۲۰ مزیت کوچینگ برای افراد و مشاغل

20 مزیت کوچینگ برای افراد و مشاغل

آنچه در ادامه این مقاله خواهید خواند:

۲۰ مزیت کوچینگ برای افراد و مشاغل

(۲۰ مزیت کوچینگ برای افراد و مشاغل) بیایید به مزایای بسیاری از کوچینگ، از تأثیر مثبت و قدرتمند آن بر اعتماد به نفس و سلامتی گرفته تا عملکرد کلی کار نگاه کنیم. 

مزایای کوچینگ برای افراد

کوچینگ یک مداخله بهزیستی بسیار شخصی و فردی است. در آخرین میلیون جلسه مربیگری با اعضای BetterUp ، ما چیزهای زیادی در مورد چگونگی ارائه نتایج قابل اعتماد مربیگری برای همه نوع افراد آموخته ایم.  

چه به دنبال مربیگری کسب و کار برای شرکت خود باشید و چه برای خودتان مربیگری شغلی، رابطه با یک کوچ شبیه هیچ رابطه شخصی یا حرفه ای دیگری نیست. یک کوچ از طریق آموزش و تخصص خود، مربی را به طور کل نگر می بیند و مربی را تشویق می کند تا تمام خود را به جلسات مربیگری برساند. 

یک مربی BetterUp® به فرد کمک می‌کند تا از طریق مدل Whole Person™، خودآگاهی را در مورد نقش‌ها و ابعاد مختلف زندگی خود ایجاد کند . این یک مداخله قدرتمند است زیرا فرآیند کوچینگ با شرایط فردی تطبیق می‌یابد، با افراد در جایی که هستند، با چیزهایی که نیاز دارند و زمانی که به آن نیاز دارند ملاقات می‌کند. 

در حالی که جلسات کوچینگ توسط یک متخصص آموزش دیده تسهیل می شود، آنها کنترل را کاملاً در دستان عضو قرار می دهند. کوچینگ خوب و خبره برای توانمندسازی افراد برای یافتن پاسخ های خود در درون خود طراحی شده است. در مشارکت مربیگری، این مربی است که اهداف را تعیین می کند، کتاب بازی را تعریف می کند و تعیین می کند که موفقیت چگونه به نظر می رسد.

کوچ تخصص متعهد را ارائه می دهد، بینش، دیدگاه و ذهنیت رشد را به رابطه مربیگری می آورد.

تا همین اواخر، مربیگری به طور حکایتی درست بود، اما هنوز از نظر تجربی تأیید نشده بود. BetterUp در حال تغییر آن است. علم پشت کوچینگ برای بهبود بهزیستی ذهنی برای پاسخ به سؤالات اساسی در مورد تأثیر و ROI ساخته شده است . 

داده‌ها همچنین به مربیان کمک می‌کند تا مداخلات و تمرین‌هایی را که برای افراد مختلف که با چالش‌های خاص مواجه هستند مؤثرتر هستند، بررسی کنند. 

با این اطلاعات، رشد قابل پیش‌بینی است – از الگوهایی پیروی می‌کند که کدام نواحی اولین و سریع‌ترین رشد را دارند و به زمان بیشتری نیاز دارند. درک الگوی منحصر به فرد انسانی مربیگری، رشد و توسعه به افراد و سازمان ها کمک می کند تا بدانند چه مدت باید متعهد شوند، پیشرفت چگونه به نظر می رسد و چه زمانی باید انتظار نتایج را داشته باشند.

(20 مزیت کوچینگ برای افراد و مشاغل) بیایید به مزایای بسیاری از کوچینگ، از تأثیر مثبت و قدرتمند آن بر اعتماد به نفس و سلامتی گرفته تا عملکرد کلی کار نگاه کنیم. 

۱۲ مزیت مربیگری شخصی

کوچینگ اجرایی خبره می تواند تأثیر عمیقی بر زندگی شخصی و حرفه ای افراد داشته باشد. این مزایا می‌تواند فوری باشد، اما در طول سال‌ها، از نقشی به نقش دیگر، در طول یک حرفه و یک عمر، به سود خود ادامه می‌دهد. بسیاری از مزایای شرکتی یا برنامه های آموزشی نمی توانند چنین ادعایی داشته باشند. 

یکی از راه‌هایی که کوچینگ به افراد کمک می‌کند این است که به آنها کمک می‌کند خود را واضح‌تر ببینند. یک مربی فضا و ساختاری را برای انعکاس فراهم می کند که برای یادگیری و رشد لازم است. آنها به شما کمک می کنند تا بفهمید ارزش های شما چیست و اقدامات شما در کجا از ارزش ها یا اهداف بیان شده شما متفاوت است. 

یک مربی خوب می تواند به شما کمک کند تا با آنچه در زندگی و کار خود دوست دارید ارتباط برقرار کنید.

برخلاف درک کلاسیک که فشار برای حداکثر عملکرد ضروری است ، اکنون می دانیم که فشار بالا در واقع باعث کاهش کارایی افراد می شود. از سوی دیگر، تناسب ذهنی با افزایش بهره وری، همکاری، نوآوری و رضایت شغلی همراه است. 

تحقیقات BetterUp نشان داده است که افراد تمایل دارند مهارت های آمادگی ذهنی را به ترتیب خاصی ایجاد کنند . ایجاد این مهارت‌های اصلی، پایه و اساس شایستگی‌های عمیق‌تر و ظریف‌تر را ایجاد می‌کند. در اینجا نگاهی به برخی از زمینه های کلیدی رشد برای مربیگری فردی می اندازیم :

۱٫ خودآگاهی

در یک مطالعه اخیر، تحقیقات BetterUp نشان داد که اولین زمینه مهم توسعه برای اکثر شرکت کنندگان، درون نگری است. این یک مهارت اساسی برای پیشرفت شخصی و حرفه ای است. پس از ایجاد این امر، اعضا می توانند برای ایجاد بینش عمیق تر در مورد آنچه که می خواهند و زمینه های رشد آینده کار کنند.

۲٫ انعطاف پذیری

با بازخورد و بهبود خودآگاهی ، افراد تحمل استرس را بهبود می‌بخشند. وقتی رهبران انعطاف پذیرتر می شوند، بهتر می توانند با شرایط در حال تغییر یا نامطلوب به طور موفقیت آمیزی سازگار شوند. به نوبه خود، این احتمال فرسودگی شغلی را کاهش می دهد و رضایت کلی از زندگی (و شغلی) را بهبود می بخشد.

۳٫ همکاری

کار در تیمی که در آن همه متعهد به توسعه شخصی هستند چیز خاصی وجود دارد. افراد بهتر می توانند انگیزه ها و تعهدات اساسی همه افراد گروه را درک کنند. آنها از کاهش تعارض و افزایش اعتماد به نفس در تصمیم گیری سود می برند . افراد در مدیریت زمان بهتر هستند و به طور مؤثرتری به تیم کمک می کنند .

۴٫ خودکارآمدی

مؤلفه‌های اصلی خودکارآمدی یادگیری از طریق تجربیات دیگران و تأیید شدن توسط افرادی است که به آنها اعتماد دارید. این عوامل بلوک های کلیدی در رابطه مربیگری هستند. ایجاد استراتژی برای رسیدن به اهداف و جشن گرفتن این موفقیت ها با یک مربی، راه اصلی برای ایجاد اعتماد به نفس در خود است.

۵٫ ارتباطات

همه انواع کوچینگ تأثیر مفیدی بر مهارت های ارتباطی دارند. توسعه مهارت‌های ارتباطی مؤثر می‌تواند به افراد در تمام جنبه‌های زندگیشان کمک کند – چه در محیط کار و چه خارج از آن. این تأثیر مثبت خود را بر استرس دارد – که مطمئناً با ارتباطات ضعیف تشدید می شود.

۶٫ تعادل کار و زندگی

با کوچینگ، افراد برای تعیین اولویت‌های خود وقت می‌گذارند و تلاش می‌کنند تا آنها را بخشی بزرگ‌تر از زندگی‌شان کنند. این به آنها قدرت می دهد تا تعادل کار و زندگی بهتری را حفظ کنند . این افراد تمایل بیشتری به کسب رضایت شغلی و زندگی دارند. این را می توان به بهبود مراقبت از خود و همسویی بیشتر با اهداف آنها نسبت داد.

۷٫ افزایش سلامت روان

در سه ماه اول با یک مربی، اعضای BetterUp شاهد کاهش ۳۸ درصدی در کسالت بودند . در میان ابعاد دیگر سلامت روان، رضایت از زندگی، هدف و ارتباط اجتماعی بهبود می یابد. اینها، همراه با تنظیم عاطفی ، به طور قابل اعتمادی سلامت روان را برای شرکت کنندگان مربی بهبود می بخشد.

۸٫ ایجاد آگاهی شخصی

مربیگری که به عنوان یک کاتالیزور برای خودشناسی عمل می کند، افراد را قادر می سازد تا در ارزش های اصلی ، نقاط قوت و زمینه های توسعه یافته خود بکاوشند. این سفر درون نگری تضمین می کند که اقدامات آنها با ارزش هایشان هماهنگ است، فرآیندهای تصمیم گیری و رضایت کلی از زندگی را افزایش می دهد.

۹٫ رشد شخصی را تشویق کنید

از طریق مکالمات هدفمند و بازخورد عملی، مربیگری افراد را به سمت رشد شخصی و حرفه ای مستمر سوق می دهد. مربیان اغلب دیالوگ های معناداری را مطرح می کنند و بازخوردی را ارائه می دهند که هم قابل اجرا و هم شخصی است. این راهنمایی و خود اندیشی به افراد کمک می کند تا اهداف خود را تعیین کرده و به آنها دست یابند و بهزیستی و تحقق آنها را غنی می کند.

۱۰٫ کار گروهی را تقویت می کند

مربیگری با تاکید بر اهمیت حمایت و درک متقابل، ساختار کار تیمی را تقویت می کند. قدردانی از دیدگاه های مختلف را پرورش می دهد، فضای حمایتی را ایجاد می کند که در آن هر یک از اعضای تیم احساس ارزشمندی می کند، و راه را برای همکاری موثرتر و حل مشکلات هموار می کند.

۱۱٫ بهبود روابط کارکنان

مربیگری با آموزش همدلی، گوش دادن فعال و بازخورد سازنده، راه را برای روابط سالم‌تر در محل کار هموار می‌کند . با القای مهارت های کلیدی بین فردی، مربیگری راه را برای روابط قوی تر در محل کار هموار می کند . کارمندان یاد می‌گیرند که در روابط سالم‌تر و سازنده‌تر شرکت کنند و محیط کاری را تقویت کنند که در آن حمایت و همکاری مثبت هنجار است.

۱۲٫ مسئولیت پذیری

سنگ بنای مربیگری، مسئولیت پذیری افراد را قادر می سازد تا اعمال و نتایج خود را داشته باشند. کوچینگ اهمیت مسئولیت شخصی را برجسته می کند و افراد را تشویق می کند تا نقش خود را در اقدامات و نتایج به رسمیت بشناسند. این تمرکز بر مسئولیت‌پذیری الهام‌بخش تعهد به انجام تعهدات و تعالی است و فرهنگ قابل اعتماد بودن و یکپارچگی را در سراسر سازمان پرورش می‌دهد.

(20 مزیت کوچینگ برای افراد و مشاغل) بیایید به مزایای بسیاری از کوچینگ، از تأثیر مثبت و قدرتمند آن بر اعتماد به نفس و سلامتی گرفته تا عملکرد کلی کار نگاه کنیم. 

۸ مزیت سازمانی کوچینگ

برای مراقبت از غازی که تخم طلایی می گذارد باید چیزی گفت. به همین دلیل است که برخی از شرکت‌ها مربیگری اجرایی را به مجموعه‌ای محدود از پتانسیل‌های بالا محدود می‌کنند. با این حال، کارکنان در سراسر سازمان می توانند از مربیگری حمایتی بهره مند شوند، چه در حال ایفای نقش جدیدی باشند، چه گزارش های مستقیم تهیه کنند و چه به طور غیررسمی بر تیم خود تأثیر بگذارند. 

وقتی کارمندان شما خوشحال هستند، احساس حمایت و شایستگی می کنند و احساس تعلق دارند، مزایای انسانی و مزایای نهایی نیز وجود دارد. بهره وری و عملکرد بالا می رود. 

هنگامی که یک مدیر مربیگری حرفه ای دریافت می کند، اعضای تیم آنها نیز از راهنمایی، توسعه رهبری و فرهنگ مربیگری که مدیر به سازمان بازگردانده است، بهره مند می شوند.

۱٫ افراد را توانمند می کند

کوچینگ افراد یک سازمان را تایید، حمایت و توانمند می کند. این به آنها یک حزب بی طرف می دهد تا با نگرانی های مربوط به پیشرفت حرفه ای مقابله کنند و همچنین فضای امنی برای تمرین مکالمات دشوار فراهم می کند.

۲٫ مشارکت کارکنان را افزایش می دهد

وقتی کارمندان احساس می‌کنند که باید بخشی از زندگی یا هویت خود را در محل کار پنهان کنند ، تأثیر منفی شدیدی بر تعلق و تعامل دارد. با این حال، هنگامی که افراد تشویق می شوند تا تمام خود را به کار بیاورند ، به احتمال زیاد درگیر، سازنده و از شغل خود راضی هستند.

۳٫ عملکرد فردی را بهبود می بخشد

حتی متعهدترین مدیران هم زمان نامحدودی برای صرف مربیگری کارکنان خود ندارند. بیشتر آنها فقط برای رسیدگی به جنبه های عملکرد فوق العاده خوب – یا فوق العاده ضعیف – وقت می گذارند. کوچینگ یک نقطه تماس اضافی و متمرکز بر رشد را برای کارمندان در طول هفته فراهم می کند. این به نوبه خود عملکرد فردی و تیمی را بهبود می بخشد.

۴٫ سطح عمیق تر یادگیری

دلیلی وجود دارد که آموزش شرکتی شما کارمندانتان را به خواب می‌برد . وقتی افراد شخصاً در فرآیند یادگیری سرمایه گذاری می کنند، بهتر یاد می گیرند – و اطلاعات بیشتری را حفظ می کنند. کار با مربی برای طیف وسیعی از سبک های یادگیری جذاب است . علاوه بر این، اتصال مهارت های جدید به اهداف فعلی و برنامه های کاربردی زندگی واقعی، به کارگیری آموخته های جدید را آسان تر می کند .

۵٫ تعهد بالای کارکنان

وقتی شرکت‌ها تعهد واقعی به رفاه کارکنان خود نشان می‌دهند، کارکنان تمایل دارند به همان شکل پاسخ دهند. کار با یک مربی حفظ، رضایت شغلی، تعامل و انگیزه را بهبود می بخشد.

۶٫ استعدادهای بیشتری را به شرکت جذب می کند

فرهنگ مربیگری قوی، سرمایه‌گذاری سازمان را بر روی افرادش به نمایش می‌گذارد و آن را به آهنربایی برای استعدادهای برتر تبدیل می‌کند. 

۷٫ فرهنگ محیط کار را بهبود می بخشد

کوچینگ با تقویت ارتباطات، تقویت رشد و ایجاد اعتماد، فرهنگ محیط کار را ارتقا می دهد . همکاری را ترویج می‌کند، کارکنان را توانمند می‌سازد و انعطاف‌پذیری را تقویت می‌کند و محیط را به فضایی مثبت و مشارکتی تبدیل می‌کند. این رویکرد روحیه را تقویت می کند ، توسعه حرفه ای را تشویق می کند و سازمان را به سمت موفقیت و سازگاری بیشتر سوق می دهد.

۸٫ افزایش درآمد

از طریق اثر تجمعی بهبود بهره وری، مشارکت کارکنان، و حفظ، مربیگری به طور غیر مستقیم به نتیجه سازمان کمک می کند.

۹ مزیت کوچینگ برای افراد و سازمان ها

متوجه خواهید شد که در روش هایی که کوچینگ برای افراد و سازمان ها سود می برد، همپوشانی وجود دارد. به هر حال شرکت ها از افراد تشکیل شده اند. بنابراین ممکن است تعجب آور نباشد که اهداف مربیگری شخصی اغلب به سمت اهداف شغلی می روند. در اینجا نگاهی دقیق تر به این مزایای همپوشانی داریم:

۱٫ افزایش مشارکت کارکنان

کارمندان متعهد شریان حیات هر سازمان در حال پیشرفت هستند. کوچینگ با همسو کردن علایق فردی با اهداف سازمانی این تعامل را تقویت می کند.

۲٫ بهره وری

کوچینگ با بهبود تمرکز، افزایش کارایی و کاهش زمان صرف شده برای کارهای غیر ضروری، بهره وری را افزایش می دهد.

۳٫ اعتماد به نفس ایجاد می کند

اعتماد به نفس مسری است. همانطور که افراد در نقش های خود اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند، این اعتماد به نفس در تیم ها و پروژه های آنها نفوذ می کند.

۴٫ بهبود رهبری

رهبری مؤثر از طریق مربیگری پرورش می‌یابد، که با ایجاد رهبرانی که در تغییر مسیر ماهر هستند، به سازمان‌ها سود می‌رساند .

۵٫ مهارت ها را بهبود می بخشد

مهارت‌های نرم و سخت هر دو از طریق مربیگری تقویت می‌شوند و شایستگی‌های فردی را که به موفقیت سازمان کمک می‌کنند، تقویت می‌کنند.

۶٫ ارتباط بهتر

هنر ارتباط واضح و تاثیرگذار اغلب از طریق مربیگری اصلاح می شود و منجر به درک و همکاری بهتر در تیم ها می شود.

۷٫ اهداف بهتری ایجاد کنید

کوچینگ به تدوین اهداف SMART کمک می کند و به افراد در آرزوهای شخصی و سازمان ها در برنامه ریزی استراتژیک کمک می کند. هنگامی که کارکنان به این اهداف مسلح شدند، می توانند با اطمینان بیشتری با رهبری همکاری کنند تا برنامه هایی را برای استفاده بهینه از زمان خود با سازمان ایجاد کنند.

۸٫ توانمندسازی

کوچینگ افراد را با دادن ابزار، اعتماد به نفس و استقلال برای به عهده گرفتن مسئولیت حرفه خود توانمند می کند. و اعضای تیم توانمند در صحبت کردن و به اشتراک گذاشتن ایده های ارزشمند خود احساس راحتی بیشتری می کنند.

۹٫ رضایت شغلی

رضایت شغلی زمانی افزایش می‌یابد که افراد احساس می‌کنند مورد حمایت، چالش و ارزش هستند. یکی از مزایای کوچینگ این است که مکالمات دشوار یا پیشرفت شغلی یک فرد با مربی خود باعث افزایش رضایت شغلی می شود.

گرایش به مزایای مربیگری 

خوب است اگر یک شبه برای رشد شخصی و حرفه ای یک اصلاح وجود داشته باشد. کوچینگ یک راه حل مخفی نیست. علمی است.

کار با مربی ابزاری باورنکردنی و قدرتمند است که به ایجاد یک محیط کاری سازنده تر و جذاب تر کمک می کند. کوچینگ زندگی می تواند به شما در اهداف توسعه شخصی کمک کند. مزایای کوچینگ هم از نظر شخصی و هم از نظر حرفه ای برای افراد و تیم ها عمیق است. و به عنوان یک رهبر، توسعه مهارت های مربیگری شما سود زیادی برای سازمان شما دارد. 

……………………………………………….

مشاوره با دکتر مهدی ثابت به شما این امکان را می‌دهد که کسب و کار خود را به سطح بالاتری برسانید و موفقیت آن را تضمین کنید. با تجربه و تخصص در زمینه کسب و کار و کوچینگ، دکتر ثابت به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای راهنمایی و مشاوره کسب و کاری شناخته می‌شود. او با ارتباطات برتر، دانش فراوان و تجربه حرفه‌ای، می‌تواند شما را در تجزیه و تحلیل مسائل کسب و کاری، ارتقاء شفافیت و شهرت، بهبود مهارت‌های ارتباطی، و افزایش دانش کسب و کاری همراهی کند.

دکتر ثابت با شناخت دقیق از نیازهای شما و تیم شما، راهکارهای اختصاصی و کارآمدی را ارائه می‌دهد. اگر به دنبال یک مشاور کسب و کار با تجربه و توانایی بالا هستید، دکتر مهدی ثابت می‌تواند شریک ایده‌آلی برای توسعه کسب و کار شما باشد. از تجربه‌اش بهره ببرید و با اعتماد به او، به موفقیت در کسب و کار خود دست یابید.

با بهره‌گیری از تمامی این ویژگی‌ها و توانایی‌ها، می‌توانید کسب و کار خود را به سطح بالاتری ارتقاء دهید و به موفقیت بیشتری دست یابید. به خدمات مشاوره و کوچینگ دکتر مهدی ثابت مراجعه کنید و بهترین مسیر برای موفقیت خود را با اطمینان طی کنید.

بهره‌گیری از خدمات مشاوره و کوچینگ دکتر ثابت می‌تواند به شما کمک کند که کسب و کار خود را به سطح بالاتری ارتقاء دهید و به موفقیت بیشتری دست یابید. از تجربه‌اش بهره ببرید و با اعتماد به او، به موفقیت در کسب و کار خود دست یابید.

………………………………………………………

ما در آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ علاوه براینکه به عنوان یک شرکت تبلیغاتی تمامی انواع خدمات تبلیغات شما را با بهترین کیفیت انجام می دهیم، اگر علاقه مند و خواستار کارهای حرفه ای تر باشید، می توانیم مشاوره های تخصصی کسب و کار و کوچینگ حرفه ای هم برای شما با بالاترین سطح کیفیت انجام دهیم. در آسابرندینگ، جناب دکتر مهدی ثابت به عنوان یک کوچ کسب و کار در مشهد در کنار شما خواهد بود تا با مشاوره های حضوری یا مجازی کسب و کار مسیر موفقت را سریع تر و دقیق تر طی کنید و هزینه کمتری در این مسیر پرداخت کنید.

آسابرندینگ یک شرکت مشاوره تبلیغاتی و همچنین یک شرکت مشاوره اقتصادی در مشهد به شمار میرود که صفر تا صد تبلیغات را به صورت حرفه ای و تضمینی برای کسب و کارهای مختلف انجام و حمایت می کند. مشاوره های کسب و کار و مشاوره شغلی و مشاوره سرمایه گذاری همه و همه در آسابرندینگ توسط کارشناسان خبره اقتصادی و فناوری انجام و پشتیابنی می شود.

ما در آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ با ارائه انواع مختلف مشاوره تبلیغات و بازاریابی و همچنین تولید انواع محتوای بصری و متنی مورد نیاز کسب و کار شما را از طراحی سایت گرفته تا ساخت تیزر و ویدئو و بقیه روش های تبلیغات آنلاین و آفلاین و با استفاده از ابزارهای نوین دیجیتال مارکتینگ آماده کمک به کسب و کار شما برای افزایش و چند برابر شدن درآمد شما هستیم!

یکی از خدماتی که ما به مشتریان خود عرضه میکنیم تا با رشد چند برابری شغل مواجه شوند ، ادمین برای پیج های اینستاگرام مشاغل مختلف است. در همین راستا برای ارائه خدمات بهتر و حرفه ای تر به مشتریان خود اقدام به برگزاری دوره آموزش ادمین اینستاگرام کرده ایم و به این وسیله از میان هنرجویان دوره آموزش، همکاران جدید خود را نیز استخدام می کنیم. خوشحال می شویم در کنار شما این مسیر را بپیمائیم ، ما در کنار شما هستیم برای رسیدن به بهتری ها …

(برای دیدن آژانش تبلیغاتی ما داخل اینستاگرام ،روی اینجا کلیلک کنید)

شرکت تبلیغاتی و آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ

همین الآن برای مشاوره کسب و کار و یا ارتباط با آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ اینجا را کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احتمالا مقالات زیر هم برای شما مفید باشد: