۱۲ دلیل برای استفاده از اینستاگرام برای کسب و کار

12 دلیل برای استفاده از اینستاگرام برای کسب و کار

آنچه در ادامه این مقاله خواهید خواند:

۱۲ دلیل برای استفاده از اینستاگرام برای کسب و کار

(۱۲ دلیل برای استفاده از اینستاگرام برای کسب و کار)اینستاگرام از زمان آغاز به کار خود یک ابزار بازاریابی قدرتمند برای مشاغلی بوده است که به دنبال گسترش حضور و دیده شدن محصول خود هستند. از آنجایی که اینستاگرام یک پلتفرم بسیار بصری است، یک ابزار بازاریابی رسانه اجتماعی عالی برای نمایش محصولات و خدمات جالب، نوآورانه، جالب و زیبا است. صنایعی مانند مد، غذا، مسافرت، زیبایی، دکوراسیون منزل، باغبانی و رویدادها با افزودن تعامل اینستاگرام به برنامه های بازاریابی خود از موفقیت چشمگیری برخوردار هستند. 

ما به اشتراک می‌گذاریم که چرا کسب‌وکارها می‌توانند به طور قابل توجهی از یک حساب اینستاگرام سود ببرند و نکاتی برای بهینه‌سازی حضور شما در اینستاگرام ارائه می‌کنیم. 

12 دلیل برای استفاده از اینستاگرام برای کسب و کار

اینستاگرام چیست؟

طبق آمار Statista ، اینستاگرام یک پلتفرم رسانه اجتماعی بسیار محبوب برای اشتراک گذاری عکس و ویدیو است که ماهانه ۲ میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد . کاربران می توانند کارهای زیر را انجام دهند:

  • پست های عکس یا ویدیو ایجاد کنید
  • استوری اینستاگرام بسازید که به مدت ۲۴ ساعت در پروفایل شما زنده باشد
  • حلقه‌های اینستاگرام را ایجاد کنید که ویدیوهای کوتاه ۱۵، ۳۰ یا ۶۰ ثانیه‌ای هستند (شبیه به TikToks)
  • پخش زنده ویدیو
  • از طریق اپلیکیشن مستقیماً از برندهای تجارت الکترونیک خرید کنید

شرکت مادر اینستاگرام متا است که مالک فیسبوک نیز می باشد. اینستاگرام به جمعیت جوان‌تر پاسخ می‌دهد. Statista دریافت که نزدیک به ۶۰ درصد از کاربران اینستاگرام زیر ۳۴ سال دارند و ۱۸٫۱ درصد بین ۳۵ تا ۴۴ سال دارند. کسب و کارها می توانند از طریق اینستاگرام با نسل هزاره درگیر شوند و برای بازاریابی برای Gen Z و سایر بخش ها قدرتمند است. 

چرا کسب و کار شما باید در اینستاگرام باشد؟

این ۱۲ دلیل را بررسی کنید که چرا اینستاگرام به یک پلتفرم تجاری مهم تبدیل می شود و چگونه شرکت شما می تواند از استفاده از سایت رسانه های اجتماعی سود ببرد.

۱٫ افراد بیشتری از اینستاگرام استفاده می کنند.

اینستاگرام با ۲ میلیارد کاربر ماهانه، به‌ویژه در میان جوانان محبوبیت فوق‌العاده‌ای دارد. علاوه بر این، داده های Statista نشان می دهد که ۶۳٪ از کاربران ایالات متحده روزانه به پلتفرم اجتماعی دسترسی دارند و ۹۷٪ ماهانه از آن استفاده می کنند. با وجود این تعداد چشم در دسترس، هیچ محدودیتی برای موفقیت یک تجارت با یک استراتژی اختصاصی اینستاگرام وجود ندارد.

۲٫ مشاغل با هر اندازه می توانند در اینستاگرام پیشرفت کنند.

از آنجایی که اینستاگرام کاربران زیادی با نیازها و علایق متفاوت دارد، کسب و کارها در هر اندازه و در همه صنایع می توانند در این پلتفرم پیشرفت کنند. موفقیت یک شبه به دست نمی آید، اما اگر یک تیم بازاریابی بخواهد سازمان خود را روی نقشه قرار دهد، اینستاگرام می تواند کمک کند.

کسب‌وکارها می‌توانند با حضور فعال و حفظ حداقل یک پست روزانه، آگاهی از برند را افزایش داده و با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنند . اینگونه است که نام‌های معروفی مانند کوکاکولا و آدیداس و همچنین تعداد زیادی از کسب‌وکارهای کوچک به طور موثر از اینستاگرام برای پیشرفت استفاده کرده‌اند.

۳٫ کسب و کارها می توانند از اینستاگرام کسب درآمد کنند.

راه های مختلفی برای کسب و کارها برای کسب درآمد در اینستاگرام وجود دارد: 

  • فروش مستقیم از اینستاگرام: اینستاگرام به گونه ای تکامل یافته است که فروش تجارت الکترونیک روی پلتفرم را فعال می کند. برگه فروشگاه در صفحه اصلی اینستاگرام به کاربران کمک می‌کند تا برندها را مستقیماً از طریق پروفایل‌ها، پست‌ها یا استوری‌های اینستاگرام کشف و خرید کنند. 
  • پست‌های قابل خرید: اینستاگرام پست‌های قابل خرید را ارائه می‌کند که به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد برچسب‌هایی را به محصولات در عکس‌های خود با پیوندهایی که شامل توضیحات محصول، قیمت و امکان «خرید هم‌اکنون» است، اضافه کنند و کاربران را به یک فروشگاه آنلاین هدایت کند.
  • مشارکت با سفیران برند: کسب و کارها می توانند از طریق پست های حمایت شده و بازاریابی وابسته با سفیران برند شریک شوند . این مشارکت ها می توانند به شما کمک کنند تا سرنخ های فروش بیشتری داشته باشید و فروش را افزایش دهید. 

۴٫ اینستاگرام می تواند کسب و کار شما را مرتبط تر کند.

اینستاگرام راهی عالی برای نشان دادن این موضوع به مشتریان بالقوه است که بیش از یک شرکت بدون چهره هستید. به طور خاص، رویدادهای زنده و استوری های اینستاگرام می توانند شخصیت برند شما را به نمایش بگذارند. 

  • استوری اینستاگرام: از استوری های اینستاگرام برای نشان دادن نگاهی از پشت صحنه به شرکت خود و افرادی که در آنجا کار می کنند استفاده کنید. برخی از نمونه‌ها ویدیوهایی هستند که نشان می‌دهند محصولات چگونه ساخته می‌شوند، داستان‌هایی که کارمندان دفتر را در حال تعامل نشان می‌دهند، و مجموعه‌ای از پست‌ها که شرکت شما را در جامعه فعال نشان می‌دهند. 
  • رویدادهای زنده اینستاگرام: رویدادهای لایو اینستاگرام راهی عالی برای ایجاد ارتباط، اعتماد و اعتبار با فالوورها است. شما می توانید جلسات پرسش و پاسخ زنده مشابه با پرسش و پاسخ Live Facebook را میزبانی کنید . مانند استوری های اینستاگرام، رویدادهای زنده می توانند نگاهی درونی به شرکت شما ارائه دهند.

۵٫ کسب و کارها می توانند با اینفلوئنسرها برای ایجاد آگاهی از برند شریک شوند.

استفاده از اینفلوئنسرها را برای ساختن برند خود در نظر بگیرید . اینفلوئنسرها کاربران سطح بالا و پرقدرت رسانه های اجتماعی هستند که فالوورهای زیادی دارند. آنها ممکن است افراد مشهور یا کاربران محبوبی باشند که محصولات و مارک‌ها را تبلیغ می‌کنند و اغلب پیشنهادات جدیدی را به جریان اصلی معرفی می‌کنند. 

یک اینفلوئنسر قابل اعتماد می تواند فروش شرکت شما را از طریق افزایش بازگشت سرمایه دیجیتال بازاریابی و دسترسی به اطلاعات جمعیتی که معمولاً به آنها دسترسی ندارید، به سطح جدیدی برساند. وقتی اینفلوئنسرها را برای بازاریابی محصول خود جذب می‌کنید ، آن‌ها می‌توانند تنها با چند پست، کسب‌وکار شما را به هزاران یا حتی میلیون‌ها فالوور معرفی کنند.

۶٫ هشتگ ها می توانند دید کسب و کار را در اینستاگرام افزایش دهند.

به عنوان یک کسب و کار جدید، ممکن است از رقابت مرعوب شوید. با این حال، با استفاده مناسب از هشتگ ها، می توانید شرکت خود را از گله جدا کنید.

هشتگ های پرطرفدار اینستاگرام – مانند #ShareaCoke کوکاکولا، #TweetFromTheSeat از Charmin و #MyCalvins از Calvin Klein – صنعت را تکان داده و به سنگ بنای فرهنگ پاپ تبدیل شده است که این برندهای محبوب را بیش از پیش شناخته شده است.

حتی اگر شرکت شما کوچک باشد، استفاده موثر از هشتگ می تواند برای جدا کردن کسب و کار شما از جمعیت شگفت انگیز باشد.

۷٫ اینستاگرام به کسب و کارها کمک می کند تا به طور موثر با مشتریان ارتباط برقرار کنند.

جذب مخاطبان خود در رسانه های اجتماعی ، هدف اصلی بازاریابی رسانه های اجتماعی یک تجارت است و اینستاگرام یک پلت فرم تعامل عالی است. با اینستاگرام، می‌توانید هر روز مشتریان را با به اشتراک گذاشتن نظرات و نظراتشان درگیر کنید. 

اینستاگرام بستری برای لایک کردن، کامنت گذاشتن و اشتراک گذاری پست های مورد علاقه کاربران است. هرچه تعداد لایک ها و کامنت های پست های اینستاگرام شما بیشتر باشد، شرکت شما بیشتر دیده می شود. می‌توانید با گرفتن عکس‌های باکیفیت، استفاده از هشتگ‌های محلی و همکاری با برندهای دیگر، لایک‌های بیشتری دریافت کنید.

12 دلیل برای استفاده از اینستاگرام برای کسب و کار

۸٫ اینستاگرام به کسب و کارها کمک می کند تا از قدرت موبایل استفاده کنند.

برخلاف فیس بوک و توییتر که به عنوان سایت های مبتنی بر مرورگر شروع به کار کردند، اینستاگرام به عنوان یک اپلیکیشن موبایل ایجاد شد. بر اساس داده‌های eMarketer ، کاربران موبایل ۸۸ درصد از زمان خود را صرف استفاده از اپلیکیشن‌ها می‌کنند و اینستاگرام را به مقصدی طبیعی برای کاربران موبایل تبدیل می‌کند. 

مراقب باشید که پست‌های اینستاگرام کسب‌وکارتان برای صفحه نمایش موبایل و دسترسی به موبایل بهینه شده باشند. سبک تمیز اینستاگرام در تضاد با نمای به هم ریخته تر فیس بوک است، بنابراین اولویت بندی پست های اینستاگرام به شما امکان می دهد دسترسی و تعامل خود را افزایش دهید. 

۹٫ اینستاگرام به کسب و کارها کمک می کند تا رقبا را زیر نظر داشته باشند.

شرکت شما می تواند از اینستاگرام برای نظارت بر رقبای شما و نحوه تعامل آنها با فالوورهای خود استفاده کند. با دقت تماشا کنید تا مشخص کنید آنها چند بار پست می کنند، چه چیزی را پست می کنند و چگونه با فالوورهای خود ارتباط برقرار می کنند. شما می توانید از این اطلاعات برای تعریف بهتر استراتژی خود با درس گرفتن از اشتباهات آنها و الهام گرفتن از موفقیت های آنها استفاده کنید.

۱۰٫ اینستاگرام راه های زیادی برای خلاقیت کسب و کارها ارائه می دهد.

یک مزیت بزرگ برنامه اشتراک گذاری عکس، خلاقیتی است که ارائه می دهد. در اینستاگرام، تیم بازاریابی شما می‌تواند راه‌های جدیدی برای جلب توجه، جذب فالوور و افزودن مشتری ایجاد کند. 

با ترکیب کردن آن با مسابقات رسانه های اجتماعی ، فریادها، تصاویر واضح، ویدیوهای تعاملی و موارد دیگر، به مردم نشان دهید که برند شما دارای شخصیت است و خرید کردن با شما جالب است.

۱۱٫ کسب و کارها می توانند از طریق تبلیغات اینستاگرام به مشتریان جدید دست یابند.

با تبلیغات اینستاگرام، می توانید با تبلیغات قابل تنظیم و ردیابی به مشتریان جدید دست پیدا کنید. جمعیت‌شناسی خاص را هدف قرار دهید، به وب‌سایت خود پیوند دهید و داده‌های ارزشمند کاربر را برای اطلاع‌رسانی به سایر کمپین‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خود جمع‌آوری کنید.

۱۲٫ کسب و کارها می توانند از Instagram Insights برای بهبود استراتژی های بازاریابی رسانه های اجتماعی خود استفاده کنند.

اگر استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی کسب و کار خود را آغاز کرده اید، Instagram Insights می تواند اطلاعات خاص و مرتبطی در مورد اینکه چه کسانی دنبال کنندگان شما هستند و عملکرد محتوای شما چگونه است در اختیار شما قرار دهد. از این داده ها برای اطلاع رسانی و بهبود سایر کمپین های بازاریابی رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید. 

Insights معیارهای کلیدی رسانه‌های اجتماعی و اطلاعاتی را در مورد سن، مکان، زمان صرف شده در برنامه و موارد دیگر ارائه می‌کند. همچنین می توانید ببینید که هر پست چقدر خوب عمل می کند و بهترین زمان از روز برای پست کردن چیست.

12 دلیل برای استفاده از اینستاگرام برای کسب و کار

…………………………………………………………………..

ما در آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ علاوه براینکه به عنوان یک شرکت تبلیغاتی تمامی انواع خدمات تبلیغات شما را با بهترین کیفیت انجام می دهیم، اگر علاقه مند و خواستار کارهای حرفه ای تر باشید، می توانیم مشاوره های تخصصی کسب و کار و کوچینگ حرفه ای هم برای شما با بالاترین سطح کیفیت انجام دهیم. در آسابرندینگ، جناب دکتر مهدی ثابت به عنوان یک کوچ کسب و کار در مشهد در کنار شما خواهد بود تا با مشاوره های حضوری یا مجازی کسب و کار مسیر موفقت را سریع تر و دقیق تر طی کنید و هزینه کمتری در این مسیر پرداخت کنید.

آسابرندینگ یک شرکت مشاوره تبلیغاتی و همچنین یک شرکت مشاوره اقتصادی در مشهد به شمار میرود که صفر تا صد تبلیغات را به صورت حرفه ای و تضمینی برای کسب و کارهای مختلف انجام و حمایت می کند. مشاوره های کسب و کار و مشاوره شغلی و مشاوره سرمایه گذاری همه و همه در آسابرندینگ توسط کارشناسان خبره اقتصادی و فناوری انجام و پشتیابنی می شود.

ما در آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ با ارائه انواع مختلف مشاوره تبلیغات و بازاریابی و همچنین تولید انواع محتوای بصری و متنی مورد نیاز کسب و کار شما را از طراحی سایت گرفته تا ساخت تیزر و ویدئو و بقیه روش های تبلیغات آنلاین و آفلاین و با استفاده از ابزارهای نوین دیجیتال مارکتینگ آماده کمک به کسب و کار شما برای افزایش و چند برابر شدن درآمد شما هستیم!

یکی از خدماتی که ما به مشتریان خود عرضه میکنیم تا با رشد چند برابری شغل مواجه شوند ، ادمین برای پیج های اینستاگرام مشاغل مختلف است. در همین راستا برای ارائه خدمات بهتر و حرفه ای تر به مشتریان خود اقدام به برگزاری دوره آموزش ادمین اینستاگرام کرده ایم و به این وسیله از میان هنرجویان دوره آموزش، همکاران جدید خود را نیز استخدام می کنیم. خوشحال می شویم در کنار شما این مسیر را بپیمائیم ، ما در کنار شما هستیم برای رسیدن به بهتری ها …

(برای دیدن آژانش تبلیغاتی ما داخل اینستاگرام ،روی اینجا کلیلک کنید)

شرکت تبلیغاتی و آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ

همین الآن برای مشاوره کسب و کار و یا ارتباط با آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ اینجا را کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احتمالا مقالات زیر هم برای شما مفید باشد: