۱۱ تا از بهترین نمونه های تبلیغات هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۳

هوش مصنوعی

آنچه در ادامه این مقاله خواهید خواند:

بهترین نمونه های تبلیغات هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۳

بازاریابان در حال جستوجوی این موضوع هستند که چگونه هوش مصنوعی می تواند استراتژی های تبلیغاتی خود را بهبود بخشد. همانطور که شاهد بودیم، هوش مصنوعی در حال تغییر روش های بازاریابی آنلاین است. با توجه به اینکه بازاریابان به شدت بر این موضوع تمرکز دارند که چگونه هوش مصنوعی می تواند استراتژی های .تبلیغاتی خود را بهبود بخشد، بررسی شرکت هایی که در این راه پیشرو هستند ضروری است

چه چیزی می توانیم از آنها یاد بگیریم؟ ما ۱۱ نمونه از بهترین نمونه های تبلیغاتی هوش مصنوعی را جمع آوری کرده ایم تا بتوانیم آنچه را که آنها را عالی می کند تشریح کنیم.

بررسی:

شرکت های موفق از چه نوع هوش مصنوعی استفاده می کنند؟
برندها در چه زمینه هایی از استراتژی های تبلیغاتی خود از هوش مصنوعی استفاده می کنند؟
نکات کلیدی برای هر نمونه و آنچه می توانیم از هر شرکت بیاموزیم.

تاثیرات هوش مصنوعی در بازاریابی

تاثیرات هوش مصنوعی در بازاریابی تاکنون چه بوده است؟

هدف تبلیغات موثر ، دستیابی به هسته تفکر مردم برای فروش یک محصول یا خدمات است. آوردن هوش مصنوعی به معادله، که می تواند مقادیر بی شماری از نقاط داده رفتار انسان را به خود اختصاص دهد، موظف به ایجاد امواج است.

بازاریابان ، دیگر نیازی به این سؤال ندارند که مشتریان ایده‌آل آنها در فضای آنلاین چه فکری می‌کنند یا چه می‌کنند، زیرا هوش مصنوعی می‌تواند آن را رمزگشایی کند.

در حال حاضر در سال ۲۰۲۳، ارزش بازار جهانی هوش مصنوعی ۱۴۲٫۳ میلیارد دلار است. و در حالی که مطالعات مختلف پیش بینی های متفاوتی را نشان می دهد، پیش بینی می شود که در سال ۲۰۲۴ به حدود نیم تریلیون دلار و تا سال ۲۰۳۰ به حدود ۱٫۵ تریلیون دلار برسد. بیشتر این بودجه از علاقه به استارتاپ های هوش مصنوعی – فناوری که به احتمال زیاد برای کمک به شرکت هایی مانند چت بات ها متمرکز خواهد بود، تامین شده است.

۱۱ تا از بهترین نمونه از هوش مصنوعی در تبلیغات

بیایید نگاهی به این ۱۱ شرکت بیاندازیم که هوش مصنوعی را در تبلیغات خود گنجانده اند.

۱٫متا به نوآوری هوش مصنوعی خود ادامه می دهد

در حالی که همه ما حداقل کمی با الگوریتم های یادگیری ماشینی که متا برای حفظ حرکت کاربران ایجاد کرده است آشنا هستیم، آنها از هوش مصنوعی به روش های دیگری نیز استفاده کرده اند.

متا با اعلام AI Sandbox خود برای تبلیغ کنندگان در ماه مه ۲۰۲۳، آزمایش تبلیغات ایجاد شده توسط هوش مصنوعی را برای فیس بوک آغاز کرده است. این مرکز آزمایشی این امکان را دارد که تبلیغ کنندگان بیشتری را به پلتفرم خود بیاورد و تبلیغات هدفمندتری را با موفقیت ایجاد کند.

برخی از حوزه‌هایی که تبلیغ‌کنندگان می‌توانند آزمایش کنند عبارتند از:

_ایجاد تغییرات متنی
_تولید متن به تصویر
_برون زدگی تصویر برای تناسب با نسبت های مختلف

تصویری از متا

این پتانسیل را دارد که متا را در موقعیت داشتن بهترین پلتفرم تبلیغات موبایل مبتنی بر هوش مصنوعی قرار دهد.

چه چیزی می توانیم از متا بیاموزیم؟


_با استفاده از هوش مصنوعی برای ایجاد تصاویر خلاقانه جدید در زمان صرفه جویی کنید. این مسیری است که بازار می رود.
_به نوآوری در فرآیندهای خود ادامه دهید. فضایی را برای تیم خود ایجاد کنید تا به طوفان فکری بپردازد و فناوری های جدید را امتحان کند.

۲٫کوکاکولا مسابقه هوش مصنوعی را اجرا می کند و اتحاد خود را با OpenAI اعلام می کند

تصویری از کوکاکولا
تصویری از کوکا کولا


کوکاکولا مدت زیادی است که وارد بازی تبلیغاتی شده است. در سال ۱۸۹۲ تأسیس شد، اولین آگهی آنها در سال ۱۸۹۶ در یک روزنامه منتشر شد. از آن زمان، این شرکت همچنان در صدر روندها قرار دارد و تبلیغات خود را مدرن نگه داشته است.

در سال ۱۹۵۵ آنها به تبلیغات رادیویی و تلویزیونی روی آوردند و در سال ۱۹۹۳ دوباره به یک شرکت تبلیغاتی جدید رفتند تا تبلیغات خود را تازه نگه دارند. همه اینها برای گفتن، جای تعجب نیست که کوکاکولا اکنون استفاده از هوش مصنوعی را پذیرفته است.

در فوریه ۲۰۲۳، شرکت مشاوره مدیریت Bain & Company یک اتحاد خدمات جهانی با OpenAI را به منظور ادغام هوش مصنوعی در سیستم‌های داخلی خود اعلام کرد. پس از این اعلامیه، کوکاکولا اولین شرکتی بود که در این اتحاد شرکت کرد.

به منظور شروع این همکاری، کوکاکولا مسابقه ای به نام “ایجاد جادوی واقعی” راه اندازی کرد. آنها از کاربران دعوت کردند تا خلاقیت های تبلیغاتی ChatGPT، DALL-E و تاریخی کوکاکولا را برای ایجاد آثار هنری جدیدی که در وب سایت به اشتراک گذاشته می شود، ترکیب کنند.


از کوکاکولا چه می توانیم یاد بگیریم؟

_از نوآوری های فعلی بازار مطلع باشید و از هوش مصنوعی هوشمندانه استفاده کنید.
_راه هایی برای مشارکت دادن مشتریان و افزایش آگاهی از برند بیابید.

۳٫Calm App از Amazon Personalize برای افزایش استفاده از برنامه استفاده می کند.

Amazon
تصویری از Calm

به عنوان بخشی از AWS (سرویس‌های وب آمازون) محصولی به نام Amazon Personalize وجود دارد. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا با استفاده از یادگیری ماشینی، توصیه های محصول فوق العاده شخصی را به خریداران نشان دهند.

به دلیل گسترش روزافزون کتابخانه محتوای درون برنامه، Calm به راه حلی نیاز داشت تا به کاربران کمک کند محتوای مناسب خود را پیدا کنند. اگر کاربر زمان زیادی را صرف مرور می کند، ممکن است به دلیل پیدا نکردن چیزی مرتبط با آن، برنامه را رها کرده و از آن خارج شود.

آنها یک قانون پویا را معرفی کردند که به کاربران توصیه می‌کرد محبوب‌ترین محتوا، در این مورد داستان‌های خواب، به سبکی که کاربر هنگام حذف داستان‌های خواب که قبلاً به آن‌ها گوش داده بود، ترجیح می‌داد. این توصیه‌ها را تازه نگه می‌داشت و با ترجیحات کاربر مطابقت داشت.

از طریق آموزش شخصی سازی Amazon با داده های Calm و آزمایش های زیاد، آنها توانستند استفاده روزانه از برنامه خود را تا ۳٫۴٪ افزایش دهند.

چه چیزی می توانیم از Calm یاد بگیریم؟

کاربران می توانند در مورد محصول شما هیجان زده باشند، اما اگر استفاده از آن آسان نباشد، ممکن است چالش هایی در رشد وجود داشته باشد. هوش مصنوعی را در سیستم های خود پیاده سازی کنید تا تجربه بهتری به کاربران بدهید.

به عنوان مثال، اگر شما یک خرده‌فروش آنلاین هستید، هرچه توصیه‌های محصول شما دقیق‌تر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که خریداران قبل از بررسی، آن محصولات را به سبد خرید خود اضافه کنند.

۴٫نایک با سرنا ویلیامز آگهی تولید شده توسط هوش مصنوعی ایجاد می کند

تصویری از NIKE

شرکت دیگری که در قلمرو هوش مصنوعی پیشگام بوده است، نایک است. در سال‌های ۲۰۱۸ و ۱۹ آن‌ها شرکت‌های تحلیلی پیش‌بینی‌کننده را خریداری کردند و سپس از آن داده‌ها برای درک بهتر عادات مشتریان خود استفاده کردند.

برنامه Nike Fit نمونه کاملی از نحوه استفاده این شرکت از این داده ها برای بازاریابی برای مشتریان خود است. با ترکیب AR (واقعیت افزوده) و هوش مصنوعی، کاربران می توانند پای خود را در برنامه اسکن کنند و سپس بر اساس اسکن، توصیه های مناسبی برای کفش دریافت کنند.

نایک همچنین از هوش مصنوعی برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی به نام “Never done evolving” با سرنا ویلیامز استفاده کرد. آنها مسابقه ای ایجاد کردند که با هوش مصنوعی بین جوان تر سرنا، به ویژه اولین گرند اسلم او در سال ۱۹۹۹ و یک نسخه مدرن تر از خودش در مسابقات آزاد استرالیا ۲۰۱۷، ایجاد شد.

این تبلیغ ویدیویی ۸ دقیقه ای برنده جایزه، به یاد پنجاهمین سالگرد نایک است.

چه چیزی می توانیم از نایک بیاموزیم؟

برای تبلیغ این تبلیغ، نایک یک پخش زنده در یوتیوب راه اندازی کرد که در آن زمان برای ۱٫۶۹ میلیون مشترک خود پخش شد.
از داده های تاریخی شرکت خود استفاده کنید. مردم همچنین با داستان های تبلیغاتی ارتباط برقرار می کنند، بنابراین راه هایی برای استفاده از هوش مصنوعی برای ارتباط عاطفی با مخاطبان خود بیابید.

۵٫ ClickUp با SurferSEO ترافیک وبلاگ را ۸۵ درصد افزایش می دهد.

تصویر از ClickUp

آنها از SurferSEO برای این کار استفاده کردند، یک ابزار هوش مصنوعی مولد که ادعا می کند ترافیک را از طریق بهینه سازی محتوا نیز افزایش می دهد. SurferSEO نیاز آنها به ابزاری را برآورده می کند که پیشنهادات سئوی با کیفیت، داده های SERP را در یک مکان ترکیب می کند، در حالی که ادغام و استفاده آسان است.

انواع ابزارها آنها را قادر می سازد تا در این زمینه های کلیدی پیشرفت کنند:

_بینش ریز در طول برنامه ریزی محتوا، مانند اینکه کدام کلمات کلیدی باید مورد هدف قرار گیرند.
_ایجاد خلاصه محتوای کامل برای اطمینان از گنجاندن تمام اطلاعات مهم.
_نظارت بر عملکرد و دریافت بینش مبتنی بر داده در مورد تغییراتی که باید ایجاد شود

در نتیجه، آنها توانستند بیش از ۱۵۰ مقاله منتشر کنند و ترافیک ارگانیک و غیر مارکی خود را در طول ۱۲ ماه ۸۵ درصد افزایش دهند.
بهینه سازی کامل محتوا به وبلاگ ClickUp اجازه داد تا ترافیک بیشتری به وب سایت خود ایجاد کند و به نوبه خود، تبدیل محصول خود را افزایش دهد.

چه چیزی می توانیم از کلیک آپ بیاموزیم؟

هنگام ایجاد وبلاگ برای وب سایت خود، این را در نظر داشته باشید. محتوای با کیفیتی که در رتبه بالایی در SERP قرار می گیرد، می تواند خریدارانی را که به دنبال راه حل خاصی هستند که شما ارائه می دهید، به سمت شما بیاورد. حتی شرکت‌های معتبر نیز باید سخت کار کنند تا رقابتی باقی بمانند. هوش مصنوعی مولد می‌تواند به شما کمک کند تا تعداد زیادی مقاله را حتی اگر تیم کوچکی دارید، تولید کنید.

۶٫ BMW از هوش مصنوعی مولد برای ایجاد کمپین تبلیغاتی جدید استفاده می کند

تصویری از BMW

به دنبال نمایش هنر در مدل‌های خودروی خود، BMW با یک آژانس تبلیغاتی به نام Goodby, Silverstein & Partners همکاری کرد. آنها با هم کمپین جدیدی را در سال ۲۰۲۱ برای سری ۸ گرن کوپه ایجاد کردند که در آن هنر تولید شده توسط هوش مصنوعی را بر روی خودروها نشان دادند.

هنگام تبلیغ خودروهای لوکس، سازندگان باید با مشتریان خود ارتباط عاطفی برقرار کنند تا آنها را متقاعد کنند که به این خودروی خاص نیاز دارند تا خودرویی کاملاً کاربردی، اما ارزان‌تر.

از BMW چه یاد بگیریم؟

با تحمیل هنر هوش مصنوعی به خودرو، BMW قادر بود مستقیماً بدون استفاده از کلمات با مخاطبان هدف خود صحبت کند.
راهی برای ارتباط با مشتریان و مخاطبان هدف خود بیابید که فراتر از فهرست کردن مزایای محصول یا خدمات شما باشد. شما می توانید از طریق آنچه به عنوان یک نام تجاری حمایت می کنید، مشتریان را جذب و حفظ کنید، مانند ب ام و که هنر را در طول تاریخ خود پذیرفته است.

۷٫ استارباکس پلتفرم هوش مصنوعی خود را «Deep Brew» ایجاد می کند.

تصویر توسط استارباکس

استارباکس برنامه یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی خود را به نام Deep Brew ایجاد کرده است. هدف آنها از این مجموعه ابزار این است که به ارائه یک تجربه انسانی به مشتریان خود وفادار بمانند و در عین حال با فناوری دوران مدرن سازگار شوند.

آنها ابتدا پیاده سازی هوش مصنوعی را در برنامه تلفن همراه خود آغاز کردند تا با استفاده از برنامه برای سفارش نوشیدنی، توصیه های شخصی به مشتریان خود ارائه دهند. اما در طول سال ها، هوش مصنوعی اکنون به فروشگاه های فیزیکی آنها نیز راه پیدا کرده است.

Deep Brew قادر به جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل مقادیر زیادی از داده‌ها از جمله تغییرات ایجاد شده در سفارشات نوشیدنی و زمان اوج سرویس در مکان‌های خاص بوده است. استارباکس از این داده ها برای موارد زیر استفاده کرده است:

_مکان مناسب برای فروشگاه های جدید را پیدا کنید
_صرفه جویی در زمان با کارهای دستی مانند مدیریت موجودی
_انجام تعمیر و نگهداری در دستگاه های اسپرسوساز خود
_توصیه‌های سفارشی شخصی‌شده را در پنجره‌های drive-thru ارائه دهید

چه چیزی می توانیم از استارباکس بیاموزیم؟


استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند به شما کمک کند تا با اهداف و ایده‌آل‌های اصلی که برندتان با آن شروع کرده است، هماهنگ باشید. استارباکس از هوش مصنوعی برای کمک به رهایی کارکنان خود از کارهای دستی استفاده کرده است، بنابراین به آنها زمان بیشتری برای ارتباط با مشتریان در فروشگاه می دهد. وقتی مشتریان بدانند که هر بار که با برند شما تعامل دارند می توانند به همان خدمات تکیه کنند، احتمال بازگشت آنها بیشتر است.

۸٫ Farfetch از هوش مصنوعی در بازاریابی ایمیلی استفاده می کند و نرخ باز شدن را تا ۷ درصد افزایش می دهد.

تصویر از Farfetch

یک بازار آنلاین لوکس برای محصولات مد و زیبایی است. هدف آنها افزایش نرخ باز و کلیک ایمیل های خود از طریق استفاده از هوش مصنوعی بود، در حالی که به لحن صدای برند خود وفادار می ماندند.

برای انجام این کار، آنها از Phrasee استفاده کردند که یک ابزار هوش مصنوعی مولد برای شرکت ها است. برخی از روش هایی که Farfetch از این ابزار استفاده کرد عبارتند از:

_آزمایش عبارات مختلف و سبک های نوشتاری برای یافتن بهترین موارد برای مخاطبان.
_خطوط موضوع ایمیل برای دسته‌های مختلف ایمیل (مانند پیام‌های سبد خرید رها شده، یا تماس با کاربران در مورد مواردی که در لیست علاقه مندی‌های خود قرار داده‌اند) بهینه شده است.
_شخصی‌سازی بدنه ایمیل‌ها برای تناسب با مشتریان گسترده و انواع مارک‌هایی که می‌فروشند.

از طریق این ترکیب بهینه سازی و بررسی مضاعف محتوای تولید شده برای اطمینان از پایبندی آن به صدای برند، Farfetch توانست نتایج خوبی را ببیند.

نرخ باز شدن ایمیل‌های آن‌ها برای ایمیل‌های تبلیغاتی ۷ درصد و برای ایمیل‌های ایجاد شده توسط رویدادها (مانند چرخ دستی‌های متروکه) ۳۱ درصد افزایش یافته است. نرخ کلیک برای این ایمیل ها نیز ۲۵ درصد و ۳۸ درصد افزایش یافته است.

چه چیزی می توانیم از Farfetch یاد بگیریم؟

هوش مصنوعی نباید وارد استراتژی‌های فعلی شما شود و بخش‌های اصلی برند شما را مانند لحن صدایی که استفاده می‌کنید، تغییر دهد. این باید آنچه را که قبلاً برند شما را منحصر به فرد می کند تقویت کند و دستیابی به اهداف شرکت شما را آسان تر کند.

۹٫ JPMorgan Chase CTR را تا ۴۵۰ درصد با هوش مصنوعی افزایش می دهد.

تصویر از JPMorgan

این نمونه‌ای از اولین پذیرش هوش مصنوعی در بازاریابی است. در تمام راه در سال ۲۰۱۶، چیس شروع به استفاده از Persado کرد و در سال ۲۰۱۹ قراردادی ۵ ساله با آنها امضا کرد.

در این مدت، آنها از هوش مصنوعی مولد Persado برای ایجاد نسخه تبلیغاتی استفاده کرده اند و تا ۴۵۰ درصد افزایش کلیک داشته اند.

آنها همچنین از این ابزار برای بازنویسی کپی بازاریابی موجود استفاده کردند تا آن را برای مشتریان جذاب تر کنند. هنگامی که در مورد مزایای هوش مصنوعی برای این شرکت صحبت می‌کرد، مدیر اجرایی JPMorgan کریستین لمکائو گفت: «این نسخه کپی و سرفصل‌هایی را بازنویسی کرد که یک بازاریاب، با استفاده از قضاوت ذهنی و تجربه‌شان، احتمالاً آن‌ها را نخواهد داشت. و آنها کار کردند.»

روش دیگری که آنها برای استفاده از داده های گسترده Persado برنامه ریزی کردند، ایجاد پیام های بازاریابی شخصی برای مخاطبان خاص بود.

چه چیزی می توانیم از JPMorgan Chase بیاموزیم؟

هنگامی که با داده های مناسب آموزش داده می شود، هوش مصنوعی ثابت می کند که یک منبع قابل اعتماد و بی طرفانه است. این، همراه با مقادیر بسیار زیاد داده ای که می تواند پردازش کند، آن را برای تفسیر رفتار انسان مفید می کند. دسترسی به این نوع اطلاعات به تبلیغ‌کنندگان و بازاریابان کمک می‌کند تا به طور مؤثرتری با مخاطبان هدف خود صحبت کنند.

۱۰٫ نتفلیکس توصیه های بیش از حد شخصی شده با هوش مصنوعی را نشان می دهد

تصویری ازNetflix

نتفلیکس الگوریتم های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را در بسیاری از جنبه های شرکت خود گنجانده است. با این حال شناخته شده ترین فیلم شخصی سازی شده و توصیه هایی است که به کاربران ارائه می دهد.

این شرکت حتی با تغییر تصویر کوچک یک فیلم یا نشان دادن نمایش آن در برگه صفحه اصلی کاربر بر اساس آنچه قبلاً تماشا کرده است، شخصی‌سازی را به سطح بعدی ارتقا داده است. به همین دلیل است که ممکن است در خانه یک دوست باشید و تصاویری متفاوت از اکانت خود ببینید.

خود تصاویر کوچک نیز با استفاده از تجزیه و تحلیل بصری زیبایی (AVA) ایجاد شده اند تا صحنه های مناسب را از بین هزاران صحنه موجود انتخاب کنند که به احتمال زیاد توجه بینندگان را به خود جلب می کند.

چه چیزی می توانیم از نتفلیکس بیاموزیم؟

با کوتاه شدن دامنه توجه مردم، تنها چند ثانیه فرصت دارید تا توجه دیگران را جلب کنید و او را متقاعد کنید که محصول یا خدمات شما را انتخاب کند. از طریق تست خودکار A/B می‌توانید کشف کنید که چه تصاویر یا پیام‌هایی بیشترین تبدیل را در بین مخاطبان هدف شما دارند.

همان مفهوم تبلیغات پویا، مانند تبلیغات جستجوی پویا گوگل، در اینجا مطرح است، استفاده از هوش مصنوعی به مشتریان اجازه می‌دهد تا تصاویر و کپی تبلیغاتی را ببینند که با آن‌ها بیشترین تأثیر را خواهند داشت.

۱۱٫ نوتلا ۷ میلیون شیشه منحصر به فرد را با برچسب های تولید شده توسط هوش مصنوعی به فروش می رساند

تصویری ازNutella

برای پایان دادن به یک یادداشت کوتاه و شیرین، بیایید نگاهی بیندازیم که نوتلا چگونه از هوش مصنوعی در استراتژی های تبلیغاتی خود استفاده کرده است.

نوتلا یک کمپین تبلیغاتی ایجاد کرد که در آن از هوش مصنوعی برای تولید ۷ میلیون برچسب منحصر به فرد برای شیشه های نوتلا استفاده کردند. هیچ دو شیشه نسخه ویژه یکسان نبودند.

تک تک شیشه ها فروخته شد

این یک تبلیغ قدرتمند است!

چه چیزی از نوتلا یاد می گیریم؟

مردم دوست دارند احساس کنند در یک محصول منحصر به فرد شرکت می کنند. با ایجاد تجربیات منحصر به فرد برای مشتریان خود از طریق استفاده از هوش مصنوعی، این نیاز را برآورده کنید.

۱۴نکته کلیدی برای تبلیغات هوش مصنوعی


بیایید همه چیزهایی را که از شرکت های بالا در مورد نحوه استفاده موفقیت آمیز از هوش مصنوعی در تبلیغات یاد گرفته ایم، خلاصه کنیم.

۱٫استفاده از هوش مصنوعی برای تولید تصاویر خلاقانه برای تبلیغات،

۲٫فضا را برای نوآوری در فرآیندهای تبلیغاتی خود با هوش مصنوعی بگذارید.

۳٫تصمیمات هوش مصنوعی عاقلانه بگیرید.

۴٫روی نبض روندهای نوظهور هوش مصنوعی نگه دارید.

۵٫از هوش مصنوعی به صورت تعاملی با مشتریان خود استفاده کنید.

۶٫تجربیات کاربر را با هوش مصنوعی ساده کنید.

۷٫از داده های تاریخی شرکت خود استفاده کنید.

۸٫بهینه سازی محتوای کامل و با کیفیت بالا را انجام دهید.

۹٫از هوش مصنوعی برای تبلیغ به گونه ای استفاده کنید که فراتر از برقراری ارتباط با نقاط فروش، با مشتریان شما ارتباط برقرار کند.

۱۰٫اهداف و ایده آل های اصلی شرکت خود را در خط مقدم استفاده از هوش مصنوعی در تبلیغات قرار دهید.

۱۱٫هنگام استفاده از هوش مصنوعی مولد صدای برند خود را حفظ کنید.

۱۲٫از داده های با کیفیت استفاده کنید تا هوش مصنوعی بتواند صدای منطقی بی طرفانه ارائه دهد.

۱۳٫تست، تست، تست! سرعت نتایج را با تست خودکار A/B افزایش دهید.

۱۴٫از هوش مصنوعی برای ایجاد تجربیات منحصر به فرد برای مشتریان خود استفاده کنید.

۵نکته کاربردی برای استفاده از هوش مصنوعی در تبلیغات

از این نکات برای ارتقاء کمپین های PPC خود با هوش مصنوعی استفاده کنید.

۱٫برای تجربه مولد جستجو آماده شوید

در حالی که هنوز در مرحله آزمایش است، تجربه مولد جستجوی جدید گوگل نحوه دریافت اطلاعات کاربران از موتور جستجو را تغییر خواهد داد. همچنین نحوه خرید آنلاین افراد را تغییر می‌دهد، زیرا نتایج خرید ممکن است با نتایج جستجو یکپارچه‌تر به نظر برسند.

پیش نمایش تجربه مولد جستجو

از این به روز رسانی ها مطلع باشید تا بتوانید تبلیغات خود را برای آنها بهینه کنید. از نمونه‌هایی که Google ارائه کرده است، به نظر می‌رسد که توضیحات محصول می‌تواند نقش مهم‌تری در نتایج خرید داشته باشد.

نکته: توضیحات محصول خود را با DataFeedWatch با استخراج اطلاعات از کل فید محصول خود و مرتب کردن آن به روشی پیشرفته بهینه کنید.

۲٫از مناقصه هوشمند و تطابق گسترده استفاده کنید

از تطابق گسترده با تبلیغات جستجوی Google خود استفاده کنید تا فراتر از هدف قرار دادن کلمات کلیدی بروید. Broad match از هوش مصنوعی برای هدف قرار دادن جستجوهای مرتبط با عبارات هدف شما و منطبقات دقیق برای دستیابی به مشتریان بیشتر استفاده می کند.

تطابق گسترده همچنین با Smart Bidding، یک استراتژی پیشنهادی مبتنی بر هوش مصنوعی که سودمندترین پیشنهاد را بسته به هدف بازگشت سرمایه انتخابی شما تعیین می کند، به خوبی جفت می شود. این کار شما را از کار دستی تغییر کلمات کلیدی و گروه های تبلیغاتی راحت می کند.

۳٫مخاطبان جدید را هدف قرار دهید

از آنجایی که قرار است کوکی‌های وب‌سایت شخص ثالث به گذشته تبدیل شوند، بازاریابان به روش قابل اعتماد دیگری برای هدف قرار دادن و هدف‌گیری مجدد گروه‌های بسیار خاصی از خریداران آنلاین نیاز دارند. اینجاست که هوش مصنوعی وارد می شود.

A.حداکثر عملکرد

با ایجاد کمپین Performance Max از هوش مصنوعی گوگل بهره مند شوید. این به محصولات شما اجازه می دهد تا در کل کانال های Google تبلیغ شوند.

ابتدا تنظیمات دلخواه خود را هنگام ایجاد کمپین های خود انتخاب می کنید، مانند:

_اهداف کمپین
_اهداف تبدیل
_سیگنال های مخاطب

سپس هوش مصنوعی گوگل تمام دارایی‌هایی را که آپلود کرده‌اید برای ایجاد آگهی‌های شخصی‌سازی شده که به مخاطبان جدید و خاص نشان داده می‌شود و منجر به افزایش تبدیل می‌شود، می‌گیرد.

B.مخاطبان شبیه

متا یک الگوریتم یادگیری ماشینی برای تبلیغات فیس بوک و اینستاگرام ساخت که بدون نیاز به جمع آوری داده از کاربران خاص، گروه هایی شبیه به مخاطب ایجاد می کند.

با استفاده از این گزینه هدف گذاری می توانید محصولات خود را به کاربرانی که علایق مشابهی با مشتریان فعلی شما دارند نشان دهید.

۴٫تبلیغات تصویری و ویدیویی جدید ایجاد کنید

استفاده از هوش مصنوعی مولد تغییرات بزرگی را در دنیای PPC ایجاد می کند.

A.از هوش مصنوعی برای ایجاد تصاویر محصول استفاده کنید
فیسبوک و اینستاگرام

ایجاد سبک های مختلف تصاویر تولید شده با هوش مصنوعی برای تبلیغات خود در فیس بوک و اینستاگرام را آزمایش کنید. با یک دسته کوچک شروع کنید تا بتوانید به راحتی نتایج را ارزیابی کنید. اگر هنوز به تست Meta’s Sandbox دسترسی ندارید، می توانید در این مدت از برنامه دیگری استفاده کنید.

به عنوان مثال، Figma یک پلاگین به نام Text2Image دارد که می توانید از آن برای ایجاد تصاویر برای تبلیغات فیس بوک استفاده کنید.

نکته: از DataFeedWatch برای آپلود و بهینه سازی آسان تصاویر در فیدهای محصول خود استفاده کنید. هنگامی که همه تصاویر جدید خود را دارید، می توانید آنها را به یک صفحه گسترده اضافه کنید. ستون اول باید یک کلید منحصر به فرد و ستون دوم URL تصویر باشد. سپس می توانید از قابلیت DataFeedWatch به نام جدول جستجو برای تکمیل خوراک محصول خود با تصاویر جدید استفاده کنید.

تبلیغات خرید گوگل

گوگل همچنین از ایجاد استودیوی محصول خبر داده است که مفهومی مشابه با Meta’s Sandbox دارد. با استفاده از آن، می توانید از هوش مصنوعی مولد برای ایجاد خلاقیت های تبلیغاتی جدید با استفاده از تصاویر مجزا از محصولات خود استفاده کنید. این به طور مستقیم در Merchant Center Next ادغام خواهد شد.

پیش نمایش Merchant Center بعدی
پیش نمایش Merchant Center بعدی
B.کمپین های جدید گوگل مبتنی بر هوش مصنوعی

منتظر انتشار دو کمپین جدید که گوگل اعلام کرده است باشید. اولین مورد، که Demand Gen نام دارد، دارایی‌های ویدیویی و تصویری شما را با بهترین عملکرد جمع‌آوری می‌کند و آنها را در تبلیغات در YouTube، Gmail و Discover نشان می‌دهد.

حالت دوم، Video View، تبلیغات ویدیویی شما را در حین مرور یوتیوب و در حین تماشای ویدیو، همه از یک کمپین منفرد را نشان می دهد.

پیش نمایش کمپین Video View

۵٫از تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده استفاده کنید


از تجزیه و تحلیل پیشگویانه گوگل بهره ببرید. با آن، می توانید ردیابی کنید:

چقدر احتمال دارد یک کاربر بر اساس اینکه در ۲۸ روز گذشته در برنامه یا صفحه وب شما فعال بوده است خرید کند،
اگر کاربری که در ۷ روز گذشته فعال بوده است، در ۷ روز آینده دیگر فعال نخواهد بود.

کاربری که در ۲۸ روز گذشته فعال بوده است احتمالاً در ۲۸ روز آینده چقدر هزینه خواهد کرد.

از فیدهای بهینه شده برای خودکارسازی استراتژی PPC خود استفاده کنید

بهینه‌سازی فیدهای محصولتان به این معنی است که داده‌های خام محصولی را که در حال حاضر دارید، بگیرید و همه ویژگی‌ها (عناوین، توضیحات، تصاویر و غیره) را تقویت کنید تا تبلیغات شما عملکرد مطلوبی داشته باشد.

با استفاده از DataFeedWatch برای آپلود فید خود در این کانال ها، می توانید استراتژی PPC خود را بیشتر خودکار کنید و همچنین:

_فیدهای محصول کاملاً بهینه شده داشته باشید: بهینه سازی فید مبتنی بر قانون را در تمام کمپین های خود درگیر کنید تا بهترین عنوان، توضیحات، تصاویر و موارد دیگر را داشته باشید.
_اجتناب از شکاف در اطلاعات محصول: هر گونه داده از دست رفته را بدون نیاز به ورود به فید خود پر کنید و اطلاعات را به صورت دستی اضافه کنید.
_کاهش هزینه های تبلیغاتی بیهوده: محصولات بی سود یا خارج از انبار را به طور خودکار حذف کنید.
_به طور کلی از خطاها اجتناب کنید: بررسی فید به طور خودکار قبل از ارسال محصولات شما به کانال هایی که در آنها می فروشید اجرا می شود. این به ویژه برای تبلیغات گوگل مفید است زیرا خطاها می توانند حساب شما را جریمه کنند.

سوالات متداول

_چگونه از هوش مصنوعی در تبلیغات استفاده می شود؟


هوش مصنوعی در تبلیغات برای شخصی سازی بیشتر تبلیغات و در نتیجه موثرتر کردن تبلیغات استفاده می شود. تبلیغ‌کنندگان همچنین می‌توانند از هوش مصنوعی برای ایجاد نسخه‌های تبلیغاتی و تصاویر تبلیغاتی استفاده کنند. همچنین توسط تبلیغ‌کنندگان برای ساده‌سازی فرآیندهای داخلی، صرفه‌جویی در زمان با انجام کارهای سنگین برای کارهای دستی، و تجزیه و تحلیل حجم زیادی از داده‌ها استفاده می‌شود.

_تبلیغات هوش مصنوعی چیست؟


تبلیغات هوش مصنوعی راهی است که در آن هوش مصنوعی تبلیغات را بهتر می کند. ChatGPT آن را کاملاً با این جمله خلاصه کرده است: «مثل داشتن یک دستیار هوشمند است که تشخیص می‌دهد چه نوع تبلیغاتی برای افراد مختلف بر اساس علایق و رفتارشان جذاب است. این به تبلیغ‌کنندگان کمک می‌کند تا تبلیغات مناسب را به افراد مناسب نشان دهند و تبلیغات را مؤثرتر کند.»

_بهترین نمونه های تبلیغاتی هوش مصنوعی کدامند؟


بهترین نمونه‌های هوش مصنوعی در تبلیغات، مواردی هستند که برندها از هوش مصنوعی به‌گونه‌ای استفاده می‌کنند که به طور طبیعی با شرکتشان همخوانی دارد. مثال‌هایی که در بالا به آنها نگاه می‌کنیم نیز از نوآوری سرچشمه می‌گیرند و برای حمایت از انگیزه شرکت برای رشد و ارتباط بهتر با مشتریان خود استفاده می‌شوند. در این مثال‌ها همچنین می‌بینیم که برندها از کوچک شروع می‌کنند، نتایج خود را ارزیابی می‌کنند و سپس تلاش‌های خود را افزایش می‌دهند.

—————————————————————————————————————

آسابرندینگ یک شرکت مشاوره تبلیغاتی و همچنین یک شرکت مشاوره اقتصادی در مشهد است که صفر تا صد تبلیغات را برای کسب و کارهای مختلف انجام می دهد. مشاوره های کسب و کار و مشاوره شغلی و مشاوره سرمایه گذاری همگی در آسابرندینگ توسط کارشناسان خبره اقتصادی و فناوری صورت می پذیرد.

ما در آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ با ارائه انواع مشاوره های مختلف تبلیغات و بازاریابی و همچنین تولید انواع محصولات مورد نیاز کسب و کارها از طراحی سایت گرفته تا ساخت تیزر و ویدئو و سایر روش های تبلیغات آنلاین و آفلاین و دیجیتال مارکتینگ آماده کمک به کسب و کار شما برای چند برابر شدن درآمد شما هستیم!

در پایان هم اگر هرگونه سوال در مورد اینستاگرام برای هر کسب و کاری و استارتاپی داشتید، حتما از کارشناسان آسابرندینگ بپرسید. آموزش های آسابرندینگ رو در صفحه اینستاگرام آسابرندینگ و همچنین صفحه آپارات آسابرندینگ دنبال کنید.

شرکت تبلیغاتی و آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ

همین الآن برای مشاوره کسب و کار و یا ارتباط با آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ اینجا را کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احتمالا مقالات زیر هم برای شما مفید باشد: