۸ روش رایگان برای افزایش فالوور اینستاگرام

8 روش رایگان برای افزایش فالوور اینستاگرام

آنچه در ادامه این مقاله خواهید خواند:

۸ روش رایگان برای افزایش فالوور اینستاگرام

۱) استراتژی اینستاگرام را برای خود تعریف کنید

افزایش فالوور اینستاگرام یک فرآیند تدریجی است.۸ روش رایگان برای افزایش فالوور اینستاگرام در این مقاله به شما کمک خواهد کرد.. البته راه هایی برای به دست آوردن ۱۰۰۰۰ فالوور یک شبه وجود دارد (مثلاً خرید فالوور جعلی). اما مطمئناً این فقط به یک شماره در صفحه شما تبدیل می شود و به درد اینستاگرام شما نمی خورد. اصولاً راه درست هر کاری زمان و انرژی می خواهد، اما در مقابل شما را به یک نتیجه دلخواه، مطلوب و قابل اعتماد می رساند. برای افزایش فالوورها ابتدا به یک استراتژی نیاز دارید. استراتژی طراحی مسیری است که شما را از نقطه فعلی به نقطه مورد نظر می رساند. برای طراحی یک استراتژی خوب، باید:


هدف خود را مشخص کنید

داشتن یک هدف مشخص، مهمترین بخش طراحی یک استراتژی خوب برای افزایش فالوورها است. برای تعیین هدف، به چشم انداز و آینده کسب و کار خود (یا حوزه فعالیت خود) فکر کنید. به این فکر کنید که “موقعیت مورد نظر شما در سال آینده کجاست؟”، “دوست دارید صفحه شما در مطلوب ترین حالت خود چه تعداد فالوور داشته باشد؟”، “تعامل آنها چقدر و چقدر باید در صفحه شما باشد؟” , “وضعیت لایک ها و نظرات چطور؟” اگر پاسخ این سوالات را می دانید بسیار عالی است اما اگر در مورد سوالات بالا ایده ای ندارید مشکل اصلی شما در قسمت تعیین هدف است. ابتدا هدف خود را مشخص کنید و سپس یک استراتژی مناسب طراحی کنید.

برنامه عملی (Plan of Action) داشته باشید.

اکنون که هدف مشخص شده است به یک برنامه عملی (Plan of Action) فکر کنید که بتواند شما را به اهداف مورد نظرتان برساند.
حتماً با نگاه معلق می‌پرسید: «بر چه اساسی باید برنامه بنویسم؟» اصلا نگران نباشید، سه نکته ای که در ادامه به آن می پردازیم به سوال شما پاسخ می دهد.


شناخت مخاطب:

باید بدانید با چه افراد و سلیقه هایی در ارتباط هستید (یا می خواهید باشید). بهتر است فالوورهای خود را از نظر سن، جنسیت، موقعیت جغرافیایی، علایق و … به خوبی بشناسید، با شناخت مخاطب، پیش بینی و تحلیل دقیقتر رفتار و واکنش آنها می توانید برنامه عمل هدفمندتری داشته باشید.

تجزیه و تحلیل رقبا:

یکی از مواردی که در طراحی یک برنامه کاربردی به شما کمک می کند، بررسی و تحلیل دقیق صفحات رقیب است. شما می توانید نقاط قوت و ضعف آنها را بسنجید، کدام صفحات فالوور بیشتری دارند؟ کدام پست ها بیشترین لایک و کامنت را دارند؟

هویت و ارزش های خود را بشناسید:

یکی دیگر از نکات کلیدی برای طراحی استراتژی مناسب، تفکر و ایده شما در مورد برندتان است. شما قطعاً یک فکر و ایده پشت نام تجاری خود دارید. به عنوان مثال شعار رسانه تجارت نوین “شفاف باش، متفاوت باش” است و شما می توانید این شعار را در همه جای سایت و در تمامی مطالب منتشر شده به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشاهده کنید. به مهمترین ارزش شرکت تبدیل شده است. مخاطب نیز نوین را با همین هویت می شناسد.

اما چه راه هایی به شما کمک می کند تا هویت برند خود را به مخاطبان خود منتقل کنید؟

اگر همه پست‌های شما در عین متفاوت بودن موضوع خاصی داشته باشند، صفحه اینستاگرام شما جذاب‌تر می‌شود.

این در افزایش فالوورهای شما بسیار موثر است.

داشتن لوگو شما را حرفه ای تر می کند.

شعار برند شما نشان می دهد که مصمم، هدفمند و اینجا هستید که بمانید.

و در نهایت یک هشتگ ویژه برای خود بسازید. هشتگی که مخصوص شماست و معرف کسب و کار شماست. این به شما کمک می کند در ذهن مخاطبان خود بمانید

8 روش رایگان برای افزایش فالوور اینستاگرام

۲- به طور مداوم و در زمان مناسب پست کنید

در بالا گفتیم که باید استراتژی اینستاگرام داشته باشید. ارسال روزانه شما را در کانون توجه مخاطبان خود نگه می دارد. در واقع شما به کاربران خود نشان می دهید که کسب و کار شما فعال و زنده است و شانس واکنش فالوورها به پست شما افزایش می یابد. علاوه بر این، لایک ها و کامنت های فالوورهای شما به فالوورهای فالوورهای شما نشان داده می شود و این چرخه باعث دیده شدن بیشتر شما می شود.

هنگام ارسال پست، آزمون و خطا انجام دهید. سعی کنید در زمان های مختلف پست بگذارید و نتیجه را بررسی کنید. شما باید مخاطبان خود و نیازها و رفتارهای آنها را بشناسید. به این ترتیب با شناختی که از محتوا و مخاطب خود دارید، سبک روایت شما به تدریج جذاب تر می شود.
به آمار در این مورد دقت کنید. آنها را تجزیه و تحلیل کنید و با توجه به زمینه فعالیت خود از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال، طبق تحقیقات هافینگتون پست، ساعت ۲ صبح و ۵ بعد از ظهر بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام است. طبق این تحقیق، پست های کمتری در این زمان ها ایجاد می شود و افراد بیشتری پست ها را مرور می کنند، لایک می کنند یا نظر می گذارند.

۳-انتشار عکس های با کیفیت و جذاب

گفتیم اینستاگرام یک پلتفرم بصری است. به این فکر کنید که چه چیزی باعث می‌شود کاربری که فید اینستاگرام خود را بالا و پایین می‌کند عکس شما را متوقف کند؟
در عکس گرفتن خلاق باشید. از نرم افزارهای ویرایش عکس استفاده کنید و جلوه های بصری جالبی را به عکس های خود اضافه کنید. سعی کنید پست ها را به یکدیگر مرتبط کنید تا یک روایت منسجم ایجاد کنید. به این ترتیب فالوور برای دیدن بقیه عکس های شما تشویق می شود. سعی کنید یک سبک کاری منحصر به فرد برای برند یا کسب و کار خود داشته باشید تا توسط آن شناخته شود. مثلا صفحه اینستاگرام گرجستان بیسکویت پست های بسیار جالبی منتشر می کند. در تمامی پست ها تلاش شده تا خلاقانه روی محصولات گرجستان تمرکز شود.

۴- از استوری اینستاگرام استفاده کنید

روزانه نزدیک به ۱۰۰ میلیون کاربر فعال در جهان از استوری اینستاگرام استفاده می کنند. با استفاده از استوری اینستاگرام محتوای شما بیشتر دیده می شود. زیرا استوری ها در بالای فید کاربر نمایش داده می شوند و احتمال دیده شدن آنها توسط فالوورها بیشتر است. اگر فقط ۱۰ درصد از فالوورهای یک کاربر استوری خود را ارسال کنند، شانس بیشتری برای دیده شدن دارید.
این به این معنی است که در اینستاگرام، باید استوری خود را به طور مرتب به روز کنید تا در صدر فید بمانید. علاوه بر این، الگوریتم‌های شبکه‌های اجتماعی برای نمایش پست‌ها به کاربران فعال‌تر طراحی شده‌اند. در صورت نیاز به اطلاعات کامل تری در مورد استوری اینستاگرام می توانید به مقاله استوری اینستاگرام بازاریابی به سبک جدید در وبلاگ جدید مراجعه نمایید.

۵- کپشن های جذاب بنویسید

کپشن خود را به گونه ای بنویسید که بتواند توجه مخاطب را به خود جلب کند، به راحتی خوانده شود و مخاطب را به تعامل تشویق کند. برای این کار ابتدا باید به محتوای پست خود نگاه کنید و مرتبط با آن بنویسید.

توصیه می کنم مقاله نحوه نوشتن متن جذاب برای کپشن اینستاگرام خود را که در همین راستا در قسمت آموزش وبلاگ ما قرار دارد را مطالعه کنید. در اینجا خلاصه ای از مهمترین نکات در نوشتن کپشن آورده شده است.

مختصر و مفید بنویسید: نوشتن طولانی و بی ربط مخاطب شما را خسته می کند. یک توضیح تکمیلی برای عکس شما. بگذارید عکس با مخاطب صحبت کند!

۶- از هشتگ ها استفاده کنید

هشتگ به بیشتر دیده شدن پست شما کمک می کند. اما هشتگ ها زمانی موثر هستند که در ارتباط با محتوایی که منتشر می کنید استفاده شوند. هشتگ های بی ربط نوعی اسپم هستند. در حالی که یک هشتگ خوب می تواند تا راه اندازی یک کمپین یا جنبش پیش برود.
این یک اشتباه بزرگ است که اگر پست خود را با هشتگ پر کنیم، نتیجه بهتری می گیریم. حتی اگر پست شما هشتگ های زیادی دارد، برخی از آنها را در نظرات قرار دهید. آنها همچنان عملکرد خود را خواهند داشت.
به شما یادآوری می کنم، هشتگ خود را ایجاد کنید، این کار باعث می شود راحت تر در ذهن مخاطب بمانید و همه شما را با پیام شما بشناسند.
یک نمونه خوب در این زمینه یک برند محصولات بهداشتی زنانه به نام Always است که در زمینه استفاده از هشتگ ها دست به کار جالبی زد. ایده ای که مطرح شد مبتنی بر یک نظریه علمی بود که می گفت دختران در دوران بلوغ اعتماد به نفس ندارند. از این رو برند Alois هشتگ #LikeAGirl را ایجاد کرد و از بانوان خواست در هر زمینه ای که به موفقیت رسیدند از این هشتگ استفاده کنند. نتیجه این بود که در دو ماه: ۷۶ میلیون بازدید در سراسر جهان و ۴٫۴ میلیارد برداشت دریافت کرد.

۷- به طرق مختلف با کاربران خود تعامل داشته باشید

ما زیاد می خوانیم و می شنویم که راه رشد در شبکه های اجتماعی و به طور کلی وب، تعامل است. این کلمه آنقدر استفاده می شود که توصیه می کنیم یک بار برای خودمان تعریف کنیم. وقتی می گوییم پست برای افزایش تعامل کاربر، منظورمان چیست؟

تعامل کاربر با پست شما به این معنی است که آنها آن را دوست دارند، در مورد آن کنجکاو هستند و به نوعی می خواهند این احساس را با یک واکنش منتقل کنند. پس محتوای شما قبل از هر چیز باید بتواند حسی را در مخاطب ایجاد کند.

نکات زیر می تواند به شما کمک کند با کاربران خود تعامل موثرتری داشته باشید:

سؤال بپرسید:

پرسیدن سؤال معمولاً توجه افراد را به خود جلب می کند، به خصوص اگر آنها پاسخ سؤال را بدانند. حتی زمانی که سوالی در زیر یک پست مطرح می شود، برخی از کاربران برای یافتن پاسخ به نظرات مراجعه می کنند.

Call to Action:

شما می خواهید فالوورهای شما کاری انجام دهند. البته باید به آنها انگیزه کافی بدهید. به عنوان مثال، اگر یکی از دوستان خود را تگ کنید، کد تخفیف دریافت خواهید کرد. یا مثلاً از کاربران بخواهید که اگر با موضوع مطرح شده در پست موافق هستند لایک کنند و اگر موافق نیستند نظر بگذارند.
پست های کاربران خود را به اشتراک بگذارید: از UGC یا محتوای تولید شده توسط کاربر استفاده کنید. این یک انگیزه و رقابت برای دنبال کنندگان شما ایجاد می کند تا با شما همراه باشند و در گفتگوهایی که شروع می کنید شرکت کنند. زیرا آنها می توانند امیدوار باشند که پست آنها در صفحه شما ظاهر شود.

اجتماعی باشید:

با رقبای خود ارتباط برقرار کنید. افرادی که زمینه فعالیت مشترکی با شما دارند می توانند به شما کمک کنند تا بیشتر شناخته شوید. به صفحه آنها بروید، آنها را دنبال کنید و پست های آنها را ببینید.

رویدادهای مهم در زمینه کاری خود (مانند نمایشگاه…) را اعلام کنید و خودتان در آن شرکت کنید.

به تب کاوش اینستاگرام بروید:

تب کاوش اینستاگرام نماد ذره بین در پایین برنامه است. به گفته سازندگان اینستاگرام، تب کاوش جایی است که می‌توانید عکس‌ها و ویدیوهای جالبی از افرادی که دنبال نمی‌کنید پیدا کنید. محتوایی که در برگه کاوش قرار می گیرد روزانه بیش از ۱۰۰ میلیون نفر را مشاهده می کنند. ورود به تب کاوش آسان نیست، اما اگر موفق شوید، فالوورهای مرتبط زیادی خواهید داشت. به همین دلیل است که به شما توصیه می کنم مقاله نحوه دیده شدن در اینستاگرام اکسپلورر را در وبلاگ ما بخوانید.

۸- از موفقیت دیگران درس بگیرید

هزاران داستان موفقیت در سراسر وب وجود دارد. هر یک از آنها می تواند به افزایش فالوور شما کمک کند. در زیر نمونه هایی از این موفقیت ها را مشاهده می کنید.

مراد عثمان و پروژه #دنبالم کن

مراد عثمان در سال ۲۰۱۱ در طی یک سفر کاری با کمک شریک زندگی خود ناتالی عثمان، یک پروژه عکاسی را آغاز کرد. عکس هایی که عثمان در پروفایل خود منتشر کرد شامل دست ناتالی بود که او را به مکان های مختلف می برد. در ابتدا به نظر نمی رسید که موفقیت چشمگیری حاصل شود. اما پس از یک سال پروژه او در Reddit مطرح شد و از آنجا دیلی نیوز داستان او را منتشر کرد. موفقیت مراد از اینجا شروع شد. شرکت هایی مانند سامسونگ با او همکاری کردند و ناتالی یک برنامه تلویزیونی بر اساس این پروژه در روسیه دریافت کرد. صفحه اینستاگرام عثمان ۴٫۵ میلیون دنبال کننده دارد.
ترون هامفری و #thiswildidea
ترون هامفری مسافری بود که توانست مخاطبان زیادی برای پروژه خود پیدا کند. تصمیم گرفت به مسافرت برود و وسایلش را پشت وانت گذاشت و با سگش به جاده رفت. او در این سفر مستندی به نام This Wild Idea می ساخت. مستندی که در هر ۵۰ ایالت فیلمبرداری شد و هر روز شخصیت جدیدی را به نمایش گذاشت. او در طول ساخت این مستند مرتبا صفحه اینستاگرام خود را به روز می کرد. سرانجام در سال ۲۰۱۲، نشنال جئوگرافیک پروژه هامفری را خرید و او را به عنوان مسافر سال انتخاب کرد. صفحه اینستاگرام او ۱٫۲ میلیون دنبال کننده دارد.
حالا اگر همچنان افزایش فالوور اینستاگرام با روش های بالا برای شما سخت است:
روش های غیر رایگان برای افزایش فالوور
روش هایی که تاکنون توضیح داده شد، ترفندهایی برای افزایش فالوور اینستاگرام به صورت طبیعی بود. مزیت این روش این است که فالوورهایی که از این طریق جذب می کنید وفادار هستند و بر اساس تصمیم و علاقه خود وارد صفحه شما شده اند.

اما راه های دیگری برای افزایش فالوور وجود دارد. لایک تبلیغات در اینستاگرام؛ آژانس های تبلیغاتی مختلفی وجود دارند که صفحه اینستاگرام شما را در صفحات محبوب و پیج های افراد مشهور تبلیغ می کنند. مشکل این نوع تبلیغات هزینه بالای آنهاست. برای چند بار نشان دادن باید چند میلیون هزینه کرد.

راه دیگر خرید فالوورهای جعلی است. من این روش را به شما توصیه نمی کنم زیرا این روش به درد شما نمی خورد و کاربران با یک نگاه به پست ها و میزان لایک و کامنت شما متوجه می شوند که فالوورهای شما جعلی هستند.
روش دیگر استفاده از ربات اینستاگرام است. این بهترین راه برای افزایش فالوور اینستاگرام است. ربات اینستاگرام نرم افزاری است که کاربران و صفحات مرتبط را بر اساس هشتگ ها پیدا می کند و آنها را فالو یا آنفالو می کند و حتی لایک و کامنت می گذارد. این یکی از موثرترین روش های پولی برای افزایش فالوور اینستاگرام است که بسیاری از مواردی که در بالا گفتیم را پوشش می دهد.

نتیجه

اگر می خواهید در اینستاگرام موفق باشید، ابتدا باید در کاری که انجام می دهید خوب باشید. سپس باید یک استراتژی برای تولید محتوا داشته باشید. پست های بیشتری را منتشر کنید و کیفیت آنها را افزایش دهید. به تدریج سبک خود را پیدا خواهید کرد و صفحه شما هویت پیدا می کند.

در طول مسیر، باید یاد بگیرید که با فالوورهای خود ارتباط برقرار کنید. برای آنها جالب و آموزنده باشد و کنجکاوی آنها را برانگیزد. در عوض، آنها از شما پیروی می کنند و به شما وفادار می مانند. بنابراین رمز موفقیت ایجاد محتوای با کیفیت و تعامل با کاربران است.

گفتیم که روش های تبلیغاتی برای افزایش فالوور وجود دارد. مشکل آنها این است که در بیشتر موارد موثر نیستند و از طرفی فالوورهای به دست آمده از این روش دوام نمی آورند.

منبع این مقاله را از (اینجا میتوانید مشاهده بفرماید)

ما در آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ علاوه براینکه به عنوان یک شرکت تبلیغاتی تمامی تبلیغات شما را با بهترین کیفیت انجام می دهیم، اگر علاقه مند و خواستار کارهای حرفه ای باشید، می توانیم مشاوره های تخصصی کسب و کار و کوچینگ حرفه ای هم برای شما انجام دهیم. در آسابرندینگ، جناب دکتر مهدی ثابت به عنوان یک کوچ کسب و کار در مشهد در کنار شما خواهد بود تا با مشاوره های حضوری یا مجازی کسب و کار مسیر موفقت را سریع تر و دقیق تر طی کنید و هزینه کمتری در این مسیر پرداخت کنید.

آسابرندینگ یک شرکت مشاوره تبلیغاتی و همچنین یک شرکت مشاوره اقتصادی در مشهد به شمار میرود که صفر تا صد تبلیغات را به صورت حرفه ای و تضمینی برای کسب و کارهای مختلف انجام و حمایت می کند. مشاوره های کسب و کار و مشاوره شغلی و مشاوره سرمایه گذاری همه و همه در آسابرندینگ توسط کارشناسان خبره اقتصادی و فناوری انجام و پشتیابنی می شود.

ما در آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ با ارائه انواع مختلف مشاوره تبلیغات و بازاریابی و همچنین تولید انواع محتوای بصری و متنی مورد نیاز کسب و کار شما را از طراحی سایت گرفته تا ساخت تیزر و ویدئو و بقیه روش های تبلیغات آنلاین و آفلاین و با استفاده از ابزارهای نوین دیجیتال مارکتینگ آماده کمک به کسب و کار شما برای افزایش و چند برابر شدن درآمد شما هستیم!

یکی از خدماتی که ما به مشتریان خود عرضه میکنیم تا با رشد چند برابری شغل مواجه شوند ، ادمین برای پیج های اینستاگرام مشاغل مختلف است. در همین راستا برای ارائه خدمات بهتر و حرفه ای تر به مشتریان خود اقدام به برگزاری دوره آموزش ادمین اینستاگرام کرده ایم و به این وسیله از میان هنرجویان دوره آموزش، همکاران جدید خود را نیز استخدام می کنیم. خوشحال می شویم در کنار شما این مسیر را بپیمائیم ، ما در کنار شما هستیم برای رسیدن به بهتری ها ،

شرکت تبلیغاتی و آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ

همین الآن برای مشاوره کسب و کار و یا ارتباط با آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ اینجا را کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احتمالا مقالات زیر هم برای شما مفید باشد: