۹ جواب برای این که چرا پولدار نمی شویم

پولدار شدن

آنچه در ادامه این مقاله خواهید خواند:

پولدار شدن
پولدار شدن

چرا پولدار نمی شویم یا چرا ثروتمند نمی شویم از سوالاتی هستند که باید دائماً از خود بپرسید. استیو سیبولد، میلیونر خودساخته، می‌گوید: بر خلاف باور عموم، “همه به یک اندازه فرصت کسب ثروت دارند.” اما آیا پولدار شدن یا ثرتمند شدن برای شما امکان پذیر است؟

برای این‌که بتوانید این موضوع را ارزیابی کنید، ۹ خط قرمز برای‌تان جمع آوری کرده‌ایم که باید حواس‌تان به آنها باشد. هرچند هیچ کسی نمی‌تواند آینده را پیشبینی کند، اما گزینه‌های زیر به احتمال خیلی زیاد روند ثروتمند شدن‌تان را کند خواهند کرد. اینها پاسخ سوال چرا پولدار نمی شویم می باشند.

۱. بیش از اندازه روی پس‌انداز کردن تمرکز دارید و به اندازه‌ی کافی روی پول درآوردن تمرکز ندارید.

چرا پولدار نمی شویم؟ چون پس انداز نمی کنیم.
پس‌انداز کردن برای ساختن ثروت ضروری است، اما نباید به اندازه ای پس‌انداز کنید که از کسب درآمد– آن‌چه که افراد ثروتمند رویش تمرکز دارند- غافل شوید.

سیبولد می‌نویسد: “آدم‌های زیادی هستند که به حدی صرف‌جویی می‌کنند که فرصت‌های مهم را از دست می‌دهند.”

احتیاجی به ترک راهکارهای عملی پس‌انداز نیست. سیبولد توصیه می‌کند که، “اگر می‌خواهید مانند یک فرد ثروتمند فکر کنید، از نگرانی درباره‌ی تمام شدن پول‌تان دست بردارید و رویِ به‌دست آوردن پولِ بیش‌تر تمرکز کنید.”

تعدادی از کارشناسان می‌گویند، “موضوع این نیست که چه‌قدر پول درمی‌آورید، بلکه موضوع این است که چه‌قدر پول نگه می‌دارید، ” اما این گفته نباید بهانه‌ای شود تا این‌که کسب درآمد را به طور کامل نادیده بگیرید. برای پس‌انداز پول، باید در وهله‌ی اول آن را به‌دست بیاورید. موضوع مشترک بین میلیونرها این است که آنها جریان‌های چندگانه‌ برای کسب درآمد ایجاد می‌کنند و عادت های هوشمندانه‌ای برای پس‌انداز کردن دارند.

۲. سرمایه گذاری را شروع نمی کنید.

چرا پولدار نمی شویم ؟ چون سرمایه گذاری نمی کنیم.
یکی از موثرترین شیوه‌ها برای کسب پول بیش‌تر در طول زمان، سرمایه‌گذاری است. هر چه زودتر این کار را شروع کنید، بهتر است.

رامیت ستی در کتاب‌اش به نام ” ثروتمند شدن را به شما خواهم آموخت، ” که پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز شناخته شد، می‌نویسد: “به طور میانگین، میلیونرها سالانه ۲۰% از درآمد خانوارشان را سرمایه‌گذاری می‌کنند. ثروت ایشان به وسیله‌ی میزان در‌آمدی که هر سال کسب می‌کنند سنجیده نمی‌شود. بلکه به وسیله‌ی مبلغی که در طول زمان پس‌انداز و سرمایه‌گذاری کرده‌اند می‌توان ثروت آنها را ارزیابی کرد.”

هر چه پول بیش‌تری کنار بگذارید بهتر است. اما حتی اندکی پول نیز می‌تواند به لطف بهره‌ی مرکب شما را به موفقیت برساند. یک ایده آسان برای این‌که سرمایه‌گذاری را تجربه کنید این است که پس‌انداز کردن برای بازنشستگی را با استفاده از حساب‌های پس‌اندازی که در آنها پول‌تان سرمایه‌گذاری می‌شود، آغاز کنید.

۳. شما با دستمزدی که به طور دائم دریافت می‌کنید، راضی هستید.

انسان های معمولی ترجیح می‌دهند که طبق یک زمان‌بندی خاص – حقوق ثابت یا نرخ ساعتی- دستمزدشان را دریافت کنند. در حالی که آدم‌های پولدار ترجیح می‌دهند بر اساس حاصل کارشان کسب درآمد کنند و اکثراً به صورت خوداشتغالی کار می‌کنند.

سیبولد می‌نویسد: “موضوع این نیست که هیچ آدم موفقی در سطح جهانی وجود ندارد که هر روز صبح به موقع سر کار حاضر شود و در پایان ماه دستمزدش را دریافت کند. اما برای اغلب آدم‌ها این کندترین مسیر و البته امن ترین روش به سمت شکوفایی است. آدم‌های بزرگ می‌دانند که خود اشتغالی سریع‌ترین مسیر به سمت کسب ثروت می باشد.”

در حالی که کلاس جهانی همچنان در حال راه اندازی کسب‌وکار و ساختن فرصت‌ها است. سیبولد می‌گوید: “اغلب آدم‌ها با ماندن در شغلی که درآمدی متوسط دارد و رقم چک پرداختی‌اش به صورت سالانه افزایش می‌یابد، یک زندگی به لحاظ مالی متوسطی را برای خودشان تقریباً تضمین می‌کنند.”

بیشتر بخوانید: ۲۰ نشانه که همکار شما بهترین دوست شما است

۴. قدرت مالی لازم را برای چیزهایی که می خرید ندارید.

اگر پای‌تان را به اندازه‌ی گلیم‌تان دراز نکنید، هرگز ثروتمند نمی شوید.

اگر پول بیش‌تری درمی آورید یا افزایش حقوق درست و حسابی دارید، دلیلی برای ارتقاءِ سبک زندگی‌تان نخواهد بود.

گرنت گاردون، میلیونر خودساخته، در وب‌گاه اینترپرینر (Entrepreneur) می‌نویسد: “من تا زمانی که کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری‌های‌ام چندین جریان مالی امن را در اختیار من نگذاشتند، ماشین یا ساعتی لوکسی نخریدم. وقتی میلیونر شده بودم هنوز هم سوار تویوتا کمری می‌شدم. به خاطر اخلاق کاری‌تان زبانزد شوید نه به دلیل خِرت و پِرت‌هایی که می‌خرید.

۵. به دنبال رویاهای خودتان نمی روید، بلکه به دنبال رویای اشخاص دیگر می روید!

اگر می‌خواهید موفق شوید، باید عاشق همه‌ی کارهایی باشید که انجام می‌دهید. یعنی عشق و علاقه‌تان را مشخص و به دنبال همان بروید.

تامس کورلی، میلیونر خودساخته‌ای که ۵ سال را صرف پژوهش کرده‌است، می‌گوید: آدم‌های بسیار زیادی به اشتباه رویاهای شخص دیگری را دنبال می‌کنند. مثلا رویای والدین‌شان را.

وی در کتاب “عادات خود را تغییر بدهید تا زندگی‌تان تغییر کند، ” می‌نویسد: ” وقتی شما رویاها یا اهداف شخص دیگری را دنبال می‌کنید، ممکن است ناگهان از حرفه‌ای که انتخاب کرده‌اید دلزده بشوید. عملکرد و جبران مافاتی که می‌کنید، این موضوع را نشان خواهد کرد. زندگی کردن برای‌تان دشوار خواهدشد و مدام با مشکلات مالی دست و پنجه نرم خواهید کرد. خیلی آسان است، شما آن شور و شوقی را که برای موفقیت لازم است، ندارید.

۶٫ از منطقه امنی که هستید به ندرت خارج می شوید

اگر می‌خواهید ثروت بسازید، یا در زندگی پیشرفت کنید، باید به دردسر یا عدم اطمینان عادت کنید.

سیبولد می‌نویسد، “راحتی فیزیکی، روانی و عاطفی، هدف اولیه‌ی طرز فکر قشر متوسط است. افرادی که در سطح جهانی فکر می‌کنند، خیلی زود یاد می‌گیرند که میلیونر شدن ساده نیست و نیاز به آرامش داشتن می‌تواند خسارت داشته باشد. آنها می‌آموزند که هنگام کار کردن در یک حالت عدم اطمینان دائمی، آرامش داشته باشند.

۷. برنامه ای برای پولتان ندارید.

چرا پولدار نمی شویم ؟ چون برنامه نداریم.
پول به خودی خود پدیدار نخواهد شد؛ شما باید روی آن کار کنید. اگر دوست دارید به طور ناگهانی پولدار شوید، باید یک هدف مشخص، روشن و پایدار داشته باشید. قبل از این‌که یک برنامه‌ی مالی برای رسیدن به آن هدف تدارک ببینید.

آدم‌های پولدار برای دستیابی به ثروت متعهد هستند. تی هارو اکر، میلیونر خودساخته می‌گوید: رسیدن به ثروت مستلزم تمرکز، انگیزه، دانش و سعی و کوشش فراوان است. اما در صورتی امکان‌پذیر است که اهداف از پیش تعیین شده و چشم‌اندازی روشن داشته باشید. “دلیل اصلی این‌که چرا اغلب آدم‌ها به آن‌چه می‌خواهند نمی‌رسند این است که نمی‌دانند چه می‌خواهند. آدم‌های پولدار به وضوح می‌دانند که ثروت می‌خواهند.”

۸. شما اول خرج می‌کنید و بعد باقی پول‌تان را کنار می‌گذارید.

اگر می‌خواهید پولدار شوید، ابتدا به خودتان پول بدهید.

دیوید بچ در کتاب “میلیونر اتوماتیک” می‌نویسد: “آن‌چه اغلب آدم‌ها در زمان به‌دست آوردن حتی یک ریال انجام می‌دهند این است که ابتدا به دیگران پول می‌دهند. آنها به صاحب‌خانه، شرکت‌های کارت اعتباری، شرکت تلفن، دولت و غیره و … پول می‌دهند.”

به جای خرج کردن و کنار گذاشتن باقی‌مانده‌ی پول‌تان، ابتدا پس‌اندار کنید. بچ تاکید می‌کند که، حداقل ۱۰ درصد از درآمد خالص‌تان را کنار گذاشته و این فرآیند را اتوماتیک کنید. به این صورت، هرگز این مبلغ را نخواهید دید و یاد می‌گیرید که بدون آن زندگی کنید.

بیشتر بخوانید: اعتماد به نفس، خودکار آمدی و عزت‌نفس چه تفاوتی دارند؟

۹. معتقد هستید که پولدار شدن دور از دسترس شماست.

سیبولد می‌نویسد: آدم‌های معمولی معتقدند که پولدار بودن امتیازی است که تنها به آدم‌های خوش‌شانس ارزانی شده‌است. حقیقت این است که در یک کشور سرمایه‌داری شما باید هر حقی که برای پولدار شدن لازم است را داشته باشید. البته اگر می‌‌خواهید ارزشی عظیم برای دیگران خلق کنید.”

سیبولد ادامه می‌دهد: با پرسیدن این سوال از خودتان شروع کنید، “چرا من نتوانم؟ و سپس بزرگ فکر کردن را شروع کنید. آدم‌های پولدار انتظارات بزرگی دارند. چرا هدفم را روی یک میلیون دلار تنظیم نکنم؟

ارائه مهم ترین آموزشهای کسب وکار از جمله چرا پولدار نمی شویم را در شرکت تبلیغاتی آسابرندینگ تجربه کنید. آسابرندینگ یک شرکت مشاوره تبلیغاتی و همچنین یک شرکت مشاوره اقتصادی در مشهد است.

ما در آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ با ارائه انواع مشاوره های مختلف تبلیغات و بازاریابی و همچنین تولید انواع محصولات مورد نیاز کسب و کارها از طراحی سایت گرفته تا ساخت تیزر و ویدئو و سایر روش های تبلیغات آنلاین و آفلاین آماده کمک به کسب و کار شما برای چند برابر شدن درآمد شما هستیم!

در پایان هم اگر هرگونه سوال کسب و کاری و استارتاپی داشتید، حتما از کارشناسان آسابرندینگ بپرسید. آموزش های آسابرندینگ رو در صفحه اینستاگرام آسابرندینگ و همچنین صفحه آپارات آسابرندینگ دنبال کنید.

شرکت تبلیغاتی و آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ

همین الآن برای مشاوره کسب و کار و یا ارتباط با آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ اینجا را کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احتمالا مقالات زیر هم برای شما مفید باشد:

5راه برای کسب درآمد در اینستاگرام

۵راه برای کسب درآمد در اینستاگرام

۵راه برای کسب درآمد در اینستاگرام اینستاگرام تنها راه کسب درآمد آنلاین نیست. اگر در بازار ایده‌های تجاری جدید هستید ، می‌توانید: (۵راه برای کسب درآمد در اینستاگرام)با این حال، اگر تصمیم

ادامه مطلب