۵ تکنیک فروش که هر فروشنده ای باید تسلط داشته باشد

5 تکنیک فروش

آنچه در ادامه این مقاله خواهید خواند:

۵ تکنیک فروش

5 تکنیک فروش

همانطور که هر فروشنده ای احتمالاً می داند، فروش یک هنر واقعی است. شما در خط باریکی بین بیگانگی مشتری و ایجاد احساس راحتی در آنها قدم می گذارید. فروش چیزی نیست که بتوانید فوراً آن را انتخاب کنید. برای کامل کردن هنر بستن یک معامله زمان و تمرین لازم است . توسعه یک تکنیک قوی و اثبات شده بخش بزرگی از یادگیری نحوه فروش کارآمد است. در اینجا ۵ تکنیک فروش که هر فروشنده ای باید تسلط داشته باشد آورده شده است.

۱٫ گوش دادن فعال

یکی از دلایلی که مشتریان بالقوه نسبت به فروشندگان محتاط هستند، این است که آنها رفتار سختگیرانه و فشار برای خرید مشتری را پیش بینی می کنند. تنظیم کردن با یک دستور کار مشخص و عدم تعامل با مشتری فراتر از یک هدف ثابت یک اشتباه است. فروش شما را به ارمغان نخواهد آورد و قطعاً طرفداران شما را برنده نخواهد کرد. تکنیک‌های فروش مؤثرتر شامل گوش دادن فعال است – امکان گفت‌وگو با مشتری که فقط یک مکالمه یک طرفه نیست. گوش دادن به نگرانی‌ها، سوالات و تردیدهای آنها به شما کمک می‌کند به آنها بهتر پاسخ دهید و به مشتری احتمالی کمک می‌کند بیشتر به شما اعتماد کند. افرادی که به شما اعتماد دارند ، به احتمال زیاد از شما خرید می کنند.

5 تکنیک فروش

۲٫ تماس های گرم

تکیه بر تماس های سرد یک تکنیک فروش ناکارآمد است. 

آنها مشتریان بالقوه را عصبانی می کنند و اغلب به هر حال غربالگری می شوند. تغییر به یک تماس گرم روشی بسیار بهتر و کارآمدتر برای مدیریت فروش است. تماس های گرم شامل تماس با مشتریان بالقوه ای است که به دلیل پتانسیل آنها برای استقبال از فروش شما انتخاب شده اند. این شامل “گرم کردن” سرنخ ها از طریق مواردی مانند دسترسی به رسانه های اجتماعی و تحقیقات قبلی مشتری است. تماس گرم منجر به نرخ موفقیت بسیار بالاتری می شود، زیرا رویکرد پراکنده فروش را از بین می برد، که اغلب فقط اتلاف وقت شما است. 

5 تکنیک فروش


۳٫ ویژگی ها و مزایا

این یکی ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما همیشه به طور موثر توسط فروشنده انجام نمی شود.

در حالی که بررسی کارکردهای عملی یک محصول یا خدمات مهم است، اما توضیح صرف خدمات یا محصول و عملکردهای مختلف آن برای متقاعد کردن کسی برای خرید کافی نیست. مشتری بالقوه فقط نیاز ندارد بداند که چگونه کار می کند، بلکه باید بداند که چرا باید اهمیت دهد. تاکید بر ویژگی‌ها و مزایای محصول و راه‌هایی که می‌تواند برای مشتری بالقوه ارزشمند باشد، یک تکنیک فروش کلاسیک و مؤثر است که به‌دلیل کارآمد بودن آن به‌طور مداوم تکرار می‌شود. 


۴٫ نیازها و راه حل ها

مردم دلایل عملی را دوست دارند که چرا باید در یک محصول یا خدمات سرمایه گذاری کنند، و اگر راه حل موثری ارائه دهد، به احتمال زیاد به پیشنهاد فروش گوش می دهند. این تکنیک فروش با تکنیک گوش دادن فعال بهترین کار را می کند. مهم است که به صحبت های مشتری گوش دهید تا متوجه شوید که محصول چگونه می تواند برای او سودمند باشد و سپس پیشنهاد خود را برای آن فرد یا شرکت تنظیم کنید. این حس که زمینه فروش شخصی سازی شده است باعث می شود مشتری راحت تر به فروشنده اعتماد کند و به حرف های فروشنده گوش دهد، زیرا آنها احساس می کنند در مورد راه حلی یاد می گیرند که برای او مفید است ، نه فقط شما.

5 تکنیک فروش


۵٫ فروش اجتماعی

مجموعه عظیمی از مشتریان بالقوه به راحتی از طریق شبکه های اجتماعی آنلاین قابل دسترسی هستند، و هنگامی که استفاده از رسانه های اجتماعی را به عنوان یک تکنیک فروش منع می کنید، دامنه فروشندگان خود را محدود می کنید و به طور بالقوه در مسیر فروش آینده قرار می گیرید. رسانه های اجتماعی و اتصال آنلاین بخش های بزرگی از ارتباطات مدرن هستند و سازگاری با این روش کسب و کار بسیار مهم است. فعالانه فروشندگان را تشویق کنید تا با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنند و از طریق سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند لینکدین و توییتر، مشتریان را تقویت کنند. شماره های فروش شما از شما تشکر خواهند کرد. 

5 تکنیک فروش

منبع این مقاله

آژانس مشاوره و تبلیغات آسا برندینگ برای شما دوره هایی تحت عنوان (آموزش صفر تا صد اینستاگرام و تولید محتوا)گذاشته است.

(برای دیدن آژانش تبلیغاتی ما داخل اینستاگرام روی اینجا کلیلک کنید)

آسابرندینگ یک شرکت مشاوره تبلیغاتی و همچنین یک شرکت مشاوره اقتصادی در مشهد به شمار میرود که صفر تا صد تبلیغات را به صورت حرفه ای و تضمینی برای کسب و کارهای مختلف انجام و حمایت می کند. مشاوره های کسب و کار و مشاوره شغلی و مشاوره سرمایه گذاری همه و همه در آسابرندینگ توسط کارشناسان خبره اقتصادی و فناوری انجام و پشتیابنی می شود.

ما در آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ با ارائه انواع مختلف مشاوره تبلیغات و بازاریابی و همچنین تولید انواع محتوای بصری و متنی مورد نیاز کسب و کار شما را از طراحی سایت گرفته تا ساخت تیزر و ویدئو و بقیه روش های تبلیغات آنلاین و آفلاین و با استفاده از ابزارهای نوین دیجیتال مارکتینگ آماده کمک به کسب و کار شما برای افزایش و چند برابر شدن درآمد شما هستیم!

یکی از خدماتی که ما به مشتریان خود عرضه میکنیم تا با رشد چند برابری شغل مواجه شوند ، ادمین برای پیج های اینستاگرام مشاغل مختلف است. در همین راستا برای ارائه خدمات بهتر و حرفه ای تر به مشتریان خود اقدام به برگزاری دوره آموزش ادمین اینستاگرام کرده ایم و به این وسیله از میان هنرجویان دوره آموزش، همکاران جدید خود را نیز استخدام می کنیم. خوشحال می شویم در کنار شما این مسیر را بپیمائیم ، ما در کنار شما هستیم برای رسیدن به بهترین ها

شرکت تبلیغاتی و آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ

همین الآن برای مشاوره کسب و کار و یا ارتباط با آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ اینجا را کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احتمالا مقالات زیر هم برای شما مفید باشد: