۵راه برای کسب درآمد در اینستاگرام

5راه برای کسب درآمد در اینستاگرام

آنچه در ادامه این مقاله خواهید خواند:

۵راه برای کسب درآمد در اینستاگرام

اینستاگرام تنها راه کسب درآمد آنلاین نیست. اگر در بازار ایده‌های تجاری جدید هستید ، می‌توانید:

 • از طریق حمایت‌های مالی برند، درآمد تبلیغات، اشتراک، فروش کالا، کمک‌های مالی، و بیت‌های توییچ در Twitch درآمد کسب کنید .
 • از طریق درآمد تبلیغات، عضویت در کانال، فروش محصول و پشتیبانی از طرفداران در YouTube درآمد کسب کنید .
 • از طریق حمایت های مالی برند، مشارکت تأثیرگذار، فروش کالا و برنامه ارجاع جوایز TikTok در TikTok درآمد کسب کنید .
 • از آمازون با فروش کالا، انتشار کتاب یا ارائه نظرات و توصیه‌های محصول کسب درآمد کنید .

(۵راه برای کسب درآمد در اینستاگرام)با این حال، اگر تصمیم دارید که اینستاگرام پلتفرم مناسبی برای شما باشد، درک راه‌های مختلف کسب درآمد از محتوای خود ضروری است.

۱٫ با برندها همکاری کنید

محتوای حمایت شده یکی از بهترین راه ها برای اینفلوئنسرهای کوچکتر برای کسب درآمد در اینستاگرام است. اینفلوئنسرها می توانند به ارائه محصولات و خدمات یک برند در مقابل دیدگان بیشتر کمک کنند. و برندها لزوماً به دنبال تأثیرگذاران با میلیون‌ها فالوور نیستند. کسانی که بودجه کمی دارند ممکن است ترجیح دهند با اینفلوئنسرهای کوچکتر با تعامل قوی و کارمزد کمتر شریک شوند.

اکثر این معاملات قابل مذاکره هستند و می توانند از یک پست واحد تا مجموعه ای از پست ها، داستان ها یا حلقه هایی که پیشنهادات برند را برجسته می کنند، باشد. در ازای آن محصولات یا خدمات رایگان، هدایا، قرار گرفتن در معرض فالوورهای برند، یا پول نقد (یا ترکیبی از آنها) دریافت می کنید.

اینفلوئنسرها به طور کلی بر اساس اندازه مخاطب دسته بندی می شوند.

در اینجا پنج سطح طبق Shopify به همراه پتانسیل درآمد معمولی در هر پست برای هر یک آمده است:

 • نانو. ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ فالوور (۱۰ تا ۱۰۰ دلار برای هر پست)
 • کوچک. ۱۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ فالوور (۱۰۰ تا ۵۰۰ دلار برای هر پست)
 • رده میانی. ۵۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰۰ فالوور (۵۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار برای هر پست)
 • ماکرو. ۵۰۰۰۰۰ تا یک میلیون دنبال کننده (۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار برای هر پست)
 • عظیم. بیش از یک میلیون دنبال کننده (۱۰۰۰۰ دلار تا ۱ میلیون دلار + در هر پست)

هرچه تعداد فالوورهای بیشتری داشته باشید – و مشارکت شما بیشتر باشد (به «چقدر می توانید در اینستاگرام درآمد کسب کنید» را در زیر ببینید) – مارک های بیشتری برای محتوای حمایت شده به شما پول می دهند. اگر به اندازه کافی بزرگ هستید، ممکن است برندها با پیشنهادات مشارکت با شما تماس بگیرند. در غیر این صورت می‌توانید به بازار خالقان اینستاگرام بپیوندید یا به برندهایی دسترسی پیدا کنید که می‌توانید به طور واقعی آن‌ها را تبلیغ کنید و متناسب با جایگاه شما هستند. از طرف دیگر، می‌توانید از یک پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ برای یافتن فرصت‌ها و ارتباط با شرکا استفاده کنید.

۲٫ پیشنهادات وابسته را تبلیغ کنید

شرکت های وابسته از فروش ناشی از برچسب های محصول در پست ها، داستان ها و حلقه ها کمیسیون دریافت می کنند. بنابراین، به جای پرداخت پول برای ایجاد آگاهی از برند (همانطور که با همکاری برند انجام می دهید)، زمانی که دنبال کنندگان شما روی پیوندهای قابل پیگیری کلیک می کنند یا از کدهای تبلیغاتی برای خرید محصولات و خدماتی که تبلیغ می کنید استفاده می کنند، درآمد کسب می کنید. در ازای هر فروش، نام تجاری به شما کمیسیون اندکی به عنوان درصد یا نرخ ثابت پرداخت می کند.

برندها ممکن است مستقیماً با شما تماس بگیرند تا علاقه شما را برای تبدیل شدن به یک شرکت وابسته ارزیابی کنند. از طرف دیگر، می‌توانید با یکی از بسیاری از بازرگانانی که برنامه‌های وابسته را تبلیغ می‌کنند تماس بگیرید یا بازارهای آنلاین را برای یافتن فرصت‌ها جستجو کنید. البته، مگا اینفلوئنسرها (فکر می‌کنید کایلی جنر) بیشترین درآمد را به عنوان وابسته دارند. با این حال، اینفلوئنسرهای کوچکتر با دنبال کنندگان وفادار می توانند از طریق این برنامه های مبتنی بر کمیسیون از بازدهی متوسطی برخوردار شوند.

۳٫ نشان ها را فعال کنید

اگر حداقل ۱۰۰۰۰ فالوور و یک حساب تجاری یا سازنده دارید، می توانید با نشان های اینستاگرام درآمد کسب کنید. نشان‌ها به دنبال‌کنندگان شما اجازه می‌دهند در طول ویدیوهای زنده قدردانی و حمایت خود را از شما نشان دهند (آنها را به عنوان نکته در نظر بگیرید). هنگامی که نشان ها را از طریق نمایه اینستاگرام خود فعال کنید، به طور خودکار در طول ویدیوهای زنده شما در دسترس خواهند بود. وقتی بینندگان شما نشان می‌خرند، قلب‌ها را در کنار نام کاربری آن‌ها می‌بینید.

هنگامی که نشان ها را از طریق نمایه اینستاگرام خود فعال کردید، بینندگان می توانند آنها را در طول ویدیوهای زنده شما با افزایش ۰٫۹۹ دلار، ۱٫۹۹ دلار و ۴٫۹۹ دلار خریداری کنند. قلب‌ها را در کنار نام‌های کاربری آن‌ها می‌بینید، بنابراین می‌توانید در طول ویدیوی زنده‌تان با فریادهایی از آن‌ها تشکر کنید و سپس با برچسب‌های «متشکرم» در استوری‌هایتان.

طبق گفته اینستاگرام ، سازندگان ۱۰۰٪ درآمد را از نشان های خریداری شده در طول یک ویدیوی زنده دریافت می کنند، منهای مالیات های قابل اعمال، هزینه ها، و ۳۰٪ کاهشی که گوگل و اپل برای خریدهای درون برنامه ای دریافت می کنند.

۴٫ کالای خود را بفروشید

اگر محصولات یا کالایی برای فروش دارید، می توانید یک فروشگاه اینستاگرام باز کنید و شروع به کسب درآمد کنید. هنگامی که فروشگاهی را باز می کنید (برای انجام این کار به یک حساب تجاری یا سازنده نیاز دارید)، خریداران می توانند کاتالوگ شما را مرور کنند، قیمت ها را بررسی کنند، در مورد محصولات اطلاعات کسب کنند و مستقیماً در اینستاگرام یا با کلیک کردن بر روی وب سایت شما خرید انجام دهند.

برای تبلیغ فروشگاه خود، می‌توانید محصولات خود را در حلقه‌ها برچسب‌گذاری کنید، استیکرهای خرید را به داستان‌های خود اضافه کنید، و با اجازه دادن به سازندگان دیگر که محصولات شما را برچسب‌گذاری کنند، از مخاطبان جدید استفاده کنید .

۵٫ تبلیغات روی قرقره را فعال کنید

پس از پایان دادن به برنامه جایزه Reels Play اینستاگرام در اوایل سال جاری، شرکت مادر Meta اعلام کرد که در حال گسترش «تبلیغات در Reels» است، یک برنامه کسب درآمد مبتنی بر عملکرد که در اینستاگرام و فیس‌بوک موجود است. بر اساس این اعلامیه، «با یک مدل مبتنی بر عملکرد، سازندگان می‌توانند روی محتوایی تمرکز کنند که با مخاطبانشان طنین‌انداز می‌شود و به رشد آنها کمک می‌کند. تبلیغ کنندگان برای دسترسی به افراد بیشتری به موجودی تبلیغات بیشتری دسترسی پیدا می کنند. و افراد با تبلیغات مرتبط‌تر، تجربه‌ی مشاهده‌ی ثابت‌تری را دریافت می‌کنند.»

مبلغی که به دست می‌آورید بر اساس تعداد بازی‌هایی است که قرقره‌های شما دریافت می‌کنند (نه بر اساس میزان درآمدی که از تبلیغات به دست می‌آورید)، بنابراین هرچه حلقه‌های شما عملکرد بهتری داشته باشند، سود بیشتری خواهید داشت. متا هنوز در حال آزمایش این برنامه است، بنابراین به طور گسترده در دسترس نیست. برای قرار گرفتن در گروه آزمایشی به دعوت نامه متا نیاز دارید.

چقدر می توانید در اینستاگرام درآمد کسب کنید؟

پتانسیل درآمد اینستاگرام شما به چهار عامل کلیدی بستگی دارد.

 1. تعداد فالوورها هرچه فالوورهای بیشتری داشته باشید، پتانسیل درآمد شما بیشتر است. با این حال، برندها همچنین می خواهند نرخ تعامل خوبی را مشاهده کنند. طبق گفته شرکت فناوری بازاریابی HypeAuditor ، اینفلوئنسرهایی با ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ فالوور به طور متوسط ​​۱۴۲۰ دلار در ماه درآمد دارند، در حالی که کسانی که بیش از یک میلیون دنبال کننده دارند حدود ۱۵۳۵۶ دلار درآمد دارند.
 2. نرخ مشارکت تعامل نحوه تعامل افراد با محتوای شما را از طریق لایک، نظرات، اشتراک‌گذاری و ذخیره‌ها اندازه‌گیری می‌کند. اگر مخاطبان کمی داشته باشید اما تعامل بسیار خوبی داشته باشید، می توانید درآمد بیشتری نسبت به زمانی که مخاطبان انبوهی دارید بدون تعامل با طرفداران داشته باشید. یک روش معمول برای محاسبه تعامل این است که تعداد کل تعاملات در هر پست را بر میزان دسترسی (تعداد افرادی که محتوای شما را مشاهده می کنند) در هر پست تقسیم کنید و سپس در ۱۰۰ ضرب کنید. طبق گفته شرکت مدیریت رسانه های اجتماعی Hootsuite ، نرخ تعامل خوب است. بین ۱ تا ۵ درصد است.
 3. جایگاه شما طبق گفته سلفی ، ۱۱ جایگاه سودآور اینستاگرام در سال ۲۰۲۳ به ترتیب نزولی، سفر، زیبایی، مد، سلامت و تناسب اندام، سبک زندگی، فرزندپروری، تجارت، موسیقی، عکاسی، غذا و حیوانات هستند. هدف قرار دادن یکی از این جایگاه‌ها می‌تواند ایجاد مخاطبین بیشتر و ایجاد پست‌های حمایت‌شده را آسان‌تر کند.
 4. شهرت شما دنبال کردن زیاد در اینستاگرام مطمئناً به افزایش پتانسیل درآمد شما کمک می کند. با این حال، بسیاری از برندها با ورزشکاران مشهور، دانشمندان و سایر کارشناسان موضوعی کار می کنند تا از شهرت آفلاین خود بدون توجه به تعداد فالوورهای آنلاین خود استفاده کنند.

TIME Stamp: ابتدا، پایان کسب و کار را مشخص کنید

قبل از شروع به کسب درآمد در اینستاگرام، ارزیابی گزینه های خود برای مدیریت پایان کار مفید است. در اینجا برخی از زمینه ها برای در نظر گرفتن (با مثال) آورده شده است.

 • ایجاد وب سایت و وبلاگ (به عنوان مثال، SquareSpace ).
 • مسئولیت تجاری، تشکیل، و اسناد اداری (به عنوان مثال، LegalZoom ).
 • تشکیل پرونده مالیاتی و آماده سازی (به عنوان مثال، TurboTax ).
 • بانکداری تجاری (به عنوان مثال، کارت ویزیت درآمدی ).

با نزدیک شدن به پروفایل اینستاگرام خود به عنوان یک تجارت، می توانید سرگرمی خود را به یک منبع درآمد معمولی تبدیل کنید که توسط مخاطبان فعال خود پشتیبانی می شود. به خاطر داشته باشید که فعال بودن در چندین پلتفرم رسانه‌های اجتماعی و تنوع بخشیدن به محتوای خود می‌تواند به شما کمک کند به مخاطبان بیشتری دسترسی داشته باشید و با آنها ارتباط برقرار کنید و پتانسیل خود را برای کسب درآمد آنلاین به حداکثر برسانید.

………………………………………………………..

ما در آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ علاوه براینکه به عنوان یک شرکت تبلیغاتی تمامی انواع خدمات تبلیغات شما را با بهترین کیفیت انجام می دهیم، اگر علاقه مند و خواستار کارهای حرفه ای تر باشید، می توانیم مشاوره های تخصصی کسب و کار و کوچینگ حرفه ای هم برای شما با بالاترین سطح کیفیت انجام دهیم. در آسابرندینگ، جناب دکتر مهدی ثابت به عنوان یک کوچ کسب و کار در مشهد در کنار شما خواهد بود تا با مشاوره های حضوری یا مجازی کسب و کار مسیر موفقت را سریع تر و دقیق تر طی کنید و هزینه کمتری در این مسیر پرداخت کنید.

آسابرندینگ یک شرکت مشاوره تبلیغاتی و همچنین یک شرکت مشاوره اقتصادی در مشهد به شمار میرود که صفر تا صد تبلیغات را به صورت حرفه ای و تضمینی برای کسب و کارهای مختلف انجام و حمایت می کند. مشاوره های کسب و کار و مشاوره شغلی و مشاوره سرمایه گذاری همه و همه در آسابرندینگ توسط کارشناسان خبره اقتصادی و فناوری انجام و پشتیابنی می شود.

ما در آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ با ارائه انواع مختلف مشاوره تبلیغات و بازاریابی و همچنین تولید انواع محتوای بصری و متنی مورد نیاز کسب و کار شما را از طراحی سایت گرفته تا ساخت تیزر و ویدئو و بقیه روش های تبلیغات آنلاین و آفلاین و با استفاده از ابزارهای نوین دیجیتال مارکتینگ آماده کمک به کسب و کار شما برای افزایش و چند برابر شدن درآمد شما هستیم!

یکی از خدماتی که ما به مشتریان خود عرضه میکنیم تا با رشد چند برابری شغل مواجه شوند ، ادمین برای پیج های اینستاگرام مشاغل مختلف است. در همین راستا برای ارائه خدمات بهتر و حرفه ای تر به مشتریان خود اقدام به برگزاری دوره آموزش ادمین اینستاگرام کرده ایم و به این وسیله از میان هنرجویان دوره آموزش، همکاران جدید خود را نیز استخدام می کنیم. خوشحال می شویم در کنار شما این مسیر را بپیمائیم ، ما در کنار شما هستیم برای رسیدن به بهتری ها …

(برای دیدن آژانش تبلیغاتی ما داخل اینستاگرام ،روی اینجا کلیلک کنید)

شرکت تبلیغاتی و آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ

همین الآن برای مشاوره کسب و کار و یا ارتباط با آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ اینجا را کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احتمالا مقالات زیر هم برای شما مفید باشد: