۹ ویژگی برتر یک کوچینگ خوب

9 ویژگی برتر یک کوچینگ خوب

آنچه در ادامه این مقاله خواهید خواند:

۹ ویژگی برتر یک کوچینگ خوب

9 ویژگی برتر یک کوچینگ خوب

قبل از انتخاب مربی کسب‌وکارتان، مهم است که در مورد خواسته‌ها و نیازهای خود فکر کنید و اینکه چگونه مربی می‌تواند به بهترین شکل به شما در دستیابی به اهدافتان در زمینه سازمانی خاصی که در آن هستید، کمک کند. در این راهنما، ما (۹ ویژگی برتر یک کوچینگ خوب) را بررسی می‌کنیم. مواردی که هنگام انتخاب یک مربی کسب و کار حرفه ای باید به آن توجه کنید.

با انتخاب های زیادی که وجود دارد، انتخاب مربی کسب و کار مناسب می تواند یک کار طاقت فرسا باشد. با این حال، زمانی که دقیقاً می‌دانید به دنبال چه چیزی باشید، می‌توانید جستجوی خود را بر این اساس محدود کنید و فرآیند را به مراتب یکپارچه‌تر انجام دهید. ما ۹ مورد برتر خود را که باید هنگام انتخاب مربی کسب و کار مناسب در نظر بگیرید را محدود کرده ایم:

۱٫ مسابقه مناسب

شخصیت ها مهم هستند! برای اینکه کوچینگ کسب و کار کارآمد باشد ، باید به شخصی که شما را کوچ می کند اعتماد کنید. هنگام انتخاب مربی خود، در وهله اول از انتخاب بر اساس احساس درونی و شهود دوری نکنید – تا زمانی که تمام موارد ذکر شده در این راهنما را نیز در نظر بگیرید. شهود حس ششم ما است که به ما چیزی مهم می گوید، که باید به آن گوش دهیم و به آن اعتماد کنیم، همچنین در انتخاب مربی مناسب .

۲٫ مهارت های افراد و هوش هیجانی

اگرچه نتیجه کوچینگ کسب و کار به نتایج کسب و کار مربوط می شود، اما به رشد و توسعه شخصی نیز مربوط می شود. به همین دلیل، یک مربی کسب و کار باید مهارت های لازم و هوش هیجانی افراد را داشته باشد تا تأثیری پایدار بر مشتری بگذارد.

ویژگی های پایه ای که باید در این دسته جستجو کنید عبارتند از:

  • مهارت های گوش دادن فعال و شفقت – آنها آنچه را که شما انجام می دهید و نمی گویید را می شنوند – به عبارت دیگر، آنها بین خطوط آنچه شما می گویید می خوانند.
  • همدلی و هوش هیجانی سطح بالا – آنها می توانند شاخص های احساسی و زبان بدن را حتی به صورت مجازی بخوانند.
  • توانایی پرسیدن سوالات عمیق، خاطره انگیز و مرتبط، که ذهن شما را به روی احتمالات و دیدگاه های جدید باز می کند.
  • تمرکز بر نقاط قوت – به این معنی که مربی به دنبال، بزرگ‌تر کردن، برجسته کردن و کمک به شما در شناسایی، درک، درک و به کارگیری نقاط قوت است و اینکه چگونه می‌تواند نقاط ضعف را جبران کند.
  • ایجاد تعادل در عمل چالش برانگیز، حمایت کننده، برانگیزاننده و برانگیزاننده.

۳٫ آموزش و پرورش

برای ارائه یک کوچینگ کسب و کار موثر، کوچ باید آموزش های گسترده ای را در داخل کوچینگ گذرانده باشد . آموزش رسمی به مربی شما در مورد شخصیت، سبک تعامل، نقاط قوت روانشناختی و موانع راهنمایی می کند. علاوه بر این، مربیان تحصیل کرده بازخورد و نظارت مستمر دریافت می کنند.

برای درک اینکه آیا مربی شما تحت آموزش های شدید قرار گرفته است، کافی است مجوز، مدرک و سابقه تحصیلی او را بخواهید. اطمینان حاصل کنید که آموزش رسمی و به رسمیت شناخته شده است، بر اساس بیش از چند روز آموزش. از جمله معتبرترین موسسات مربیگری در جهان می توان به فدراسیون بین المللی کوچینگ (ICF) و شورای مربیگری و مربیگری اروپا (EMCC) اشاره کرد.

روانشناسان کسب و کار آموزش دیده و دارای مجوز نیز سال ها آموزش و نظارت پشت عنوان خود دارند. همچنین ممکن است در میان متخصصان سابق منابع انسانی یا حتی مدیرانی که خود را با تحصیلات مربیگری “ارتقای” داده اند، مربیان بسیار آموزش دیده ای پیدا کنید.

۴٫ دانش کسب و کار نخبگان و تجربه سازمانی

یک مربی کسب و کار به طور طبیعی پویایی های سیاسی سازمانی را درک می کند و به معنای رهبری و کار در سازمان های مدرن آگاه است. یکی از راه‌های آزمایش هوش تجاری مربی بالقوه این است که از آن‌ها بپرسید که چگونه می‌خواهند به شما در حل مسائل و چالش‌های تجاری واقعی کمک کنند.

همچنین توجه کنید:

  • مربی چگونه در مورد استراتژی و استراتژی سازمان شما صحبت می کند؟
  • چه چالش هایی برای کسب و کار شما پیش بینی می کنند؟
  • در مورد “کار در یک سازمان مدرن” چگونه صحبت می شود؟
  • وقتی صحبت از مشکلات یا دوراهی های سازمانی شما می شود، مربی چه توصیه یا سؤالات خوبی دارد؟

درک عمیق مسائل استراتژیک، چالش‌های کار و رهبری در سازمان‌های مدرن امروزی، الگوهای سیاسی و همچنین پویایی تیم بسیار مهم است تا مربی بتواند به شما در مقابله، کار، پیشرفت و رهبری در یک زمینه سازمانی کمک کند.

۵٫ مراجع و توصیه های ستاره ای

از درخواست مراجع و توصیه های قبلی از مربی نترسید. اعتماد به مربی که مشتریانی ندارد که آنها را تضمین کند دشوار خواهد بود. و بدون اعتماد، بیشترین بهره را از سفر مربیگری نخواهید برد .

۶٫ روش شناسی و فلسفه مربیگری

هنگام انتخاب یک کوچ کسب و کار، همچنین مهم است که در نظر داشته باشید که از کدام نوع روش و فلسفه کوچینگ استفاده می کنند، و اینکه آیا مطابق با نیازهای شما است یا خیر. به یاد داشته باشید، راه های مختلفی برای مربی شدن وجود دارد. در Session، ما به ایجاد نقاط قوت، امتحان کردن چیزهایی که در جلسات مربیگری در مورد آنها صحبت شده است، به تصور موارد جدید بعدی و جستجوی همکاری و مشارکت، در هر کجا که ممکن است، اعتقاد داریم. و، البته، همه مربیان ما زیرکی تجاری دارند.

۷٫ آیا کوچ می تواند کوچ آنلاین را ارائه دهد؟

هنگام انتخاب یک مربی کسب و کار، در نظر بگیرید و بپرسید که آیا آنها می توانند کوچینگ آنلاین را تسهیل کنند یا خیر . با توجه به مزایای اولیه کوچینگ آنلاین، از جمله انعطاف‌پذیری، صرفه‌جویی در زمان و روان بودن باز کردن رایانه، ما شما را تشویق می‌کنیم مربی‌ای پیدا کنید که بتواند مربیگری آنلاین انجام دهد.

۸٫ آیا مربی می تواند به شما در اندازه گیری اهداف مشخص و پیگیری موفقیت کمک کند؟

برای ارزیابی اینکه آیا سفر کوچینگ به شما کمک می کند یا خیر، مهم است که مربی بتواند از همان ابتدا اهدافی را با شما تعیین کند. هنگام انتخاب یک مربی کسب و کار، مطمئن شوید که از آنها بپرسید که چگونه می توانند به شما در اندازه گیری اهداف مشخص و پیگیری موفقیت کمک کنند.

وعده های کرکی مانند “عالی خواهد بود” یا “اندازه گیری آن سخت است، اما من از تجربه می دانم که کار می کند” در دراز مدت به شما کمکی نمی کند. اکثر مشتریان، کارمندان و کسب و کارها، برای حفظ بودجه مربیگری، به اثبات ROI ملموس و ملموس نیاز دارند. یک مربی کسب‌وکار عالی از کمک به شما برای اندازه‌گیری و اثبات پیشرفت طفره نمی‌رود، در واقع، آنها اصرار می‌کنند که این کار را انجام دهید!

۸٫ قیمت مناسب

هزینه مربیگری ناگزیر عامل مهمی است، بنابراین مطمئن شوید که هزینه ای را در نظر بگیرید که شما یا سازمانتان می توانید در بلندمدت آن را تحمل کنید. اگرچه هیچ هزینه مشخصی برای جستجو وجود ندارد، اما ما به این واقعیت می دانیم که مربیگری آنلاین اغلب با قیمت کمتری نسبت به مربیگری حضوری ارائه می شود. قیمت همیشه منعکس کننده کیفیت نیست، بنابراین مراقب باشید که در نهایت چه چیزی می پردازید، زیرا مربیان انگیزشی اغلب هزینه زیادی دارند، در حالی که مربیان تجاری بسیار تحصیل کرده ممکن است با قیمت کمتری در دسترس باشند.

9 ویژگی برتر یک کوچینگ خوب

جمع بندی

انتخاب مربی مناسب کار آسانی نیست. مراحل بالا را دنبال کنید، تا یک قدم به شروع یک سفر ارزشمند نزدیک‌تر شوید که ممکن است شما را به زندگی کردن به نقاط قوت، رویاها و آرزوهایتان نزدیک‌تر کند.

9 ویژگی برتر یک کوچینگ خوب

……………………………………………….

مشاوره با دکتر مهدی ثابت به شما این امکان را می‌دهد که کسب و کار خود را به سطح بالاتری برسانید و موفقیت آن را تضمین کنید. با تجربه و تخصص در زمینه کسب و کار و کوچینگ، دکتر ثابت به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای راهنمایی و مشاوره کسب و کاری شناخته می‌شود. او با ارتباطات برتر، دانش فراوان و تجربه حرفه‌ای، می‌تواند شما را در تجزیه و تحلیل مسائل کسب و کاری، ارتقاء شفافیت و شهرت، بهبود مهارت‌های ارتباطی، و افزایش دانش کسب و کاری همراهی کند.

دکتر ثابت با شناخت دقیق از نیازهای شما و تیم شما، راهکارهای اختصاصی و کارآمدی را ارائه می‌دهد. اگر به دنبال یک مشاور کسب و کار با تجربه و توانایی بالا هستید، دکتر مهدی ثابت می‌تواند شریک ایده‌آلی برای توسعه کسب و کار شما باشد. از تجربه‌اش بهره ببرید و با اعتماد به او، به موفقیت در کسب و کار خود دست یابید.

با بهره‌گیری از تمامی این ویژگی‌ها و توانایی‌ها، می‌توانید کسب و کار خود را به سطح بالاتری ارتقاء دهید و به موفقیت بیشتری دست یابید. به خدمات مشاوره و کوچینگ دکتر مهدی ثابت مراجعه کنید و بهترین مسیر برای موفقیت خود را با اطمینان طی کنید.

بهره‌گیری از خدمات مشاوره و کوچینگ دکتر ثابت می‌تواند به شما کمک کند که کسب و کار خود را به سطح بالاتری ارتقاء دهید و به موفقیت بیشتری دست یابید. از تجربه‌اش بهره ببرید و با اعتماد به او، به موفقیت در کسب و کار خود دست یابید.

………………………………………………………

ما در آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ علاوه براینکه به عنوان یک شرکت تبلیغاتی تمامی انواع خدمات تبلیغات شما را با بهترین کیفیت انجام می دهیم، اگر علاقه مند و خواستار کارهای حرفه ای تر باشید، می توانیم مشاوره های تخصصی کسب و کار و کوچینگ حرفه ای هم برای شما با بالاترین سطح کیفیت انجام دهیم. در آسابرندینگ، جناب دکتر مهدی ثابت به عنوان یک کوچ کسب و کار در مشهد در کنار شما خواهد بود تا با مشاوره های حضوری یا مجازی کسب و کار مسیر موفقت را سریع تر و دقیق تر طی کنید و هزینه کمتری در این مسیر پرداخت کنید.

آسابرندینگ یک شرکت مشاوره تبلیغاتی و همچنین یک شرکت مشاوره اقتصادی در مشهد به شمار میرود که صفر تا صد تبلیغات را به صورت حرفه ای و تضمینی برای کسب و کارهای مختلف انجام و حمایت می کند. مشاوره های کسب و کار و مشاوره شغلی و مشاوره سرمایه گذاری همه و همه در آسابرندینگ توسط کارشناسان خبره اقتصادی و فناوری انجام و پشتیابنی می شود.

ما در آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ با ارائه انواع مختلف مشاوره تبلیغات و بازاریابی و همچنین تولید انواع محتوای بصری و متنی مورد نیاز کسب و کار شما را از طراحی سایت گرفته تا ساخت تیزر و ویدئو و بقیه روش های تبلیغات آنلاین و آفلاین و با استفاده از ابزارهای نوین دیجیتال مارکتینگ آماده کمک به کسب و کار شما برای افزایش و چند برابر شدن درآمد شما هستیم!

یکی از خدماتی که ما به مشتریان خود عرضه میکنیم تا با رشد چند برابری شغل مواجه شوند ، ادمین برای پیج های اینستاگرام مشاغل مختلف است. در همین راستا برای ارائه خدمات بهتر و حرفه ای تر به مشتریان خود اقدام به برگزاری دوره آموزش ادمین اینستاگرام کرده ایم و به این وسیله از میان هنرجویان دوره آموزش، همکاران جدید خود را نیز استخدام می کنیم. خوشحال می شویم در کنار شما این مسیر را بپیمائیم ، ما در کنار شما هستیم برای رسیدن به بهتری ها …

(برای دیدن آژانش تبلیغاتی ما داخل اینستاگرام ،روی اینجا کلیلک کنید)

شرکت تبلیغاتی و آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ

همین الآن برای مشاوره کسب و کار و یا ارتباط با آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ اینجا را کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احتمالا مقالات زیر هم برای شما مفید باشد: