کشف کنید که چگونه مربیگری حرفه ای می تواند رشد شغلی شما را افزایش دهد

کشف کنید که چگونه مربیگری حرفه ای می تواند رشد شغلی شما را افزایش دهد

آنچه در ادامه این مقاله خواهید خواند:

کشف کنید که چگونه مربیگری حرفه ای می تواند رشد شغلی شما را افزایش دهد

کشف کنید که چگونه مربیگری حرفه ای می تواند رشد شغلی شما را افزایش دهد

چه در حال شروع اولین شغل خود باشید و چه به دنبال ایجاد یک تغییر شغلی باشید، در حال گذر از یک چشم انداز شغلی هستید که با تغییر مداوم مشخص شده است. ظهور اتوماسیون، تغییر هنجارهای فرهنگی، و جهانی به طور فزاینده به هم پیوسته، همگی چالش‌های بی‌سابقه و فرصت‌های یادگیری هیجان‌انگیزی را به همراه دارند. (کشف کنید که چگونه مربیگری حرفه ای می تواند رشد شغلی شما را افزایش دهد)

برای ادامه دادن، باید چابک، انعطاف پذیر و آماده یادگیری باشید .

اما به همان اندازه که برای ارتقاء مهارت آماده هستید تا بتوانید نیازهای در حال تغییر صنعت خود را برآورده کنید، ممکن است ندانید چه چیزی را یاد بگیرید. شاید در مورد توانایی هایی که روی میز به ارمغان می آورید و پیشرفت هایی که می توانید برای به دست آوردن یک مرحله رقابتی انجام دهید مطمئن نیستید.

خبر خوب این است که پیشرفت شغلی یک سفر انفرادی نیست. 

کوچینگ حرفه ای به شما این فرصت را می دهد که با یک متخصص کسب و کار کار کنید تا نقاط قوت و ضعف کارکنان خود را مشخص کنید. یک مربی حرفه ای اطمینان حاصل می کند که شما شغلی پردرآمد و کامل را دنبال می کنید و بینش هایی را در مورد فرصت های ارتقاء مهارت ارائه می دهد تا از رقبا متمایز شوید .

کوچینگ حرفه ای چیست؟

کوچینگ حرفه ای به عنوان مشاوره و پشتیبانی ارائه شده توسط یک راهنمای با تجربه تعریف می شود. مربیان با درک اصول اولیه شروع می کنند: شما که هستید، به طور حرفه ای چه می خواهید، و دانش، مهارت ها و توانایی هایی که روی میز به ارمغان می آورید. آنها همچنین انگیزه های شما را تعیین می کنند تا بتوانند شما را به طور موثر تشویق کنند. سپس، آنها یک برنامه بازی ایجاد می کنند که شامل استراتژی هایی برای کمک به شما در تعیین اهداف SMART و دستیابی به آنها است .

این فرآیند شامل مکالمات و تمرین‌های هدایت‌شده است که به شما کمک می‌کند روی رشد حرفه‌ای خود تمرکز کنید تا انتظارات و اهداف روشنی تعیین کنید. مربیان از روش های مختلفی مانند ژورنال نویسی جریان آزاد و تکنیک های طوفان فکری برای درک بهتر نقاط قوت طبیعی، انگیزه های درونی و خواسته های حرفه ای واقعی شما استفاده می کنند.

ممکن است به صورت فردی یا با دیگران در کوچینگ حرفه ای شرکت کنید، مثلاً اگر کارفرمای شما بخواهد کل تیم از یک مربی اجرایی یا رهبری بیاموزد . و این راهنمایی مفید است چه در جست و جوی شغل باشید ، چه شروع به کار جدید یا تغییر شغل در آینده در زندگی . 

یک مربی حرفه ای چه می کند؟

پیگیری رشد حرفه‌ای کار دلهره‌آوری است که با حمایت مؤثر آسان‌تر می‌شود. هدف یک مربی معتبر حمایت از تحول انسانی در عین احترام به سرعت هر فرد است.

در اینجا چند مورد وجود دارد که یک مربی حرفه ای به شما کمک می کند:

 • تعیین اهداف واقع بینانه: سفر یادگیری شما شبیه دیگران نیست. پس از آشنایی با چشم انداز شغلی و انگیزه های خود، مربی شما یک برنامه اقدام استراتژیک متناسب با سبک یادگیری شما ایجاد می کند. این طرح شامل اهدافی می شود که برای دستیابی به آنها مهارت و انگیزه دارید و شانس اجرای موفقیت آمیز برنامه را افزایش می دهد. و از آنجایی که شما همیشه بخشی از فرآیند هستید، نسبت به اقدامات و موفقیت  خود احساس مسئولیت خواهید کرد و عملکرد کلی را افزایش خواهید داد.
 • بهبود اعتماد به نفس: شما و مربیتان این برنامه عملیاتی را حول نقاط قوت فردی خود خواهید ساخت – که ممکن است قبلاً به برخی از آنها توجه نکرده باشید. این توجه شخصی به شما کمک می کند تا عقب نشینی کنید و توانایی های خود و ارزش منحصر به فردی را که برای جهان به ارمغان می آورید درک کنید .و دستیابی به اهداف همچنین اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد زیرا از شادی حاصل از موفقیت لذت می برید.
 • ایجاد انعطاف‌پذیری: همه چیز همیشه طبق برنامه پیش نمی‌رود، اما متخصصان موفق از اشتباهات خود درس می‌گیرند و انعطاف‌پذیر می‌مانند تا بتوانند در صورت شکست کاری، به سرعت مشکل را حل کنند.بخشی جدایی ناپذیر از مربیگری شغلی ایجاد این انعطاف پذیری و سازگاری است. شما راهبردهای مقابله ای را یاد می گیرید تا از پس موانع برآیید و دریابید که چگونه شکست ها را به عنوان فرصت های یادگیری مجدداً در چارچوب قرار دهید .
 • با انگیزه بمانید: مربیان از انگیزه‌های منحصربه‌فرد شما استفاده می‌کنند، شما را مسئول نگه می‌دارند و خط پایان را به شما یادآوری می‌کنند – همه اینها می‌تواند به شما در بهبود و حفظ سطوح انگیزه‌تان برای دستیابی به چیزهای بیشتر کمک کند.
کشف کنید که چگونه مربیگری حرفه ای می تواند رشد شغلی شما را افزایش دهد

یک مربی حرفه ای چه کاری انجام نمی دهد؟

در حالی که این مربیان به شما کمک می کنند تا به بهترین خود تبدیل شوید، آنها فقط راهنمایان حرفه ای هستند – نه مربیان زندگی – و بنابراین تمرکز روی پیشرفت شغلی خواهد بود. در اینجا چند کار وجود دارد که یک مربی حرفه ای انجام نمی دهد: 

 • تعارضات را حل کنید: در حالی که مربیان می توانند به شما در بهبود مهارت های حل تعارض کمک کنند ، آنها میانجی هایی نیستند که اختلافات را برای شما حل کنند. شما باید به این مهارت های جدید عادت کنید تا خودتان به طور موثر با تضادهای محل کار مقابله کنید. 
 • همه پاسخ ها را به شما بدهیم: هیچ کس همه پاسخ های درست را ندارد، از جمله مربی. وظیفه یک مربی این نیست که به شما بگوید چه کاری انجام دهید یا چگونه متفاوت عمل کنید. در عوض، آنها در برانگیختن بازتاب خود مهارت دارند . با پرسیدن سؤالات فکری ، آنها به شما کمک می کنند تا راه حل ها را کشف کنید و نتیجه گیری خود را بگیرید. این باعث ایجاد مسئولیت پذیری لازم برای مالکیت اعمال شما و ایجاد تغییری می شود که به دنبال آن هستید. 
 • ارائه مشاوره: اگرچه مربیان خواب، مربیان سلامتی و مربیان زندگی می‌توانند به سلامت کلی بیشتر کمک کنند، یک مربی نمی‌تواند جای یک متخصص بهداشت روان باشد . مربیان بر روی ساختن و حمایت از برنامه‌های عملی تمرکز می‌کنند که به شما در دستیابی به اهدافتان کمک می‌کند، اما نمی‌توانند عوامل استرس‌زا و نگرانی‌های مربوط به سلامت روان را از نظر روانی ارزیابی کنند. 
 • شما را اصلاح کنید: بهبود یک سفر بی پایان است. مربی آنجا نیست که با تکان دادن انگشتانش شما را درست کند. درعوض، آنها شما را به صورت کلی می بینند، نقاط قوت و ضعف منحصر به فرد شما را در آغوش می گیرند و شما را تشویق می کنند که همین کار را انجام دهید. 
 • مدیریت تیم ها: کوچینگ مکمل نقش مدیران و مشوق های سازمانی است، اما جایگزین نمی شود. آنها به تیم ها کمک می کنند تا روی توسعه شخصی و گروهی و دستیابی به هدف تمرکز کنند، اما مدیریت وظایف روزانه و مسئولیت های شخصی هنوز به شما بستگی دارد. 
 • یک رابطه نزدیک ارائه دهید: شما باید یک ارتباط قوی با مربی خود احساس کنید – این به شما کمک می کند تا خود را به این روند باز کنید و کل خود را به هر جلسه بیاورید. اما مربیان اخلاق مدار مرزهای واضحی را تعیین می کنند که اطمینان حاصل می کند که ارتباط حرفه ای باقی می ماند تا حمایت آنها تا حد امکان مؤثر و عینی باشد.
کشف کنید که چگونه مربیگری حرفه ای می تواند رشد شغلی شما را افزایش دهد

انواع کوچینگ حرفه ای

اگر به شغل یا شغل مربوط می شود، یک مربی حرفه ای می تواند کمک کند. آنها حتی می توانند شما را در تقویت مهارت های رهبری ، توسعه ارتباطات تیمی قوی تر و ایجاد محیط های کاری فراگیر راهنمایی کنند .

در اینجا چند نوع متداول کوچینگ برای توسعه حرفه ای آورده شده است: 

 • کوچینگ کسب و کار راهنمایی هایی را برای صاحبان کسب و کار، مدیران و مدیران اجرایی فراهم می کند که برای اداره یک سازمان نیاز دارند. این ممکن است به برنامه ریزی استراتژیک، مدیریت رشد و تصمیم گیری کمک کند . صنعت شما هر چه باشد، یک مربی کسب و کار به شما کمک می کند تا اهداف کلیدی شرکت را انجام دهید.
 • کوچینگ رابطه به کارمندان کمک می کند تا مسائلی مانند همکاری موثر ، دوست یابی در محل کار و رسیدگی به تعارضات محل کار را بررسی کنند . یک مربی رابطه می تواند در هر چیزی که مانع از برقراری ارتباط سالم با همکاران شما می شود به شما کمک کند. 
 • مربیگری بازاریابی به افراد و کل تیم ها می آموزد که چگونه به طور موثر با مخاطبان هدف تعامل کنند. آنها راهنمایی هایی را در مورد بهبود استراتژی های بازاریابی و برندسازی و روش های تعامل ارائه می دهند، و همچنین به شما کمک می کنند تا تعیین کنید مشتری ایده آل شما چه کسی است. 
 • مربیگری فروش به افراد کمک می کند یاد بگیرند چگونه خود یا یک محصول/خدمت را با موفقیت بفروشند. این مربیان شما را به ابزارها و استراتژی های لازم برای پیش بینی نیازهای مشتری و ایجاد روابط طولانی مدت مجهز می کنند. 
 • کوچینگ عملکرد بر افزایش کیفیت خروجی کار و سطح بهره وری شما تمرکز دارد. این ممکن است به معنای توسعه مهارت‌های مدیریت زمان ، ارتباط، و جزئیات گرایی باشد . 
 • کوچینگ ارتباطی با هر گونه مسائل مرتبط با ارتباط، مانند توسعه ایده نامشخص، اعصاب ارائه ، و سوء تفاهم های مکرر تیم مقابله می کند. همچنین ممکن است با یک مربی ارتباطی کار کنید تا مهارت‌های گوش دادن فعال خود را تمرین کنید یا خواندن زبان بدن و سایر نشانه‌های غیرکلامی را یاد بگیرید. 

چرا کوچینگ حرفه ای تقاضای زیادی دارد؟

طبق گزارش گیتنوکس در سال ۲۰۲۳، میزان رضایت کلی افرادی که مربیان تجاری و حرفه ای را استخدام می کنند ۹۵ درصد است . و فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) دریافت که در سال ۲۰۲۳، محبوب‌ترین انواع کوچینگ، خدمات متمرکز بر شغل هستند که هم افراد و هم شرکت‌ها از این رهبری و راهنمایی‌های اجرایی استفاده می‌کنند.

این نشانه ارزشی است که مربیان برای کسانی که به سرعت در حال تغییر چشم انداز حرفه ای هستند ، از جمله تنظیمات اخیر در کار ترکیبی و از راه دور و همچنین سازمان هایی که به سمت تنوع و فراگیری بیشتر حرکت می کنند، به ارمغان می آورند. 

مربی در مقابل مربی: تفاوت چیست؟ 

در حالی که هم مربیان و هم مربیان می توانند به شما در رسیدن به اهداف توسعه حرفه ای خود کمک کنند ، نقش ها و روش های آنها به طور قابل توجهی متفاوت است. 

تفاوت اصلی این است که مربیان بر اساس تخصص خود مشاوره می دهند، در حالی که مربیان برای ارائه استراتژی ها و مشاوره بدون توجه به صنعت شما آموزش می بینند. شما معمولاً با یک مربی از محل کار یا صنعت خود مانند یک مدیر یا سرپرست تیم کار خواهید کرد و یک مربی احتمالاً یک نهاد خارجی است. و مربیان معمولاً دستمزدی دریافت نمی کنند، زیرا ممکن است بخشی از نقش مدیریتی آنها کمک به گزارش مستقیم باشد. 

یک مربی بر اساس تجربیات شخصی خود راهنمایی ارائه می دهد و آنها را به منابع عالی برای مشاوره موضوعی خاص تبدیل می کند. و یک مربی نقاط قوت، ضعف و انگیزه های شما را برای ایجاد استراتژی های هدفمند بر اساس اهداف شما شناسایی می کند. 

در یک جلسه مربیگری حرفه ای چه انتظاری باید داشت

کوچینگ یک فرآیند بسیار شخصی سازی شده است که بر پایه همکاری بنا شده است. شما و مربیتان برای شناسایی نیازها و قابلیت های خود با هم کار خواهید کرد و از این اطلاعات برای ایجاد یک برنامه اقدام جامع متناسب با اهداف خود استفاده خواهید کرد. این احتمالاً شامل چندین مکالمه ۱:۱ در طول یک دوره تعیین شده است. 

هنگامی که برنامه خود را اجرا کردید، با مربی خود در یک زمان تایید شده ملاقات خواهید کرد تا آنها بتوانند به روز رسانی های پیشرفت را دریافت کنند و بازخورد و پشتیبانی ارائه دهند. اگر حمایت مربی خود را ارزشمند دیدید، می توانید برای جلسات بیشتر ثبت نام کنید.

و حتی اگر به اهداف مشخص شده در ابتدای رابطه دست یابید، مربیگری خود را با ابزارها و تکنیک هایی که می توانید در طول زندگی حرفه ای خود همراه داشته باشید، تکمیل خواهید کرد.

کشف کنید که چگونه مربیگری حرفه ای می تواند رشد شغلی شما را افزایش دهد

چگونه یک مربی حرفه ای پیدا کنیم: ۳ نکته

یافتن مربی مناسب برای لذت بردن از فرآیند و رسیدن به اهداف خودسازی بسیار مهم است . در اینجا سه ​​نکته برای اطمینان از یافتن مطابقت وجود دارد: 

 1. فردی را پیدا کنید که از اهداف شما حمایت کند: شما متخصص خود هستید – و یک مربی عالی باید از دیدگاه شما برای زندگی شما حمایت کرده و اولویت بندی کند. در اولین جلسه خود شرکت کنید و در مورد نتایج کلی که می خواهید در طول این تجربه مربیگری به دست آورید، کاملاً آگاه باشید، و کار با مربیانی را که به نظر می رسد بر ترویج دستور کار خود متمرکز هستند، تجدید نظر کنید.در BetterUp ، می‌توانید جلسات اولیه را با چندین مربی امتحان کنید تا تناسب مناسب را پیدا کنید. ما همچنین می‌توانیم مربیانی را با شایستگی‌های متناسب با نیازهای شما توصیه کنیم.
 2. از بازخورد آنها استقبال کنید: یک رابطه مربیگری یک مبادله رفت و برگشت است. مربیان موفق به شما کمک می کنند تا خود را بازتاب دهید، اغلب کلمات و اعمال شما را برای توسعه خودآگاهی عمیق تر تنظیم می کنند . این کار برای هر دوی شما سخت است، اما حرکت رو به جلو ضروری است.به سوالات و نظرات آنها توجه کنید. اگر ترکیبی از چالش و راحتی را احساس می‌کنید، احتمالاً نشانه‌ای مثبت است که مربی‌ای را پیدا کرده‌اید که برای ترک منطقه آسایش شما حمایت لازم را ارائه می‌دهد . 
 3. مطمئن شوید که احساس امنیت می کنید: تغییر هرگز آسان نیست، اما سازگاری کلید پیدا کردن راحتی در ناراحتی است . اگر به کسی که طرف گیرنده اعتماد نکنید، باز کردن و بیان خواسته‌هایتان غیرممکن خواهد بود. طبیعی است که با برخی افراد احساس ناسازگاری کنید – از آنها برای جلسه اولیه تشکر کنید و شخص دیگری را امتحان کنید. 

پیشرفت حرفه ای خود را ارتقا دهید

دلیلی وجود دارد که مربیگری حرفه ای به ابزاری ضروری برای افراد و سازمان ها تبدیل شده است. در چشم انداز حرفه ای رقابتی و پیچیده امروزی، راهنمایی شخصی، استراتژی های عملی و حمایت مستمر می تواند تفاوت بین رشد و رکود را ایجاد کند. 

چه تازه از مدرسه خارج شده باشید و چه در فکر تغییر شغل هستید، مزایای مربیگری حرفه ای بسیار ارزشمند است. اما کلید ارزشمند کردن تجربه مربیگری در تمایل شما برای همکاری نهفته است. اگر آماده به چالش کشیدن خود هستید، فرصتی برای دگرگون کردن زندگی شخصی و حرفه ای خود دریافت خواهید کرد.

………………………………………………………

ما در آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ علاوه براینکه به عنوان یک شرکت تبلیغاتی تمامی انواع خدمات تبلیغات شما را با بهترین کیفیت انجام می دهیم، اگر علاقه مند و خواستار کارهای حرفه ای تر باشید، می توانیم مشاوره های تخصصی کسب و کار و کوچینگ حرفه ای هم برای شما با بالاترین سطح کیفیت انجام دهیم. در آسابرندینگ، جناب دکتر مهدی ثابت به عنوان یک کوچ کسب و کار در مشهد در کنار شما خواهد بود تا با مشاوره های حضوری یا مجازی کسب و کار مسیر موفقت را سریع تر و دقیق تر طی کنید و هزینه کمتری در این مسیر پرداخت کنید.

آسابرندینگ یک شرکت مشاوره تبلیغاتی و همچنین یک شرکت مشاوره اقتصادی در مشهد به شمار میرود که صفر تا صد تبلیغات را به صورت حرفه ای و تضمینی برای کسب و کارهای مختلف انجام و حمایت می کند. مشاوره های کسب و کار و مشاوره شغلی و مشاوره سرمایه گذاری همه و همه در آسابرندینگ توسط کارشناسان خبره اقتصادی و فناوری انجام و پشتیابنی می شود.

ما در آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ با ارائه انواع مختلف مشاوره تبلیغات و بازاریابی و همچنین تولید انواع محتوای بصری و متنی مورد نیاز کسب و کار شما را از طراحی سایت گرفته تا ساخت تیزر و ویدئو و بقیه روش های تبلیغات آنلاین و آفلاین و با استفاده از ابزارهای نوین دیجیتال مارکتینگ آماده کمک به کسب و کار شما برای افزایش و چند برابر شدن درآمد شما هستیم!

یکی از خدماتی که ما به مشتریان خود عرضه میکنیم تا با رشد چند برابری شغل مواجه شوند ، ادمین برای پیج های اینستاگرام مشاغل مختلف است. در همین راستا برای ارائه خدمات بهتر و حرفه ای تر به مشتریان خود اقدام به برگزاری دوره آموزش ادمین اینستاگرام کرده ایم و به این وسیله از میان هنرجویان دوره آموزش، همکاران جدید خود را نیز استخدام می کنیم. خوشحال می شویم در کنار شما این مسیر را بپیمائیم ، ما در کنار شما هستیم برای رسیدن به بهتری ها …

(برای دیدن آژانش تبلیغاتی ما داخل اینستاگرام ،روی اینجا کلیلک کنید)

شرکت تبلیغاتی و آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ

همین الآن برای مشاوره کسب و کار و یا ارتباط با آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ اینجا را کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احتمالا مقالات زیر هم برای شما مفید باشد: