۸ تکنیک سئو مؤثر برای افزایش ترافیک ارگانیک در سال ۲۰۲۱

بهینه سازی سئو سایت

آنچه در ادامه این مقاله خواهید خواند:

آیا احساس می کنید که سرعت تغییر تکنیک های سئو (و اثربخشی آنها) در یک روند ثابت است؟

اگر چنین است، شما تنها نیستید. گوگل همواره باهوش تر و قدرتمندتر می شود. نه تنها در تجزیه و تحلیل و درک صفحات وب. بلکه در نحوه تأثیرگذاری آن در نگه داشتن افراد در چارچوب آن.

چرا؟ هرچه گوگل در پاسخگویی به سوالات درون سرچ ها یا هدایت کاربران به تبلیغات به جای فهرست های ارگانیک بهتر عمل کند، درآمد بیشتری کسب می کند.

متأسفانه، این امر کارهایی را برای ما که به ترافیک جستجوی ارگانیک گوگل به عنوان نجات کمک می کنیم بسیار سخت تر می کند. سرچ ها در حال تغییر هستند. این ۱۶ ویژگی اصلی است که در سرچ های گوگل ظاهر می شود:

16 ویژگی اصلی Google SERP

چگونه تغییر می کنند؟ توسط:

 • مخفی کردن تبلیغات
 • برجسته تر جلوه دادن دانش و استفاده مکرر از آنها
 • نمایش بسته های صوتی و تصویری

این موارد فهرست های ارگانیک را بیشتر به سمت سرچ ها سوق می دهد. در نتیجه تعداد کلیک های ارگانیک کمتری ایجاد می شود و (برای گوگل مناسب است) نیاز خرده فروشان آنلاین برای سرمایه گذاری در لیست های پولی افزایش می یابد.

بنابراین بازاریابان چه می کنند؟ ما بیشتر کار می کنیم. صفحات بهتر و وب سایت های سریعتر ایجاد کنید. و بیش از هر زمان دیگری بر پیشی گرفتن از رقبای خود تمرکز کنیم.

در این پست ، ما بهترین تکنیک های سئو برای سال ۲۰۲۱ را تجزیه کرده ایم تا به شما در حفظ و افزایش حضور جستجوی ارگانیک خود کمک کنید – که شامل هر دو تکنیک اصلی و پیشرفته سئو است.

ابتدا عملکرد وب سایت خود را در جستجو آزمایش کنید

قبل از اینکه به جزئیات مربوط به بهبود عملکرد سایت شما در جستجو بپردازیم، بیایید مدتی وقت بگذاریم تا رتبه فعلی صفحه شما را در نتایج جستجو آزمایش کنیم. به سراغ Keyword Rank Checker بروید، ابزاری که می توانید از آن برای تعیین رتبه صفحه خود بر اساس جستجوی کلمات کلیدی استفاده کنید.

ناگفته نماند که هدف شما این است که وب سایت خود را به بالای این لیست برسانید. رتبه بالاتر برابر با ترافیک ارگانیک بیشتر است و باید رتبه کلی استراتژی سئو شما را افزایش دهد.

به نظر می رسد رویایی است، درست است؟ اما اگر از بررسی رتبه بندی کلمات کلیدی که به تازگی اجرا کرده اید، دلسرد شده اید، نگران نباشید. در اینجا ۸ روش سئو وجود دارد که به تسلط سایت شما در سرچ های سال ۲۰۲۱ کمک می کند.

۸ تکنیک سئو موثر برای افزایش ترافیک ارگانیک

۱) بهینه سازی محتوا را بلافاصله پیاده سازی کنید

” بهینه سازی محتوا ” در سئو به موارد زیر اشاره دارد:

 • شامل کلمات کلیدی اصلی و ثانویه با تراکم مناسب
 • داشتن تعداد کلمات مناسب
 • اطمینان از خوانایی بالا
 • داشتن برچسب های متا بهینه و توضیحات

به زبان ساده، بهینه سازی محتوای شما شانس رتبه بندی آن در گوگل را افزایش می دهد. ابزاری مانند ClickFlow کار را آسان و سریع می کنید. می توانید مانند سلاح مخفی برای سئو ها استفاده کنید!

در اینجا چهار روش برای بهینه سازی محتوای خود با استفاده از ClickFlow آورده شده است.

الف) تعداد کلمات مناسب و تراکم کلمات کلیدی را بیابید

هر سرچ متفاوت است. برخی از سوالات بلافاصله در یک قطعه برجسته پاسخ داده می شوند.

سایر صفحات با ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ صفحه فروش کلمه به بهترین شکل ارائه می شوند. به صفحات/دسته بندی تجارت الکترونیک یا وب سایت هایی که خدمات محلی را می فروشند فکر کنید.

سپس پرسش هایی وجود دارد که واقعاً به مقالات عمیق ۳۰۰۰-۵۰۰۰+ کلمه نیاز دارند.

گوگل درک می کند که چه نوع عمقی برای برآوردن کافی از یک جستجوی جستجو لازم است. اگر اشتباه بگیرید، رتبه بندی برای شما بسیار دشوار خواهد بود. این توسط مت دیجیتی به عنوان ” اثر گوسفند سیاه ” توصیف شده است . اگر میانگین تعداد کلمات در سرچ های فعلی ۱۵۰۰ است، پس شما نمی خواهید به عنوان تنها ۴۰۰۰ +مقاله کلمه ای که سعی در رتبه بندی آن کلمه کلیدی دارد، برجسته شوید. 

با بازگشت به ابزار ذکر شده در بالا، ClickFlow ، دارای ویرایشگر محتوا است که به شما امکان می دهد کلمه کلیدی اصلی مورد نظر خود را برای رتبه بندی انتخاب کنید. این ابزار اطلاعات ده رتبه بندی برتر کنونی را جمع آوری می کند و تعداد کلمات مناسب، کلمات کلیدی که باید استفاده کنید و تعداد استفاده برای بهترین نتایج را مشخص می کند.

شما نمره ای خواهید گرفت تا در یک نگاه ببینید چقدر پست بهینه شده است و بازخورد در سطح خوانایی چگونه است.

با کلیک روی دکمه آبی رنگ در گوشه سمت راست بالا، می توانید لینک قابل اشتراک گذاری به ویرایشگر را به سرعت ایجاد کنید تا تیم نویسندگی شما بدون نیاز به ورود به نرم افزار از توصیه های ClickFlow استفاده کند.

ب) عنوانهای متای خود را برای بهینه سازی CTR آزمایش کنید

هنگام نوشتن عناوین متا، فراموش کردن CTR آسان است.

ما تمایل داریم روی نوشتن یک عنوان غنی از کلمات کلیدی تمرکز کنیم تا مطمئن شویم که گوگل متوجه شده است که صفحه در مورد چیست. بدون شک این مهم است، اما عنصر انسانی را نیز در نظر نگیرید.

ناگفته نماند که CTR یک عامل رتبه بندی است.

از آن زمان تاکنون چندین مطالعه و مقاله معتبر دیگر نیز نوشته شده است که نتیجه می گیرد CTR یک عامل رتبه بندی است. 

با استفاده از ویژگی Experiments ClickFlow، می توانید به راحتی تست های الف و ب را برای عناوین خود (و توضیحات متا) راه اندازی کنید تا ببینید کدام کلیک ها، نمایش ها و موقعیت های بالاتر بیشتر است:

ج) شناسایی صفحات با کاهش ترافیک با استفاده از خرابی محتوا

با پیشروی و انتشار مطالب بیشتر، اجتناب ناپذیر است که ترافیک و رتبه بندی محتوای قدیمی شما شروع به کاهش کند.

پست ها قدیمی می شوند، رقبا مقالات خود را به روز می کنند، شما ایجاد لینک های جدید را متوقف کرده اید و غیره. به هر دلیلی که باشد، به روز نگه داشتن همه چیز و در عین حال پیگیری موضوعات جدید دشوار است.

ابزار ClickFlow دارای ویژگی به نام Content Decay است که همه کارها را برای شما انجام می دهد. با اتصال به داده های ClickFlow، گوگل سرچ کنسول صفحات در حال کاهش شما را مشخص می کند، به شما اطلاع می دهد که چقدر ترافیک (یعنی کلیک ها) را از دست داده اید و توصیه می کند که تلاش خود را در کجا متمرکز کنید.

رسیدگی به ترافیک رو به زوال شما یکی از ساده ترین راه ها برای پیگیری محتوای قدیمی (اما هنوز هم ارزشمند) شماست و اولویت بندی محل صرف منابع برای به روز رسانی پست های قدیمی و ایجاد محتوای جدید راه بسیار مناسبی می باشد.

د) سوالات مرتبط را برای هماهنگی با هدف جستجو پوشش دهید

برای هر جستجوی گوگل که انجام می دهید، چندین جستجو و سوال مرتبط پیدا خواهید کرد.

به عنوان مثال، با جستجوی “بهینه سازی محتوا”، بخش “افراد همچنین سوال می کنند” را مشاهده می کنید:

و بخش جستجوهای مرتبط (در پایین سرچ):

هر دوی این ویژگی های سرچ سرنخ هایی در مورد آنچه جستجوگر بدنبال آن است (یعنی قصد جستجو ) ارائه می دهد. ClickFlow این فرایند تحقیق را به صورت خودکار برای شما تضمین می کند که سوالات و موضوعات فرعی و اصلی را پوشش می دهید.

انجام این کار چندین مزیت دارد:

 • شانس دریافت قطعات برجسته را افزایش دهید
 • اطمینان حاصل کنید که محتوای شما هدف جستجو را برآورده می کند
 • رتبه بندی در بخش “مردم همچنین سوال می کنند” از سرچ ها
 • بازدیدکنندگان بیشتری را با پاسخهای بسیار مرتبط تبدیل کنید
 • با ارائه پاسخ به سوالات متداول در مورد موضوع، بک لینک بیشتری جذب کنید

برای هر مبحث، می توانید به برگه “Research” بروید تا لیستی از سوالات مورد جستجو را نمایش دهید، که نیازی به انجام تحقیقات دستی اضافی را از بین می برد.

سپس می توانید به چندین روش به این پرسش ها پاسخ دهید:

 • به سادگی می توانید آنها را در طول فرایند نوشتن در ذهن داشته باشید
 • می توانید از آنها برای عناوین و عناوین فرعی خود استفاده کنید
 • می توانید بخش پرسش های متداول را به انتهای مقاله خود اضافه کنید و سایر سوالات باقی مانده را با پاسخ مختصر برطرف کنید

اگر این آخرین نکته را انجام دهید، ارزش افزودن نشانه گذاری طرح های متداول را دارد.

طرح متداول پرسش و پاسخ اضافی را در زیر عنوان و توضیحات شما در سرچ ها اضافه می کند.

۲) تجربه کاربری را در کل سایت خود بهبود بخشید

بیایید کارها را با توضیح مختصری درباره هدف گوگل به عنوان موتور جستجو آغاز کنیم.

درست مانند هر موتور جستجو، هدف آنها یافتن بهترین نتایج ممکن برای پرس و جو هر کاربر است. اگر در این زمینه شکست بخورند، احتمال اینکه کاربران دوباره از موتور جستجو استفاده کنند کمتر است. با این وجود، گوگل این کار را به خوبی انجام می دهد. به همین دلیل آنها بزرگترین موتور جستجو در جهان هستند – تا کنون!

هنگامی که سایت خود را برای سئو بهینه می کنید، باید به آن تمایل دائمی برای نشان دادن بهترین نتایج فکر کنید. چرا؟ پاسخ ساده است: رتبه بندی سایتهای با کیفیت پایین کمتر است. گوگل در تعیین کیفیت سایت بهتر می شود.

اگر وب سایت شما غیرقابل اعتماد، قدیمی، آماتور به نظر می رسد یا دیر بارگیری می شود، احتمالاً کاربران بالقوه به سرچ ها باز می گردند و روی نتیجه دیگری کلیک می کنند. شما کاربر و تبدیل احتمالی خود را از دست داده اید و نرخ بازگشت به صفحات تحت تأثیر شما افزایش می یابد.

اگرچه گوگل به طور رسمی آن را اعلام نکرده است، اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد غول موتورهای جستجو به سایت هایی که دارای نرخ بازگشت پایین هستند با رتبه بندی بهتر پاداش می دهد.

بنابراین چگونه می توانید تجربه کاربری را که بازدیدکنندگان از وب سایت شما دارند بهبود بخشید؟

در اینجا ۵ تکنیک بهبود سئو وجود دارد که می توانید برای افزایش تجربه کاربر و تقویت محتوای موجود در موتورهای جستجو استفاده کنید:

الف) خواندن پست های خود را آسان کنید

آیا تا به حال عبارت “قالب بندی محتوا برای وب” را شنیده اید؟ برای اینکه در افزایش رتبه بندی ارگانیک خود شانس داشته باشید، باید آن را یک قدم جلوتر برداریم و محتوا را برای خوانایی بهینه کنیم .

بنابراین چگونه می توانید پست های خود را برای خوانایی بهینه کنید؟ نکات قالب بندی زیر می تواند به افزایش خوانایی مطالب شما کمک کند:

بیشتر بخوانید: ۹ راهکار برای بهبود رتبه بندی سئو در سال ۲۰۲۱

قسمت اول:

 • محتوای با کیفیت بنویسید: اول از همه، اگر نوشته های شما به حد نصف نرسیده است، وقت خود را با نگرانی در مورد نکات زیر هدر می دهید. قالب بندی اهمیت دارد، اما ایده های عالی، تحویل قانع کننده و دستور زبان و املای بدون خطا نیز اهمیت دارد.
 • پاراگراف های کوتاه تر: به طور کلی، هر پاراگراف را به ۳-۴ جمله محدود کنید. حتی در صورت لزوم می توانید از پاراگراف های یک جمله ای استفاده کنید ، اما از آنها کم استفاده کنید وگرنه پست شما شبیه یک لیست مواد غذایی می شود. پاراگراف گروهی از جملات مرتبط است که از یک ایده اصلی پشتیبانی می کند ، بنابراین اگر پاراگراف را تقسیم کنید، ایده شما می تواند تکه تکه شده و نقطه شما از بین برود.
 • طول جملات مختلط: دنبال کردن جملات طولانی در رایانه یا دستگاه تلفن همراه دشوار است، اما در صورت استفاده کم از آنها به ویژه هنگامی که با جملات کوتاه تر مخلوط می شوند، می توانند به خوبی کار کنند. در اینجا یک مثال فوق العاده از نحوه تغییر ساختار جملات برای خوانایی مطلوب آورده شده است:

قسمت دوم:

 • سرفصل های فرعی: آیا می دانستید که یک فرد معمولی فقط 37 ثانیه را صرف خواندن یک قطعه از محتوای آنلاین می کند؟ با افزودن عناوینی که به خوانندگان کمک می کند محتوا را اسکن کرده و به سرعت درک بهتری از مقاله داشته باشند، می توانید آن زمان را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. اما مطمئن شوید که سرصفحه های شما در واقع آموزنده هستند.
 • نکات مهم: هنگامی که داده های زیادی – آمار ، حقایق ، ایده ها ، مثال ها – در یک پاراگراف جمع آوری شده است، خواندن آن را برای شما آسان می کند وقتی که آنها را با نقاط گلوله (مانند همین متنی که در حال خواندن آن هستید!) لیست می کنید. قانون کلی این است که اگر سه مورد یا بیشتر را لیست می کنید، از نقاط گلوله استفاده کنید.
 • فضای سفید: نوشتار زیاد می تواند بازدیدکنندگان را تحت تاثیر قرار دهد (و احتمالاً نرخ بازگشت شما را افزایش می دهد). با تجزیه بخش های بزرگی از متن با رسانه های مربوطه و پشتیبانی کننده، از جمله عکس ها ، فیلم ها و نمودارها (علاوه بر نقاط گلوله و سرفصل های فرعی)، از این امر جلوگیری کنید.
 • تصاویر/اسکرین شات: در مورد تصاویر، اکثر مقالات باید دارای چندین تصویر یا اسکرین شات باشند تا نقاط یا اعداد یا مراحل مورد بحث شما را نشان دهند. هرچه این ایده پیچیده تر باش ، تصاویر بیشتری باید در آن قرار دهید. (کل این پست وبلاگ را بدون هیچ گونه تصویری تصویر کنید. دلهره آور خواهد بود. درست است؟)

ب) برای حفظ جریان از تیپ های سطلی استفاده کنید

در اصل ، ” تیپ سطل ” زنجیره ای از مردم بود که سطل آب را از فردی به فرد دیگر برای اطفاء حریق منتقل می کردند. در حال حاضر این یک روش کپی نویسی است که برای جلب توجه و حفظ علاقه خوانندگان طراحی شده است.

چگونه معنایی از زنجیره ای از مردم که آتش را خاموش می کنند به تاکتیک رونویسی تبدیل شد؟

در نوشتن، یک تیپ سطل مجموعه ای از کلمات است که یک ایده را به ایده دیگر پیوند می دهد تا جریان را حفظ کند. و وقتی جریان را حفظ می کنید، علاقه خوانندگان خود را حفظ می کنید.

در اینجا چند نمونه مختلف از تیپ های سطل آورده شده است :

تیپ های سطل عمومی:

 • آیا توجه شما را دارم؟
 • برای یک دقیقه به آن فکر کن…
 • من این احساس را می دانم:
 • خوب ، من می دانم که شما به چه فکر می کنید:

تیپ سطل مقدماتی:

 • آیا می خواهید نحوه… یاد بگیرید؟
 • تا حالا خودتو پیدا کردی…؟
 • تصور کنید چگونه خواهد بود:
 • آیا فکر کرده اید چرا…؟

تیپ سطل محتوا:

 • بیایید شروع کنیم:
 • بیایید کمی عمیق تر جستجو کنیم:
 • بگذار توضیح بدهم:
 • بگذارید به شما نشان دهم چگونه:

تیپ های نتیجه گیری سطل:

 • به اختصار:
 • بیایید خلاصه کنیم:
 • به طور خلاصه:
 • اما حرف من را قبول نکنید:

ج) از شیوه نگارش هرم وارونه استفاده کنید

اگر به مدرسه روزنامه نگاری رفته باشید، همه چیز را در مورد شیوه نوشتن هرم وارونه می دانید:

این روش به معنای دادن ارزشمندترین اطلاعات در بالای مقاله است ، با اطلاعات کمتر مهم در زیر.

خوانندگانی که مقاله ها را اسکن می کنند به ندرت به انتهای صفحه می رسند، بنابراین منطقی است که به محض فرود آمدن آنچه را که می خواهند به آنها بدهیم.

د) بهبود تجربه کاربری (UX) در صفحات وب

بیشتر اوقات، نرخ پرش بالا ناشی از قابلیت استفاده ضعیف و تجربه کاربری ناخوشایند (UX) است . متأسفانه ، مشخص کردن مشکلات UX کار دشواری است زیرا ممکن است در هر سایت متفاوت باشد.

ه) افزایش سرعت وب سایت

یک دهه پیش، گوگل متوجه شد که عناصر عملکرد مانند سرعت سایت برای کاربران بسیار مهم است، و بنابراین آن را به عنوان یک عامل رتبه بندی اضافه کرد. سرعت سایت اکنون می تواند عملکرد سایت شما را در نتایج جستجوی گوگل ایجاد یا خراب کند.

خوشبختانه، گوگل تعدادی ابزار سئو برای کمک به بهبود سرعت سایت راه اندازی کرده است، از جمله:

 • PageSpeed ​​Insights برای کمک به توسعه دهندگان برای بهبود عملکرد سایت.
 • پروژه  سرعت بخشیدن به صفحات موبایل برای افزایش سرعت در سایت های تلفن همراه.
 • سایت من را آزمایش کنید  تا بتوانید میزان پاسخگویی (یا سازگار با تلفن همراه) یک سایت را ارزیابی کنید ، که شامل سرعت به عنوان یک پارامتر است.

واضح است که گوگل می خواهد وب سایت شما سریعتر از آنچه در حال حاضر بارگذاری می شود بارگیری شود.

در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید سرعت صفحه را برای رتبه بندی بهتر و تبدیل بیشتر افزایش دهید:

 • کد های غیر ضروری را در صفحه خود کاهش دهید.
 • بارگذاری جاوا اسکریپت را به تعویق بیندازید.
 • کاهش زمان پاسخگویی سرور.
 • گزینه میزبانی مناسب را برای نیازهای خود انتخاب کنید.
 • ذخیره سازی مرورگر را فعال کنید.
 • فعال کردن فشرده سازی.
 • فشرده سازی تصاویر برای کاهش اندازه صفحه ۳۰-۴۰٫

۳) ابتدا برای موبایل طراحی کنید

آنچه ما می دانیم این است که در حال حاضر، اکثر جستجوها – و نیمی از همه خریدها – از طریق تلفن همراه انجام می شود. علاوه بر این:

 • ۷۷ درصد آمریکایی ها دارای تلفن هوشمند هستند.
 • ۷۹ درصد از کاربران تلفن های هوشمند در ۶ ماه گذشته از طریق تلفن همراه خود به صورت آنلاین خرید کرده اند.
 • ۴۰ درصد از خریدهای تجارت الکترونیک در فصل تعطیلات ۲۰۱۸ با تلفن هوشمند انجام شده است.
 • ۸۰ درصد از خریداران از تلفن همراه در داخل یک فروشگاه فیزیکی برای جستجوی نظرات محصول، مقایسه قیمت ها یا یافتن مکان های جایگزین فروشگاه استفاده کردند.

این بدان معناست که نسخه تلفن همراه سایت شما قبل از نسخه دسکتاپ دیده می شود. اگر نسخه دسکتاپ به طور کلی دیده شود.

در نتیجه، هر سایت جدیدی که ایجاد می کنید باید بر تجربه تلفن همراه متمرکز باشد. البته نحوه ظاهر شدن و عملکرد روی دسکتاپ هنوز مهم است. اما موبایل باید در وهله اول باشد.

۴) تمرکز بر روی گروه های موضوعی به جای کلمات کلیدی

گوگل و الگوریتم آن نیز در حال پیشرفت است. اکنون هدف آن درک مقصود است کاربران است. آنچه انتظار دارند، به دنبال چه چیزی هستند و به طور خاص، چه نتایج جستجو به بهترین نحو به پرسش آنها پاسخ می دهد.

با این حال، انتظار نداشته باشید که وب سایت شما تنها با ایجاد محتوای متمرکز بر کلمات کلیدی در صفحه اول گوگل ظاهر شود. تنها نگاه کردن به کلمات کلیدی کافی نیست. ما باید شرایط اطراف آنها را بررسی کنیم. 

در اینجا دو مورد به ویژه باید مورد توجه قرار گیرد:

الف) مخاطبان هدف خود را بشناسید

نوع محتوایی که ایجاد می کنید کاملاً به مخاطب شما بستگی دارد. هرچه آنها را بهتر بشناسید – مکان، سن، علایق و … – محتوای ایجاد شده (و سئو شما) بهتر می باشد.

به عنوان مثال، فرض کنید ابزار کلمات کلیدی شما نشان می دهد که حجم جستجوی “اندروید” ۲،۷۴۰،۰۰۰ در ماه است. این افراد زیادی هستند که می توانید در معرض آنها قرار بگیرید. بنابراین باید آنها را به شدت هدف قرار دهید، درست است؟ لازم نیست.

افرادی که برای “اندروید” جستجو می کنند می توانند به چند دسته تقسیم شوند:

 • کاربران تلفن همراه که به دنبال اندروید هستند
 • طرفداران جنگ ستارگان به دنبال droids هستند
 • علاقه مندان به رباتیک به دنبال اطلاعاتی درباره اندرویدها هستند

اگر مخاطب هدف خود را درک نمی کنید، می توانید برای همه این موضوعات محتوا ایجاد کنید . این رتبه بندی خوانندگان را برای شما به ارمغان نمی آورد. زیرا نمی توانید با یک قطعه محتوا بهینه سازی شده همه را راضی کنید.

ب) سازماندهی محتوا به صورت گروهی

به جای تمرکز بر کلمات کلیدی مستقل، همه مطالب خود را در موضوعات مختلف سازماندهی کنید.

این مستلزم داشتن:

 • صفحه ستون:  اینها به طور کلی مهمترین صفحات سایت شما هستند. به عنوان مثال، در یک سایت تجارت الکترونیک، اکثراً دسته های سطح بالا هستند که می خواهند، و می توانند انتظار داشته باشند، برای طیف وسیعی از کلمات کلیدی رتبه بندی شوند.
 • صفحات گروهی: صفحاتی هستند که در اطراف زندگی می کنند و به صفحه ستون مربوطه خود پیوند داده می شوند. آنها به طور کلی به سوالات پاسخ می دهند یا موضوعات مربوط به صفحه ستون را با جزئیات بیشتری پوشش می دهند.

این استراتژی به سه چیز می رسد:

 • از آنجا که آنها به راحتی به اطلاعات دقیق تر در مورد موضوع مورد علاقه خود دسترسی پیدا می کنند ، قصد کاربر را برآورده می کند.
 • این سایت شما را به منبع بهتری برای این موضوعات تبدیل می کند. این برای گوگل اهمیت دارد، زیرا هدف آن ارسال کاربران به بهترین صفحه ممکن برای عبارت جستجوی آنها است. وقتی گوگل سایت شما را به عنوان یک منبع عالی برای یک موضوع خاص در نظر می گیرد، احتمالاً رتبه های بهتری برای شما پاداش در نظر می گیرد.
 • هر یک از آن صفحات گروهی دارای پتانسیل رتبه بندی خود و افزایش ترافیک بیشتر به سایت شما هستند.

ج) کلمات کلیدی خود را تحقیق کنید

نمی دانید چرا وقتی به شما گفته ایم به جای کلمات کلیدی، بر روی گروه های موضوعی تمرکز کنید، چرا تحقیقات کلمات کلیدی را به عنوان یک تکنیک سئو لیست می کنیم؟

زیرا کلمات کلیدی هنوز اهمیت دارند.

سازماندهی موضوعی به صورت موضوعی کلیدی است، اما نادیده گرفتن کلمات کلیدی به طور کامل اشتباه است. کلمات کلیدی به عنوان نشانگر خزنده های گوگل عمل می کنند. موضوعات را علامت می دهند و نکاتی را درباره ماهیت محتوای وب سایت ارائه می دهند.

با انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی، متوجه می شوید چه کسانی موضوعاتی را که می خواهید در مورد آنها بنویسید جستجو می کنند، پست های وبلاگ یا انواع دیگر محتوا ایجاد می کنند که به سوالات خاص مشتریان پاسخ می دهد و شناخت برند را افزایش می دهد.

ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای دسترسی به داده های کلمه کلیدی استفاده کنید.

کلمه کلیدی Explorer توسط Moz

Keyword Explorer یک برنامه همه کاره و پویا است که تقریباً همه جنبه های فرآیند را پوشش می دهد.

این به بازاریابان کمک می کند تا کلمات کلیدی را در ذهن ایجاد کرده، لیست تولید کند و آنها را بر اساس موضوع فیلتر کنند. همچنین می توانید معیارها، نرخ کلیک و سایر معیارهای اثربخشی را تجزیه و تحلیل کرده و کلمات کلیدی مورد استفاده رقبای تجاری خود را جاسوسی کرده و ارزیابی کنید.

SEMrush

SEMrush به عنوان یکی از بهترین ابزارها برای تجزیه و تحلیل سئو، به ویژه در مواردی که مربوط به هوش تجاری است، در نظر گرفته می شود.

یکی از ویژگی های متعدد SEMrush شامل توانایی شناسایی و تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی رقبای شما است. نشانی اینترنتی رقیب خود را در نوار جستجوی SEMrush وارد کنید و لیستی از کلمات کلیدی که برای آنها رتبه بندی شده است، به همراه برآورد میزان تردد این کلمات کلیدی به سایت شما ارائه می شود.

۵) مطالب طولانی تری بنویسید (بیشتر اوقات)

یک مطالعه سئو توسط Backlinko به این نتیجه رسید که محتوای طولانی تر تمایل به جمع آوری لینک های بیشتر دارد، که اغلب می تواند به رتبه بندی بهتر و ترافیک بیشتر تبدیل شود.

با این حال، نوشتن ۲۰۰۰+ کلمه برای هر پست وبلاگ برای همه مناسب نیست. این نه تنها فشرده و وقت گیر است، بلکه معمولاً ضروری هم نیست.

آنچه را که در مورد راضی شدن کاربر گفتیم به خاطر دارید؟ تعداد کمی از جستجوهای مربوط به افرادی است که به دنبال خواندن یک پست طولانی وبلاگ هستند. آنها ممکن است فقط به چند کلمه یا جمله نیاز داشته باشند تا پاسخ خود را دریافت کنند.

بیایید از کلمه کلیدی “نکات ایجاد لینک” استفاده کنیم. افرادی که آن عبارت را جستجو می کنند به احتمال زیاد به دنبال راهنمای جامعی برای استراتژی های ایجاد پیوند هستند.

از سوی دیگر ، افرادی که به دنبال “بایدها و نبایدهای ساخت پیوند” هستند، به دنبال راهنمای دقیق نیستند. یک لیست ساده گلوله ای ممکن است تنها چیزی باشد که آنها به دنبال آن هستند.

از خود بپرسید که اگر کسی از کلمه کلیدی مورد نظر شما استفاده می کند به دنبال چه اطلاعاتی باشد و از آنجا شروع کنید.

فراموش نکنید که می توان چندین نوع جستجوی جستجو را در یک پست هدف قرار داد. به عنوان مثال، راهنمای جامع ایجاد لینک ها همیشه می تواند با یک لیست از بایدها و نبایدها جمع آوری شود (فقط حرکت کاربر با استفاده از پیوندهای پرش را تا حد امکان برای کاربر آسان کنید-مانند ما در فهرست مطالب بالای این قطعه).

اما چگونه در یک پست ۲۰۰۰ کلمه یا بیش تر قرار دهم؟ در اینجا نحوه ایجاد محتوای طولانی آمده است:

مطالب قدیمی خود را تازه کنید

اگر برای یافتن انگیزه برای نوشتن یک پست وبلاگ طولانی تلاش می کنید ، پس چرا فقط یک صفحه موجود را از مثلاً ۱۲۰۰ کلمه به ۲۰۰۰ واژه گسترش ندهید؟

محتوای موجود در حال حاضر دارای اعتبار و (در برخی موارد) خوانندگان ثابت است. به جای نوشتن از ابتدا ، افزایش عملکرد یک پست موجود در نتایج جستجو با تازه سازی آن با اطلاعات به روز شده و محتوای اضافی بسیار ساده تر است.

بنابراین چگونه انتخاب می کنید که کدام محتوا را به روز کنید؟

بهترین نامزدها برای به روز رسانی محتوا ، محتواهای حساس به زمان (به عبارت دیگر ، موضوعاتی مانند SEO که دائماً در حال پیشرفت است) ، و همچنین پست هایی که دارای ترافیک ارگانیک هستند ، اما پتانسیل بسیار بیشتری را دارند.

می توانید میزان بازدید مخاطبین خود را در قسمت Landing Pages در Google Analytics بیابید.

بیشتر بخوانید: ۳۵ نکته که سئو سایت شما را تقویت می کند.

GA

هنگامی که آنجا بودید، به یاد داشته باشید که قسمتی را که مشاهده می کنید به “ترافیک ارگانیک” تغییر دهید و نتایج را با استفاده از نوار جستجوی خود فیلتر کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید ترافیک محتوایی را که در زیر پوشه بلاگ سایت شما وجود دارد مشاهده کنید، کافی است بلاگ را در نوار جستجو قرار دهید.

۶) از سئوی YouTube استفاده کنید

ویدئوها، عمدتا از یوتیوب، یک ویژگی رایج در سرچ ها هستند.

یوتیوب:

 • محبوب ترین سایت ویدیویی در اینترنت، با 2 میلیارد کاربر فعال ماهانه روزانه ۱ میلیارد ساعت ویدیو را تماشا می کنند
 • دومین پلتفرم محبوب شبکه های اجتماعی
 • دومین موتور بزرگ جستجو
 • به طور کلی دومین وب سایت پرطرفدار :
سایت های برتر در وب

بسیاری از جستجوگرها وقتی به موتورهای جستجو فکر می کنند، یوتیوب را فراموش می کنند. مسلماً بازاریابی ویدئویی برای همه یا لزوما برای هر صنعتی مناسب نیست. اما با توجه به اینکه اکثر ما در حال حاضر دارای دوربین های قدرتمند هستیم، هیچ وقت زمان بهتری برای استفاده از بازاریابی ویدیویی نبوده است.

۷) ایجاد نمونه کارها برای ایجاد لینک های مختلف

مطمئناً در سال ۲۰۲۱ همچنان لینک ها بخش مهمی از بهینه سازی موتور جستجو می باشد.

با این حال، به خاطر داشته باشید که کیفیت مهم است. لینک های هرزنامه می تواند به سایت شما آسیب برساند. لینک سایت های دامنه بسیار پایین ارزش چندانی ندارند. در حالی که لینک های دامنه های قدیمی تر نسبت به سایتهای جدید ارزش بیشتری دارند .

لینک هایی که به دست می آیند، از طریق محتوای با کیفیت بالا ، بازاریابی نفوذی و تأثیرگذار، ایمن و بسیار موثر هستند.

اما گوگل دوست ندارد کارها را آسان کند.

چطور؟

برخلاف آنچه که منطق به ما می گوید، سایت هایی با نمایه لینک های پشتیبان که تقریباً کاملاً از لینک های با کیفیت بسیار بالا تشکیل شده اند ممکن است در واقع برای بازبینی دستی پرچم گذاری شوند. این کار را انجام ندهید. زیرا سایت شما بسیار تمیز به نظر می رسد، ممکن است با مشکل مواجه شوید.

خوشبختانه، این به ندرت اتفاق می افتد. همانطور که سایت ها رشد می کنند و پیوندهایی از سایتهای بزرگتر دریافت می کنند، معمولاً در طول مسیر لینک هایی را از سایتهای کوچکتر دریافت می کنند. این تنوع مشخصات لینک خود را تضمین می کند و به نظر می رسد که آن را طبیعی به موتورهای جستجو می رساند.

با این حال، چند نکته را باید در نظر داشت که مطمئن شوید مجموعه لینک های شما از الگویی که گوگل انتظار مشاهده آن را دارد پیروی می کند.

 • هنگام تبلیغ محتوا، فقط “سایت های بزرگ” را هدف قرار ندهید. سایتهای کوچکتر نیز می توانند ارزش ارائه دهند. آنها اغلب بیشتر پاسخگو هستند.
 • اگر قصد دارید لینک ها را رد کنید، در مورد احتیاط اشتباه کنید. نادیده گرفتن بیش از حد لینک ها می تواند مضرتر از انصراف از تعداد کمی باشد. در واقع، گوگل در تشخیص لینک های بد و نادیده گرفتن آنها بسیار خوب عمل می کند. موتور جستجو می داند که اکثر سایت ها به طور طبیعی چند سیب بد جمع آوری می کنند. بنابراین اگر شما بیش از حد آزادیخواهی نکرده اید، تنها تغییری که ممکن است ایجاد کنید این است که گوگل لینک هایی را که در واقع به شما کمک کرده اند تخفیف دهد.

۸) هرگز، هرگز سئو فنی را نادیده نگیرید

شما می توانید همه کارها را درست انجام دهید. اما اگر سایت شما از نظر فنی سالم نباشد، ممکن است عملکرد ضعیفی داشته باشد.

در اینجا چند تکنیک پیشرفته بهینه سازی موتورهای جستجو وجود دارد که باید در مورد سئو تکنیکی مورد توجه قرار دهید.

الف) اطمینان حاصل کنید که کل سایت شما در HTTPS بارگیری می شود

HTTPS از سال ۲۰۱۴ یک عامل رتبه بندی بوده است. سایت هایی که ایمن نیستند، یا حتی سایت هایی با امنیت مختلط، برای رتبه بندی مشکل دارند. امروزه یک وب سایت امن ضروری است.

گوگل هنگام بازدید از وب سایت های غیر HTTPS به کاربران هشدار داده است، و اگر هنوز به سراغ اتصالات رمزگذاری شده و امن نروید، ممکن است بخش بزرگی از افرادی را که مایل به بازدید از سایت شما هستند، کنار بگذارید.

Http-v-Https

HTTPS بهترین عملکرد است که به وب سایت شما کمک می کند تا قدرت سئو خود را افزایش داده، ایمن بماند و نفوذ و استفاده از وب سایت شما را برای طرف های مخرب دشوار کند.

اگر شما یک سازمان کوچکتر هستید، فرآیند شما به احتمال زیاد سخت تر یا زمان برتر خواهد بود. اما در هر صورت، حرکت به HTTPS یک ضرورت در دنیایی از تهدیدات امنیت سایبری و افزایش نیازهای SEO و SEM است.

ب) AMP را برای موبایل فعال کنید

AMP یا Accelerated Mobile Pages به عنوان یک ابتکار باز با پشتیبانی گوگل آغاز شد که به ناشران اجازه می داد به راحتی محتوای پاسخگو و بهینه سازی شده برای تلفن همراه ایجاد کنند.

تفاوت بین صفحات AMP و صفحات سازگار با تلفن همراه چیست؟

طبق مجله موتورهای جستجو:

“یک صفحه ریسپانسیو یا یک صفحه سازگار با موبایل همان صفحه وب سایت است که در یک طرح بندی متفاوت ارائه می شود. صفحات با توجه به دستگاهی که از آن به آن دسترسی دارید نمایش داده می شوند. صفحات AMP از حافظه پنهان Google AMP به کاربر ارائه می شود. صفحات AMP URL متفاوتی دارند. ” 

به عنوان راهی برای ارائه سریع محتوا در دستگاه های تلفن همراه مانند تلفن های هوشمند و رایانه های لوحی، AMP سه جزء را ترکیب می کند :

 • برچسب های HTML: که به ارائه سریع الگوهای رایج وب کمک می کند.
 • AMP JS: کتابخانه ای که بارگذاری منابع و بهترین شیوه های لازم برای رندر سریع را مدیریت می کند.
 • حافظه نهان AMP: یک شبکه تحویل محتوا که هم محتوا را بارگیری می کند و هم سرعت را تضمین می کند.

برای کسانی از شما که از وردپرس استفاده می کنید، پیاده سازی AMP باید بسیار ساده تر از یک CMS خانگی از ابتدا باشد.

توجه: از آنجا که صفحات AMP آدرس اینترنتی متفاوتی دارند، مشکلی در محتوای تکراری ایجاد می شود مگر اینکه به آن آدرس دهید. 

 همانطور که SEJ به طور خلاصه توضیح می دهد: اگر نسخه های AMP و غیر AMP صفحات خود را دارید، لینک های زیر را وارد کنید:

صفحه AMP تکراری SEJ

بیشتر بخوانید: مرکز ساخت تیزر تبلیغاتی در مشهد

تکنیک جایزه: عملکرد سئو را اندازه گیری کنید

گزارش دهی و تجزیه و تحلیل دو عنصر مهم سئو هستند. هر دو برای بهبود استراتژی های بازاریابی کلی شما ضروری هستند.

گزارش موثر به این معنی است که می توانید سوالات کلیدی مانند:

 • واقعا چه محتوایی برای مشتری شما جذاب بوده است؟
 • کدام قسمت از وب سایت بیشترین مشکلات UX را داشته است؟
 • کدام صفحه کمترین (یا بیشتر) بازدید شده است و چرا؟
 • کدام تغییرات سئو در صفحه منجر به بالاترین رتبه بندی شده است؟
 • در آینده باید روی کدام سبک از کلمات کلیدی تمرکز کنید؟

درک این پیچیدگی ها (و استفاده از آنها برای بهبود بیشتر) بدون نظارت منظم و گزارش نتایج، دشوار است.

در اینجا سه ​​ابزار وجود دارد که می توانید برای انجام دقیق آن استفاده کنید:

الف) Data Studio

آیا علاقمند هستید که داده های آنلاین را به داده های آفلاین متصل کنید تا بتوانید ۳۶۰ درصد از نحوه عملکرد محتوا و بازاریابی خود مطلع شوید؟

استودیو داده های Google به شما کمک می کند تا این کار را با تجمیع داده ها (مانند رتبه بندی ، داده های ترافیک و تبدیل) از منابع متعدد به یک رابط واحد انجام دهید. این یک ابزار فوق العاده سئو برای استفاده تیم های داخلی است. اما همچنین راهی عالی برای آژانس های سئو برای به اشتراک گذاشتن گزارش های فانتزی با مشتریان خود است.

اما مهمتر از همه، معیارهای سئو که می توانید با Data Studio پیگیری کنید می تواند به شما در تعیین اثربخشی استراتژی سئو شما کمک کند و ارزیابی کند که آیا برای نتایج بهتر نیاز به تغییر یا تغییر تاکتیک ها دارید.

ب) دستگاه Wayback

همیشه از آنچه رقبای شما انجام می دهند آگاه باشید و اینکه چقدر برای آنها خوب کار می کند. از چه تکنیک هایی استفاده می کنند؟ آنها چگونه رویکرد خود را تغییر داده اند؟ آنها از چه اشتباهاتی درس گرفته اند؟

یک ابزار عالی برای مشاهده نحوه تغییر رقابت شما ، Wayback Machine است که به بازاریابان اجازه می دهد به پتابایت صفحات وب بایگانی شده دسترسی داشته باشند. با جستجوی پایگاه داده گسترده Wayback Machine، می توانید تکامل برند و حضور وب سایت رقیب خود را با توجه به عواملی مانند:

 • تغییرات در طراحی UX
 • تفاوت در نسخه از نسخه وب به نسخه دیگر
 • حرکت عناصر کلیدی صفحه، مانند ناوبری صفحه یا فراخوانی برای اقدام

با این وجود، شما نباید چیزی را به این دلیل اجرا کنید که رقیب شما آن را انجام می دهد. طراحی وب سایت به روشی خاص یا استفاده از کپی یا تصاویر خاص است . شما باید از عقل سلیم خود، همراه با دانش صنعت استفاده کنید، قبل از اینکه به تیم سئو خود اجازه دهید تا تغییرات آنها را کپی کند.

اگر از Wayback Machine به درستی استفاده شود، درس های جالبی برای ارائه دارد.

پیگیری سئو

همانطور که می دانیم سئو به سرعت در حال پیشرفت است. صاحبان مشاغل و بازاریابان باید سریع خود را وفق دهند. اما هنوز هم می توان به وب سایت شما مزیت رقابتی داد.

مطمئن شوید که زمان خود را صرف اصول اولیه ایجاد محتوا و کپی نویسی می کنید و از روندهای فنی و همچنین تأثیر مواردی مانند بک لینک، سرعت سایت و … مطلع باشید.

موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. اما به یاد داشته باشید که نیازی نیست یک شبه برترین متخصص سئو جهان شوید. سعی کنید حتی اصول اولیه سئورا بفهمید، تفاوت زیادی در نرخ کلیک ، مشارکت و البته رتبه بندی وب سایت خود مشاهده خواهید کرد.

طراحی سایت و بهینه سازی حرفه ای انواع سایت را در شرکت تبلیغاتی آسابرندینگ تجربه کنید. آسابرندینگ یک شرکت تبلیغاتی در مشهد و همچنین یک شرکت مشاوره اقتصادی در مشهد است.

ما در آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ با ارائه انواع مشاوره های مختلف تخصصی تبلیغات و بازاریابی و همچنین تولید انواع محصولات مورد نیاز کسب و کارها از طراحی سایت گرفته تا ساخت تیزر و ویدئو و سایر روش های تبلیغات آنلاین و آفلاین آماده کمک به کسب و کار شما برای چند برابر شدن درآمد شما هستیم!

در پایان هم اگر هرگونه سوال کسب و کاری و استارتاپی داشتید، حتما از کارشناسان آسابرندینگ بپرسید. آموزش های آسابرندینگ رو در صفحه اینستاگرام آسابرندینگ و همچنین صفحه آپارات آسابرندینگ دنبال کنید.

این مطلب ترجمه شده از سایت singlegrain می باشد.

شرکت تبلیغاتی و آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ

همین الآن برای مشاوره کسب و کار و یا ارتباط با آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ اینجا را کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احتمالا مقالات زیر هم برای شما مفید باشد: