۵ استراتژی کم هزینه بازاریابی دیجیتال موثر که باید امتحان کنید

5 استراتژی کم هزینه بازاریابی دیجیتال

آنچه در ادامه این مقاله خواهید خواند:

۵ استراتژی کم هزینه بازاریابی دیجیتال موثر که باید امتحان کنید

دیجیتال مارکتینگ یک عرصه همیشه در حال تغییر و به شدت رقابتی است. (۵ استراتژی کم هزینه بازاریابی دیجیتال)متمایز شدن از جمعیت یک چالش واقعی است، به خصوص که تجارت الکترونیک در بین مصرف کنندگان امروزی بسیار محبوب شده است.

به این ترتیب، ابداع یک استراتژی بازاریابی خوب می تواند دلهره آور باشد، اما بازاریابی برند شما نباید پیچیده یا گران باشد. کسب‌وکارهای امروزی تعدادی گزینه بازاریابی کم‌هزینه در دسترس دارند که می‌تواند به استراتژی بازاریابی دیجیتال آنها کمک کند.

در اینجا برخی از بهترین انتخاب ها وجود دارد.

۱٫ویدئو

بیایید کارها را با ویدیو شروع کنیم – ابزاری همه کاره در زرادخانه بازاریاب. ویدئوها به یکی از محبوب ترین اشکال محتوا در اینترنت تبدیل شده اند. به این ترتیب، نکات زیادی در مورد ایجاد سرنخ با بازاریابی ویدئویی وجود دارد.

اما دقیقاً چرا ویدیوها در فضای مجازی بسیار رایج هستند؟ دلایل کمی وجود دارد. ویدیوها به راحتی قابل درک هستند و امکان فرمت های مختلف محتوا مانند دستورالعمل ها و داستان سرایی را فراهم می کنند. آنها می توانند طول های بسیار متفاوتی داشته باشند و همچنان موثر باشند. این بدان معناست که چه توضیح‌های دقیقه‌ای در TikTok می‌سازید یا مقاله‌های یک ساعته در YouTube، امکانات بی‌پایان است.

5 استراتژی کم هزینه بازاریابی دیجیتال

منبع: Oberlo

این بدان معناست که ویدیوها ابزارهای بازاریابی کم هزینه ایده آلی هستند. می توانید از یک ویدیو برای ساختن یک روایت غنی در مورد چیزی که می فروشید استفاده کنید و تصویری آرزومند برای بیننده ایجاد کنید. همچنین می‌توانید رویکرد ساده‌تری را در پیش بگیرید و از یک ویدیو برای برجسته کردن نسخه‌های جدید یا ویژگی‌های قابل توجه محصول استفاده کنید.

ویدیوها قبل و بعد از خرید نیز مفید هستند. به عنوان مثال، شما می توانید از توصیفات لایو اکشن مشتریان برای ایجاد اعتماد در مورد آنچه ارائه می کنید استفاده کنید. اگر چیزی را با کمی منحنی یادگیری بازاریابی می کنید، یک ویدیوی آموزشی می تواند به ابهام زدایی آن کمک کند.

یکی دیگر از مزایای کلیدی ویدیو این است که با چندین استراتژی بازاریابی دیگر همپوشانی دارد. دنبال کردن راهبردهای دیگر در این راهنما اغلب به معنای در نظر گرفتن ویدیو در این فرآیند است.

فقط مراقب نحوه برخورد با محتوای ویدیویی خود باشید. در حالی که تبدیل ها هدف نهایی هستند، مهم است که بازاریابی دیجیتال فوایدی را به مشتریان ارائه دهد. به همین دلیل است که اجتناب از محتوای فروشندگی می تواند استراتژی شما را در دراز مدت تقویت کند.

۲٫بهینه سازی موتورهای جستجو

بهینه سازی برای موتورهای جستجو – یا به اختصار سئو – در مورد جذاب تر کردن وب سایت شما برای موتورهای جستجو است. این به نوبه خود آن را برای مشتریان بیشتر قابل مشاهده می کند و شانس فروش شما را افزایش می دهد.

همه مشاغل آنلاین باید سئو را در نظر بگیرند. اگر تا به حال یک بحث داخلی در مورد پشتیبانی IT داخلی داشته اید، منتظر بحث مشابهی در مورد بهینه سازی موتور جستجو باشید. به این دلیل که یک تیم داخلی می تواند ارزشمند باشد، با توجه به اینکه سئو یک نگرانی پیچیده و مداوم است.

به عبارت ساده، یک وب سایت در صورتی در نتایج موتورهای جستجو ظاهر می شود که برای افرادی که از آن استفاده می کنند ارزش ارائه دهد. وب سایت های دوستدار سئو دارای کلمات کلیدی محبوب و همچنین محتوای مفید در قالب مناسب هستند. آنها همچنین از نظر فنی خوب کار می کنند (به عنوان مثال، سریع بارگیری می شوند و سازگار با موبایل هستند) و وب سایت ها و افراد دیگری در مورد آنها صحبت می کنند.

سئو را می توان برای درک آسان تر و نتایج بهتر به وظایف مختلفی تقسیم کرد.

ابزارهایی مانند Google Analytics می توانند به شما کمک کنند تا مخاطبان خود را با جزئیات بیشتری درک کنید، از جمله اینکه از کجا آمده اند و در وب سایت شما چه می کنند.

5 استراتژی کم هزینه بازاریابی دیجیتال

منبع: Illumination Consulting

سپس می توانید به تحقیق کلمات کلیدی بروید. استفاده از کلمات کلیدی مناسب به شما کمک می کند تا مشتریان را هم به سایت گسترده تر و هم به صفحات خاص خود جذب کنید. Moz Pro یک ابزار عالی برای این کار است، اگرچه برای استفاده سنگین به اشتراک نیاز دارد.

هنگام بهینه سازی وب سایت خود، به نحوه بهبود تجربه کلی بازدیدکنندگان نیز توجه کنید. این به معنای ایجاد یک استراتژی محتوا (مثلاً پست های وبلاگ مکانی عالی برای استفاده از کلمات کلیدی است) و افزایش عملکرد فنی است. سایر حرکات، مانند ساختن ویدیو یا افزودن ربات‌های گفتگو، قابلیت استفاده را بهبود می‌بخشد و شما را در این فرآیند برای موتورهای جستجو جذاب‌تر می‌کند.

در حالی که سئو به سرمایه گذاری اولیه و آموزش از طرف شما نیاز دارد، بازدهی کلانی (مالی و اعتباری) ارائه می دهد و شایستگی توجه قابل توجهی را دارد.

۳٫رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی به یک پلتفرم بازاریابی فوق العاده همه کاره تبدیل شده اند. ثبت نام در سایت های اجتماعی مختلف و جذب مشتریان جدید در این فرآیند برای مشاغل بسیار آسان است.

با این حال، درک انواع مختلفی از موفقیت در رسانه های اجتماعی مهم است. آیا می خواهید درآمد خود را افزایش دهید؟ آگاهی از برند خود را افزایش دهید؟ فروش را افزایش دهید یا شهرت خود را تقویت کنید؟ احتمالاً می خواهید بیش از یکی از این موارد را انجام دهید، اما عاقلانه است که در ابتدا روی یکی یا دو مورد تمرکز کنید.

وقتی نوبت به پست گذاشتن در رسانه های اجتماعی می رسد، یک نقطه شروع خوب، استفاده مجدد از محتوای موجود است. هر چیزی که دارای مولفه بصری قوی باشد به خوبی کار می کند، بنابراین سعی کنید روی چیزهایی تمرکز کنید که می توانید یک تصویر زیبا را به آن وصل کنید یا به یک ویدیو تبدیل کنید.

ماهیت بصری پسند پلت فرم های رسانه های اجتماعی آنها را به مکانی ایده آل برای تجارت الکترونیک تبدیل می کند. رسانه‌های اجتماعی همچنین برای به‌روزرسانی‌های سریع (مانند اعلان‌های سهام) خوب هستند، بنابراین مطمئن شوید که این موارد را در کانال‌های خود قرار دهید.

5 استراتژی کم هزینه بازاریابی دیجیتال

منبع: Broadband Search

در عین حال، به یاد داشته باشید که رسانه های اجتماعی … خوب … اجتماعی هستند. فالوورهای خود را تشویق کنید تا از طریق نظرسنجی ها و پست های هدیه با شما تعامل داشته باشند و به هر سوالی که می پرسند به موقع پاسخ دهند.

مهم است که خودتان را خیلی نازک پخش نکنید. روی شبکه هایی تمرکز کنید که با محتوای شما به خوبی بازی می کنند و توسط مخاطبان هدف شما استفاده می شود. اگر بیمه عمر می فروشید، آیا TikTok مکان مناسبی برای شماست؟ ممکن است اینطور باشد، اما اگر می‌خواهید چیز جدیدی را امتحان کنید، قبل از شروع آزمایشی دیگر، ببینید آزمایش فعلی‌تان چگونه است.

۴٫اینفلوئنسرها

اینفلوئنسرها راه دیگری برای استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای تأثیرگذاری خوب هستند. اینفلوئنسر مشتریان را تشویق می کند تا در یک جایگاه خاص خرید کنند. آنها به عنوان منابع قابل اعتماد اطلاعات توسط کسانی که آنها را دنبال می کنند دیده می شوند.

اینفلوئنسر به شما کمک می کند پیام بازاریابی خود را به مشتریان بالقوه بیشتری منتقل کنید و محصولات خود را به روش صحیح تأیید کنید. این یک راه عالی برای استفاده از اثبات اجتماعی در تلاش‌های بازاریابی گسترده‌تر شماست.

اگر می خواهید آگاهی از برند یا ترافیک وب سایت را افزایش دهید، اینفلوئنسرها مفید هستند. با این حال، برای به ثمر نشستن تلاش‌های آن‌ها، باید تأثیرگذارانی را از داخل صنعت خود پیدا کنید.

اینفلوئنسرها تمایل دارند در پلتفرم های رسانه های اجتماعی خاصی مانند اسنپ چت و اینستاگرام ظاهر شوند. این به این دلیل است که این پلتفرم‌ها بسیار اینفلوئنسر پسند هستند. آنها تبلیغات قابل خرید و قالب های بصری را ارائه می دهند که به اینفلوئنسرها اجازه می دهد موثرتر کار کنند.

اینفلوئنسرها بدون نظارت بیش از حد از سوی برندهایی که با آنها شریک هستند بهترین کار را انجام می دهند. با این حال، قبل از شروع تولید، باید بر روی قالب گسترده و حقوق مالکیت توافق کنید. اما اگر به توافق بیشتر مبتنی بر عملکرد می‌خواهید، ممکن است بخواهید دانش خود را در مورد تعریف بازاریابی عملکرد به عنوان یک راهنما تقویت کنید. همچنین ممکن است بخواهید انگیزه ای را در نظر بگیرید که تأثیرگذار می تواند در محتوای خود تبلیغ کند. تخفیف انحصاری برای فالوورهای آنها اغلب یک ایده سودآور است.

5 استراتژی کم هزینه بازاریابی دیجیتال

منبع: Launchmetrics

مزایای ارائه شده توسط اینفلوئنسرها، اگر نه از نظر مالی، پس قطعاً از نظر اعتبار، ارزشمند است. حتماً با آنها شریک شوید و اگر برای کسب و کار شما منطقی است، آنها را در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود بگنجانید.

۵٫ایمیل

ممکن است ایمیل‌ها در مقایسه با سایر استراتژی‌های موجود در این فهرست کمی قدیمی به نظر برسند، اما گول نخورید. آنها هنوز هم یک روش موثر برای ارائه طیف وسیعی از پیام های بازاریابی هستند.

یک قالب رایج برای محتوای ایمیل، خبرنامه قابل اعتماد است. این مجموعه ای از اخبار کسب و کار، اعلانات محصول، مقالات راهنما و هر چیز دیگری که فکر می کنید برای مشتریان مفید است را ارائه می دهد.

از آنجایی که احتمالاً ترکیبی از مشتریان جدید و مشتریان بازگشتی دارید، ممکن است بخواهید ایمیل های کمی متفاوت به گروه های مختلف ارسال کنید. مشتریان اخیر ممکن است از ایمیلی که توجه را به ویژگی‌های سایت یا طیف کامل محصولات شما جلب می‌کند، سود ببرند. در همین حال، مشتریان بازگشتی ممکن است از به‌روزرسانی محصول یا خدمات مرتبط بهره بیشتری ببرند.

می‌توانید از ابزارهای بازاریابی ایمیلی برای آسان‌تر کردن جمع‌آوری ایمیل‌ها استفاده کنید. این ابزارها قالب ها و درجه بالایی از شخصی سازی را ارائه می دهند. به عنوان مثال، می‌توانید ایمیل‌ها را به افراد خاصی ارسال کنید، که راهی عالی برای القای محبت مشتریان است.

همچنین می‌توانید با استفاده از داده‌های مربوط به معیارهایی مانند نرخ کلیک و ایمیل‌های خوانده نشده، بینشی در مورد نحوه پاسخ مشتریان به ایمیل‌های شما به دست آورید. این امر با راه حل های اتوماسیون فروش همپوشانی دارد که به شما در شناسایی فرصت های فروش جدید کمک می کند.

حتی می توانید از امضای ایمیل خود برای اتصال مشترکین به کانال های محتوای دیگر خود استفاده کنید. سعی کنید پیوندهایی به وب سایت و حساب های رسانه های اجتماعی خود اضافه کنید. این به مشتریان کمک می‌کند تا در جریان فعالیت‌های تجاری گسترده‌تر شما باشند و راهی آسان برای اطمینان از شانس بیشتر در فروش است.

5 استراتژی کم هزینه بازاریابی دیجیتال

منبع: Finances Online

نتیجه

در حالی که ماهیت بازاریابی همیشه در جریان است، هنوز راه‌های ساده و مؤثر زیادی وجود دارد که می‌توانید طی کنید. برای اصلاح بیشتر برنامه های بازاریابی خود، از این نترسید که این استراتژی ها را نیز پشت سر بگذارید.

به طور کلی، یک قانون کلی خوب برای بازاریابی دیجیتال این است که با مشتریان خود مطابق شرایط آنها ملاقات کنید. این اغلب به معنای استفاده از کانال های ارتباطی است که مشتریان شما بیشتر از آنها لذت می برند.

محتوای بصری و با قابلیت پردازش آسان برای انتقال سریع و آسان ایده ها به مشتریان بالقوه ایده آل است. سایر استراتژی های سئو و بازاریابی ایمیلی کمی پیچیده تر هستند اما برای جذب افراد به سایت شما و ارائه اطلاعات دقیق تر ایده آل هستند.

ترکیبی از استراتژی‌ها برای جلب توجه (و تبدیل‌ها) به کسب‌وکار شما توصیه می‌شود.

(برای دیدن آژانش تبلیغاتی ما داخل اینستاگرام روی اینجا کلیلک کنید)

آسابرندینگ یک شرکت مشاوره تبلیغاتی و همچنین یک شرکت مشاوره اقتصادی در مشهد به شمار میرود که صفر تا صد تبلیغات را به صورت حرفه ای و تضمینی برای کسب و کارهای مختلف انجام و حمایت می کند. مشاوره های کسب و کار و مشاوره شغلی و مشاوره سرمایه گذاری همه و همه در آسابرندینگ توسط کارشناسان خبره اقتصادی و فناوری انجام و پشتیابنی می شود.

ما در آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ با ارائه انواع مختلف مشاوره تبلیغات و بازاریابی و همچنین تولید انواع محتوای بصری و متنی مورد نیاز کسب و کار شما را از طراحی سایت گرفته تا ساخت تیزر و ویدئو و بقیه روش های تبلیغات آنلاین و آفلاین و با استفاده از ابزارهای نوین دیجیتال مارکتینگ آماده کمک به کسب و کار شما برای افزایش و چند برابر شدن درآمد شما هستیم!

یکی از خدماتی که ما به مشتریان خود عرضه میکنیم تا با رشد چند برابری شغل مواجه شوند ، ادمین برای پیج های اینستاگرام مشاغل مختلف است. در همین راستا برای ارائه خدمات بهتر و حرفه ای تر به مشتریان خود اقدام به برگزاری دوره آموزش ادمین اینستاگرام کرده ایم و به این وسیله از میان هنرجویان دوره آموزش، همکاران جدید خود را نیز استخدام می کنیم. خوشحال می شویم در کنار شما این مسیر را بپیمائیم ، ما در کنار شما هستیم برای رسیدن به بهتری ها

شرکت تبلیغاتی و آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ

همین الآن برای مشاوره کسب و کار و یا ارتباط با آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ اینجا را کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احتمالا مقالات زیر هم برای شما مفید باشد: