۷ راه برای ایجاد وفاداری مشتری

7 راه برای ایجاد وفاداری مشتری

آنچه در ادامه این مقاله خواهید خواند:

۷ راه برای ایجاد وفاداری مشتری

به عنوان یک صاحب کسب و کار، می دانید که مشتریان شما دلیل کسب و کار شما هستند. به همین دلیل مهم است که در هر کاری که انجام می دهید مشتریان خود را در نظر بگیرید. نیازهای مشتریان شما باید سرلوحه کار شما باشد. این نه تنها باعث فروش بیشتر می شود، بلکه وفاداری مشتری را برای مدت طولانی افزایش می دهد. در اینجا ۷ راه برای ایجاد وفاداری مشتری را به شما می گوییم.

چگونه در ۷ مرحله وفاداری مشتری ایجاد کنیم

وفاداری مشتری چیزی نیست که بدون تلاش عمدی اتفاق بیفتد. در اینجا هفت مرحله برای ایجاد وفاداری مشتری آورده شده است.

۱٫ مشتریان خود را بشناسید (و به آنها اجازه دهید شما را بشناسند).

7 راه برای ایجاد وفاداری مشتری

برای پرورش وفاداری مشتری، باید با مشتریان خود ارتباط شخصی برقرار کنید. نام، داستان و عادات خرید آنها را بیاموزید. بر اساس این اطلاعات، یک خط لوله فروش ایجاد کنید که شبیه تجربیات مشتریان معمولی شما باشد تا بهتر درک کنید که چگونه می توانید سفر خرید آنها را به یاد ماندنی کنید. 

به عنوان مثال، در روز تولد یک مشتری، می توانید یک پیام تولد شخصی با یک معامله ویژه برای او ارسال کنید. در واقع، ابزارهای بازاریابی مفیدی وجود دارد که می‌تواند به شما در انجام خودکار این کار کمک کند، از جمله بهترین نرم‌افزار بازاریابی پیامکی و بهترین نرم‌افزار بازاریابی ایمیلی .

ارین لین، مالک پالایش چوب Orlando West N-Hance Wood، گفت که تیم او بر شناخت واقعی مشتریان خود تمرکز دارد تا آنها «نیازهای آن‌ها را پیش‌بینی کنند، مشکلاتشان را حل کنند و نتایج باکیفیتی ارائه دهند که شایسته ارجاع باشد». 

“با صرف زمان برای درک مشتری خود – شاید آنها به فضای بیشتری برای یادگیری از راه دور، برای غذای پخته شده، مکانی جادار برای یک خانواده در حال رشد نیاز دارند – ما می توانیم توصیه هایی را بهتر ارائه دهیم و به آسان تر کردن زندگی آنها کمک کنیم. لاین گفت که دید آنها را زنده می کند.

برای اینکه مشتریان شما به برند شما اعتماد کنند، باید اطلاعات خود و کسب و کارتان را نیز به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال، آنها را در مورد هر گونه اخبار تجاری به روز نگه دارید (قبل از انتشار آن در مطبوعات)، و از اعتراف به وصله های خشن نترسید. این به مشتریان کمک می کند تا انسانیت برند شما را ببینند و آنها را در تجارت با شما راحت تر می کند.

۲٫ یک برنامه وفاداری مشتری ایجاد کنید.

برنامه وفاداری مشتری یک راه عالی برای تشویق و پاداش دادن به مشتریان وفادار است. این برنامه ها معمولاً معیارهایی برای پاداش دارند (مثلاً مشتری باید X مقدار در ماه خرج کند)، اما مزایای آن برای مشتری معمولاً بیشتر از این شرایط است.

هرب جونز، مالک شرکت مشاوره اجرایی Jones Growth گفت: «همه ما دوست داریم باور کنیم که مشتریان بارها و بارها از ما خرید خواهند کرد و عشق به برند انگیزه محرک آن است. متأسفانه، واقعیت اینطور کار نمی کند. برنامه های چند لایه تضمین می کنند که شما با ارزش ترین مشتریان خود را می شناسید و آنها را در ارتباط نگه می دارید.”

انواع مختلفی از برنامه های وفاداری مشتری وجود دارد، مانند برنامه های کارت اعتباری، کارت های پانچ و سیستم های امتیاز. وجه مشترک همه آنها، انگیزه مشتریان برای صرف پول بیشتر برای محصولات یا خدمات شما است.

برای مثال استارباکس را در نظر بگیرید. هنگامی که به برنامه پاداش آن می‌پیوندید، هر بار که نوشیدنی یا کالای دیگری را از منوی آن می‌خرید، امتیاز کسب می‌کنید. وقتی به تعداد مشخصی ستاره رسیدید، یک خرید رایگان دریافت می کنید. این به مشتریان کمک می کند تا در خرید خود احساس توجیه کنند، زیرا آنها به دنبال پاداشی هستند که ممکن است در جای دیگری به دست نیاورند.

۳٫ یک برنامه ارجاع تنظیم کنید.

مانند یک برنامه وفاداری، یک برنامه ارجاع به مشتریان برای تعامل آنها با یک تجارت پاداش می دهد. در این حالت، اگر مشتریان شرکت شما را به دوست یا عزیزی ارجاع دهند، مزایای خاصی دریافت می کنند. این نه تنها به جذب مشتریان جدید کمک می کند (بازاریابی ارجاعی هم موثر و هم مقرون به صرفه است)، بلکه باعث می شود مشتریان فعلی شما برای خرید بیشتر بازگردند، زیرا آنها اکنون انگیزه هایی برای تجارت با شما دارند.

۴٫ با نقاط قوت و ارزش های خود بازی کنید.

کسب و کار شما چه کاری را بهتر انجام می دهد؟ پیشنهادات منحصر به فرد شما چیست؟ برای چه چیزی بیشتر ارزش قائل هستید؟ پاسخ شما به این سوالات به شما کمک می کند برند خود را که بخش مهمی از جذب مشتریان وفادار است، چارچوب بندی کنید. برای ارتباط واقعی با خریداران، باید به برند خود وفادار بمانید و روی کاری که بهترین انجام می دهید تمرکز کنید. در بازار خود ثابت باشید – کسب و کاری که مصرف کنندگان همیشه می توانند برای ارائه به آن تکیه کنند.

می دانید چه می گویند: “چیزی که شکسته نیست را تعمیر نکنید.” تا زمانی که در جذب و حفظ مشتریان مشکل دارید، پیشنهادات خود را تغییر ندهید یا به عنوان یک برند غیرقابل تشخیص شوید. در عوض، همانطور که دوست دارید مشتریانتان به کسب و کارتان وفادار بمانید.

۵٫ مشتریان را در شبکه های اجتماعی جذب کنید.

رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای ایجاد روابط با مشتریان شما هستند. در واقع، اگر در رسانه های اجتماعی حضور نداشته باشید، بسیاری از مصرف کنندگان شما را بی ربط می دانند. داشتن یک نمایه تجاری فعال در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی مهم است .

به اشتراک گذاری اطلاعات پشت صحنه در مورد برند و محصولات یا خدمات خود، و همچنین تعامل با فالوورهای خود ، یک جامعه آنلاین قوی ایجاد می کند که مشتریان را تشویق می کند تا برای اطلاعات بیشتر بازگردند. به شرکت‌هایی که اغلب با آنها تجارت می‌کنید و نحوه رفتار آنها در رسانه‌های اجتماعی فکر کنید: آیا پست‌های آن‌ها با مخاطبان هدفشان همخوانی دارد؟ آیا صدای برند آنها با ارزش ها و پیشنهادات آنها همخوانی دارد؟ آیا آنها پیروان خود را به روشی معتبر درگیر می کنند؟ به احتمال زیاد به این سوالات پاسخ مثبت داده اید.

۶٫ بازخورد مشتری را تشویق کنید.

برای اینکه به مشتریان خود نشان دهید که چقدر برای آنها ارزش قائل هستید و چگونه می خواهید دائماً پیشرفت کنید، بازخورد آنها را بخواهید. نظرسنجی‌ها را ارسال کنید ، درخواست بررسی ایمیل کنید و بازخوردهایی را که دریافت می‌کنید آماده باشید. مشتریان تمایل بیشتری به سرمایه گذاری در کسب و کارهایی دارند که برای نظرات و بینش آنها ارزش قائل هستند. فقط نگویید که به رضایت مشتری اهمیت می دهید. واقعاً بازخورد مشتری را اجرا کنید و آن را به عنوان اثبات تعهد خود برای آنها به فروش برسانید. برای پرورش وفاداری آنها، ابتدا باید به آنها وفادار باشید.

Nerissa Zhang، مدیر عامل The Bright App می گوید: به بازخورد مشتریان گوش دهید، از آن برای بهبود کسب و کار خود استفاده کنید و سپس به مشتریان خود بگویید که آنها را شنیده اید و راه حل هایی را برای ارائه تجربه بهتر به آنها پیاده سازی کرده اید. حتی اگر به بازخورد مشتریان برای ایجاد بهبود گوش می دهید، مطمئن شوید که به طور صریح به مشتریان خود در مورد این بهبودها بگویید.

۷٫ داده های مشتریان را ذخیره کنید.

کسب‌وکارهایی که داده‌های مشتریان را ذخیره می‌کنند ، خرید مشتریان را در آینده آسان‌تر می‌کنند. برای مثال، می‌توانید به اعضا اجازه دهید حسابی در برنامه تلفن همراه یا وب‌سایت شما ایجاد کنند که به‌طور ایمن اطلاعات حمل و نقل و پرداخت آنها را برای خرید سریع ذخیره می‌کند. به این ترتیب، آنها به جای اینکه هر بار که می‌خواهند تراکنش انجام دهند، شماره کارت اعتباری خود را وارد کنند، یک راه‌حل تک لمسی برای سفارش دارند.

به عنوان مثال آمازون را در نظر بگیرید. اعضای Prime می‌توانند با کلیک بر روی «اکنون خرید» در زیر محصول مورد نظر، سفارش دهند. چنین راحتی می‌تواند مشتریان را تشویق کند که مکرر از کسب و کار شما خرید کنند.

چرا وفاداری مشتری مهم است؟

7 راه برای ایجاد وفاداری مشتری

وفاداری مشتری احتمال انجام مجدد تجارت با شما توسط مشتری است . این از رضایت مشتری ناشی می شود و بر در دسترس بودن، قیمت و سایر عواملی که معمولاً بر تصمیمات خرید تأثیر می گذارد، برتری دارد. وقتی مشتری به یک محصول، خدمات یا نام تجاری وفادار است، حاضر است منتظر ذخیره مجدد باشد یا کمی پول اضافی برای آن خرج کند.

تایلر رید، مدیر عامل شرکت آموزش شخصی PTPioneer می گوید: «وفاداری مشتری به معنای تفاوت بین فروش یکباره و مشتری است که به طور بالقوه برای بقیه عمر به شما مراجعه می کند. «اگر برای ایجاد وفاداری مشتری کار لازم را انجام دهید، آن مشتریان … در کسب و کار شما سرمایه گذاری خواهند کرد. زمانی که کسب و کار شما با مشکل مواجه است، این مشتریان وفادار هستند که به شما کمک می‌کنند تا سرپا بمانید.»

این امر به ویژه در میان همه گیری جهانی COVID-19 مهم و مشهود است.

بیل زینک، معاون ارشد بازاریابی در BELFOR Franchise Group، گفت: «من فکر می‌کنم همه‌گیری آزمایشی برای وفاداری مشتری بود، زیرا مصرف‌کنندگان را مجبور کرد صادقانه ارزیابی کنند که به چه ارائه‌دهندگان خدماتی اعتماد دارند. «بنابراین، یکی از درس‌های کلیدی از همه‌گیری این همه‌گیری این بوده است که در زمان‌های خوب، ایجاد وفاداری مشتری می‌تواند به رشد سریع‌تر و سودآورتر کمک کند، و در زمان‌های سخت یا چالش‌برانگیز، می‌تواند تفاوت بین زنده ماندن و بیرون رفتن باشد. مربوط به کار.”

وفاداری مشتری به دلایل زیادی مهم است. اینها عمده هستند:

  • مشتریان تکراری معمولاً بیشتر از مشتریان جدید خرج می کنند. از آنجایی که آنها از قبل به کسب و کار شما و محصولات یا خدمات آن اعتماد دارند، مشتریان فعلی بیشتر از مشتریان جدید پول خرج می کنند. در واقع، مبلغی که آنها خرج می کنند معمولاً با مدت زمان تجارت با برند شما افزایش می یابد.
  • مشتریان وفادار نرخ تبدیل بالاتری دارند. میانگین نرخ تبدیل مشتریان فعلی حدود ۶۰ درصد تا ۷۰ درصد است ، در حالی که مشتریان جدید دارای نرخ تبدیل ۵ درصد تا ۲۰ درصد هستند. به عبارت دیگر، از مشتریان وفادار بازدیدکننده از سایت شما، ارزش بیشتری دریافت می کنید.
  • وفاداری مشتری باعث افزایش سود می شود. هر چه مشتری وفاداری بیشتری داشته باشید، سود بیشتری خواهید داشت. در واقع، تنها افزایش ۵ درصدی در حفظ مشتری می تواند سود کسب و کار را ۲۵ درصد تا ۹۵ درصد افزایش دهد .
  • حفظ مشتری ارزان تر از جذب مشتری است. در حالی که جذب مشتریان جدید مهم است، ممکن است گران باشد – تقریباً پنج برابر گرانتر از حفظ یک مشتری وفادار. صرفاً حفظ مشتریان وفادار بسیار مقرون به صرفه تر است، زیرا آنها سود بیشتری را با هزینه کمتر به ارمغان می آورند.
  • مشتریان وفادار به طور مرتب خرید می کنند. از آنجایی که آنها قبلاً تجربیات مثبتی با نام تجاری شما داشته اند، مشتریان مکرر تمایل دارند خیلی بیشتر از مشتریان جدید خرید کنند. این امر به ویژه در روزهای تعطیل، زمانی که مصرف کنندگان در حال خرید هدایا هستند و بیشتر از آنچه که معمولاً در بقیه ایام سال انجام می شود، خرج می کنند، صادق است.
  • وفاداری مشتری به شما کمک می کند تا از قبل برنامه ریزی کنید. وقتی مشتریان وفادار دارید، می‌توانید تصمیمات پیش‌بینی‌کننده بهتری بگیرید و به‌طور مؤثری برنامه‌ریزی مالی و تلاش‌های بازاریابی خود را انجام دهید.

وفاداری مشتری می تواند فروش شما را بهبود بخشد و هزینه های بازاریابی شما را در مقایسه با جذب مشتری کاهش دهد. همچنین می تواند کسب و کار شما را در شرایط سخت اقتصادی شکوفا کند.

وفاداری مشتری منجر به تکرار تجارت می شود

ایجاد وفاداری مشتری به برندتان زمان بر است، اما زمانی که آن را داشته باشید، یک مشتری مادام العمر خواهید داشت. انجام این کار به تعهد و مراقبت نیاز دارد تا اطمینان حاصل شود که مشتریان شما احساس ارزشمندی، قدردانی و مهمتر از همه، گویی نیازهایشان برآورده شده است. به طور مرتب تجربه مشتری و نحوه بهبود بیشتر آن را در نظر بگیرید تا مشتریان بیشتری را تشویق کنید تا به تجارت شما بازگردند. به هر حال، این کسب و کار تکراری است که اکثر مشاغل کوچک را سودآور نگه می دارد.

……………………………………………………………………..

ما در آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ علاوه براینکه به عنوان یک شرکت تبلیغاتی تمامی انواع خدمات تبلیغات شما را با بهترین کیفیت انجام می دهیم، اگر علاقه مند و خواستار کارهای حرفه ای تر باشید، می توانیم مشاوره های تخصصی کسب و کار و کوچینگ حرفه ای هم برای شما با بالاترین سطح کیفیت انجام دهیم. در آسابرندینگ، جناب دکتر مهدی ثابت به عنوان یک کوچ کسب و کار در مشهد در کنار شما خواهد بود تا با مشاوره های حضوری یا مجازی کسب و کار مسیر موفقت را سریع تر و دقیق تر طی کنید و هزینه کمتری در این مسیر پرداخت کنید.

آسابرندینگ یک شرکت مشاوره تبلیغاتی و همچنین یک شرکت مشاوره اقتصادی در مشهد به شمار میرود که صفر تا صد تبلیغات را به صورت حرفه ای و تضمینی برای کسب و کارهای مختلف انجام و حمایت می کند. مشاوره های کسب و کار و مشاوره شغلی و مشاوره سرمایه گذاری همه و همه در آسابرندینگ توسط کارشناسان خبره اقتصادی و فناوری انجام و پشتیابنی می شود.

ما در آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ با ارائه انواع مختلف مشاوره تبلیغات و بازاریابی و همچنین تولید انواع محتوای بصری و متنی مورد نیاز کسب و کار شما را از طراحی سایت گرفته تا ساخت تیزر و ویدئو و بقیه روش های تبلیغات آنلاین و آفلاین و با استفاده از ابزارهای نوین دیجیتال مارکتینگ آماده کمک به کسب و کار شما برای افزایش و چند برابر شدن درآمد شما هستیم!

یکی از خدماتی که ما به مشتریان خود عرضه میکنیم تا با رشد چند برابری شغل مواجه شوند ، ادمین برای پیج های اینستاگرام مشاغل مختلف است. در همین راستا برای ارائه خدمات بهتر و حرفه ای تر به مشتریان خود اقدام به برگزاری دوره آموزش ادمین اینستاگرام کرده ایم و به این وسیله از میان هنرجویان دوره آموزش، همکاران جدید خود را نیز استخدام می کنیم. خوشحال می شویم در کنار شما این مسیر را بپیمائیم ، ما در کنار شما هستیم برای رسیدن به بهتری ها …

(برای دیدن آژانش تبلیغاتی ما داخل اینستاگرام ،روی اینجا کلیلک کنید)

شرکت تبلیغاتی و آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ

همین الآن برای مشاوره کسب و کار و یا ارتباط با آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ اینجا را کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احتمالا مقالات زیر هم برای شما مفید باشد:

5راه برای کسب درآمد در اینستاگرام

۵راه برای کسب درآمد در اینستاگرام

۵راه برای کسب درآمد در اینستاگرام اینستاگرام تنها راه کسب درآمد آنلاین نیست. اگر در بازار ایده‌های تجاری جدید هستید ، می‌توانید: (۵راه برای کسب درآمد در اینستاگرام)با این حال، اگر تصمیم

ادامه مطلب