فروش حداکثری در اینستاگرام

فروش در اینستاگرام

آنچه در ادامه این مقاله خواهید خواند:

اینستاگرام مارکتینگ به عنوان یکی از راه‌های بازاریابی شناخته می‌شود که‌ مخصوصا در سال‌های اخیر رشد و گسترش زیادی داشته است. شاید بتوان گفت درحال حاضر، بخش عمده‌ای از افراد، این راه را برای خرید و فروش محصولات مورد نظرشان انتخاب می نمایند. اینستاگرام به عنوان یک بستر فوق العاده برای بازاریابی فعالیت‌ها توانسته توجه بسیاری از کسب‌وکارها را به خود جلب نماید و امروز یکی از کانال‌های ارتباطی برای خرید و فروش کالاست. اگر می خواهید فروش حداکثری را در اینستاگرام تجربه کنید تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعریف بازاریابی محتوایی

چطور افزایش فروش در اینستاگرام را تجربه کنیم؟

فروش در اینستاگرام فعالیتی است که در سال‌های اخیر به بصورت گسترده و جدی از سوی کسب‌وکارها دنبال شده است. برای افزایش فروش در اینستاگرام نیاز است راهکارهای کلیدی و مهمی را به کار ببندیم تا در نهایت به نتیجه مطلوب و مورد نظرمان برسیم. در ادامه ترفند هایی را معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با استفاده از آن فروشتان را به حداکثر برسانید

۱. اکانت بیزینس داشته باشید

اولین و مهم‌ترین قدم برای ایجاد فضایی جهت فروش در اینستاگرام ، ساخت اکانت بیزنس می باشد. امروزه بخش گسترده‌ای از مشتریان، به جای جست‌وجوی برند مورد نظرشان در گوگل، به اینستاگرام مراجعه می کنند. بنابراین قدم بسیار مهم برای این کار، ساخت یک اکانت بیزنس است. شما باید به همان میزانی که وبسایتتان را به‌روزرسانی می‌کنید و تغییر می‌دهید، برای اکانت اینستاگرامتان هم زمان بگذارید. اکانت تجاری شما، اغلب اولین نقطه تماس مشتری با تجارت شما می باشد. بنابراین ایجاد یک حس نزدیکی با مشتری، کمک زیادی به دیده شدن کسب‌وکارتان می نماید.

این اکانت باید منحصر به کسب‌وکار و برند شما باشد و آن را به بصورت دقیقی با اهداف خود هماهنگ کنید. توجه داشته باشید که نمایه تجاری شما، باید شامل تمام چیزهایی باشد که به بیزنس‌تان مربوط است.

فروش در اینستاگرام

۲. یک پروفایل حرفه‌ای بسازید

پروفایل شما، معرف کسب‌وکار شما می باشد. بنابراین آن را به شکل کاملا حرفه‌ای ایجاد نمایید. برای ساخت یک پروفایل سطح بالا و تخصصی به نکات زیر توجه نمایید:

 عکس: عکس اکانت بیزنسی شما باید کاملا مرتبط با کسب‌وکار و برند شما و البته مختص خودتان باشد. یک عکس که شامل آرم برندتان می‌شود، نمونه خوبی برای این کار می باشد.

بیوگرافی: بیوگرافی پیج شما از اهمیت بالایی برخودار است در پیوی اینستاگرام خود باید شرح واضح و مختصری از تجارتتان به مشتریان بدهید و از این طریق با مخاطبان صحبت کنید. سعی کنید بیوگرافی را به گونه‌ای بنویسید که در کمترین زمان بفهمند شما دقیقا چه کاری انجام می‌دهید و تجارتتان چیست.

ایجاد پیوند به فروشگاه (URL): فراموش نکنید که اگر یک وبسایت فعال و پویا دارید، حتما آن را به اکانت اینستاگرام خود پیوند دهید. از این طریق می‌توانید امکان بازدید مشتریان از سایت خود و پیگیری اتفاقات مربوط به برندتان را ایجاد نمایید. همچنین می‌توانید از درگاه اینستاگرام استفاده کرده و بازدید از سایت خود را افزایش دهید.

این کارها به سادگی موجب افزایش فروش در اینستاگرام و رونق فعالیت تجاری‌تان می‌شود.

۳. از تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید

یکی از مهم‌ترین روش‌های فروش در اینستاگرام ، استفاده از تبلیغات می باشد. شما می‌توانید پس از ساخت یک اکانت تجاری و پروفایل حرفه‌ای برای کسب‌وکار خودتان، تصمیم بگیرید که تا چه میزانمی‌خواهید هزینه کنید، به چه نوع تبلیغاتی نیاز دارید و مدت زمانی که برای تبلیغ می‌خواهید چه میزان است. اینستاگرام گزینه‌های متنوعی را پیش رویتان قرار می‌دهد که می‌توانید هر کدام را براساس نیاز، بودجه و استراتژی محتوای خود انتخاب نمایید. این پلتفرم، محیط بسیار مناسبی برای ایجاد انواع کمپین‌های تبلیغاتی می باشد. فقط کافیست کمپین خود را راه‌اندازی کنید، هشتگ مناسب آن را انتخاب کرده و آن را در پیج بیزنس خود انتشار دهید.

۴. استوری محصول را به همراه لینک خرید آن منتشر کنید

استوری‌ها متداول ترین مدل برای تبلیغات و افزایش فروش در اینستاگرام هستند. تعداد، زمان و سبک هر استوری، هزینه تبلیغات را مشخص می نماید. اما یک راه مهم برای فروش و تبلیغ از بستر استوری، تبلیغات محصول به همراه لینک خرید آن می باشد. زمانی که لینک خرید در سایت خود را به استوری متصل می‌کنید، فضای راحت‌تر و مناسب‌تری برای خرید مشتری فراهم خواهید کرد. وجود لینک روی استوری اینستاگرام و اتصال راحت مخاطب به درگاه خرید سایت، باعث اقدام سریعتر خریداران و مشتریان به انجام خرید می‌شود.

فروش در اینستاگرام

۵. از اینفلوئنسرها کمک بگیرید

اینفلوئنسر مارکتینگ از جمله با اهمیت ترین و شاید بتوان گفت تاثیرگذارترین راه های افزایش فروش در اینستاگرام می باشد. در این نوع بازاریابی، افراد تاثیرگذار، تبلیغ محصول یا خدمات شما را بر عهده می‌گیرند و سعی در جلب مخاطب و فروش آن دارند. با توجه به روش‌های سنتی بازاریابی، که قدرت و تاثیر پیشین خود را ندارند، کسب‌وکارها به فکر ایجاد روش‌های تبلیغاتی جدید افتاده‌اند. معمولا مشتریان با افراد واقعی که از محصول استفاده کرده و آن را تبلیغ می نمایند، ارتباط بهتری هم برقرار می‌کنند. به همین سبب بازاریابی از طریق اینفلوئنسرها، در اینستاگرام رشد و گسترش بیشتری را به همراه دارد. با این روش هم می‌توانید مخاطبان جدیدی را جذب کنید و هم مخاطبان قدیمی خود را به خوبی حفظ نمایید. در نتیجه میزان فروش در اینستاگرام نیز به شکل قابل توجهی بیشتر خواهد شد.

۶. هشتگ‌های مناسب به کار ببرید

اگر می‌خواهید که برند شما در اینستاگرام مورد توجه قرار بگیرد و مخاطبان جدیدی بدست بیاورید، پس باید بر هنر هشتگ زدن مسلط باشید. هشتگ‌ها این قدرت را دارند که نام شما را میان صدها نفر پخش نمایند. به این ترتیب برند و نام تجاری شما در کوتاهترین زمان، به دست تعداد بیشتری از مخاطبان می‌رسد. سعی کنید که روی چند هشتگ هدفمند و کاربردی تمرکز نمایید و آن را گسترش دهید. با ایجاد هشتگ‌های خاص می‌توانید گروه مخاطبان هدف خود را به راحتی پیدا کنید. زیرا به احتمال زیاد، افرادی که هشتگ‌های شما را در اینستاگرام پیدا می‌کنند، نزدیک‌ترین افراد به هدف و استراتژی کسب‌وکار شما می باشند. بهتر است هشتگ‌هایی را انتخاب نمایید که اینفلوئنسرها از آن استفاده می‌کنند. اما به میزان کاربرد آنها توجه کنید. ممکن است استفاده از یک هشتگ با میزان استفاده بسیار بالا، باعث گم شدن هشتگ شما و دیده نشدن پست‌هایتان شود.

در آخر به یاد داشته باشیدکه هنگام انتخاب هشتگ‌ مورد نظرتان، هشتگی را به کار ببرید که به هدف، جایگاه و فعالیت خاص شما مرتبط باشد.

۷. کپشن حرفه‌ای بنویسید

کپشن عنصر جدایی‌ناپذیر در پست‌های اینستاگرامی می باشد که یکی از مهم‌ترین ترفندهای افزایش فروش در اینستاگرام به حساب می آید. اگر از تصویری جذاب با کپشنی ضعیف استفاده می کنید، باید بدانید که پست شما به خوبی دیده نخواهد شد. کپشن حکم ورودی و یا ویترین را در پست‌های اینستاگرام دارد، بنابراین توجه به آن و نوشتن حرفه‌‌ای و بی‌نقص کپشن‌ها نقش خیلی مهمی را در افزایش فروش در اینستاگرام دارد. زیرنویس‌ها می‌توانند به عنوان یک فراخوان عمل نمایند. می‌توانید اطلاعات بسیار خوبی درباره محصولی که تبلیغ کرده‌اید، بنویسید. همچنین مخاطبان را به تعامل با خود، بازدید از سایت و خرید تشویق نمایید.

۸. عکس‌های باکیفیت از محصولات منتشر کنید

اینستاگرام را می‌توان یک شبکه اجتماعی بصری دانست. پس تصاویر و کیفیت عکس‌ها در جذب مخاطب بسیار اهمیت دارد. سعی کنید که عکس‌های باکیفیتی از محصولات خود انتشار دهید. حتی اگر دوربین حرفه‌ای و یا تیم تخصصی برای عکاسی ندارید، با گوشی هوشمند خود عکس‌های مناسب با پس زمینه ساده بگیرید. فراموش نکنید که عکس‌ها را از زوایای مختلف تهیه و منتشر کنید تا مخاطبان بتوانند محصول شما را از چند جهت ببینند. این کار به انتخاب راحت‌تر آن‌ها برای خرید محصول کمک می‌کند. هر چه کیفیت تصاویر شما بیشتر باشد، میزان تمایل مخاطب برای ماندن در پیج شما بیشتر است.

۹. مسابقه برگزار کنید

برگزاری مسابقه، ایجاد سرگرمی و در نهایت دادن جایزه به مخاطبان یکی از ترفندهای افرایش فروش در اینستاگرام است. می‌توانید با برگزاری مسابقات مختلف در پیج بیزنس خود، تعداد فالوورهایتان را هم بالا ببرید. به این ترتیب هم به طور غیرمستقیم و بدون هزینه بالا مخاطب جذب کرده و هم پویایی اکانت تجاری‌تان را حفظ کرده‌اید.

جایزه مسابقه‌ها می‌تواند یک کد تخفیف روی محصولات، هدیه دادن یکی از محصولات و … باشد.

۱۰. از ویدیو استفاده کنید

اینستاگرام این امکان را در اختیارتان قرار داده که علاوه‌بر آپلود کردن عکس و متن، ویدیو هم در آن منتشر کنید. آمارها نشان می‌دهد که ویدیوهای اینستاگرام، تا ۲ برابر جذابیت بیشتری نسبت به دیگر پست‌ها دارند‌. پس برای آنکه به خوبی توجه مخاطب را به خودتان جلب کنید، از ویدیوها استفاده کنید.

توجه کنید که ویدیوها کوتاه و تاثیرگذار باشند و در چند دقیقه اول مخاطب را به خود جذب کنند.

از آنجایی که فیلم‌های اینستاگرام به طور پیش‌فرض بی‌صدا هستند، آپشن زیرنویس را به آن‌ها اضافه کنید. این کار باعث می‌شود که افراد ناتوان در شنیدن هم بتوانند از محتوای ویدیویی شما بهره ببرند.

فیلم‌ها را با هدف مشخص منتشر کنید. برای مثال از طریق فیلم‌ها، ترافیک وبسایت و بلاگ خود را بالا ببرید. مخاطب را ترغیب به خرید یا تعامل کرده و یا آن‌‌ها را برای خرید تشویق کنید.

برای آنکه حس نزدیکی میان برند خود و مخاطب ایجاد و اعتماد او را جلب کنید، بخش‌هایی از پشت صحنه ویدیوها را پخش نمایید.

سعی کنید انواع ویدیوها را از مشتریان خود دریافت و منتشر کنید. فیلم‌هایی از دریافت بسته‌های خریداری شده، آنباکسینگ بسته‌ها، تجربیات خرید و … می‌توانند به افزایش فروش در اینستاگرام نیز بسیار کمک کنند.

۱۱. مرتب استوری بگذارید

راز ماندگاری در ذهن مخاطب و نشانه فعالیت و پویایی یک کسب‌وکار، استمرار آن می باشد. اگر می‌خواهید به طور مرتب با مخاطبان خود در ارتباط باشید و محتوای‌تان را به آن‌ها ارائه کنید، مرتب استوری بگذارید.

استوری‌ها، نسبت به پست‌ها، شانس بسیار بیشتری برای دیده شدن دارند. از طریق این ویژگی اینستاگرام می‌توانید مخاطبانتان را به راحتی و شکل مستقیم به پست‌های صفحه و یا وبسایت خود مرتبط کنید. امکان هایلایت کردن و ماندگاری استوری‌ها می‌تواند آن‌ها را برای همیشه در صفحه تجاری شما نگه دارد.

۱۲. در دایرکت و کامنت سریع پاسخ بدهید

می‌توان گفت مهم‌ترین راهکار افزایش فروش در اینستاگرم پاسخگویی به مخاطب و مشتری‌مداری می باشد. زمانی که شما پیجی را برای فعالیت تجاری خود راه‌اندازی می‌کنید، مشتری‌مداری حرف اول را در کارتان می‌زند. زیرا هر فعالیتی که درون پیج‌تان صورت می‌گیرد، به طور مستقیم به مخاطبان آن وابسته است.

بنابراین بهتر است پرسش‌ها، ابهامات، اطلاعات خرید و کامنت‌های مثبت و منفی را به سرعت پاسخ دهید. به این ترتیب تعامل خوبی میان شما و مشتریان ایجاد می‌شود و دید مثبتی نسبت کارتان شکل می‌گیرد.

۱۳. از لینک‌ها به درستی استفاده کنید

برخلاف دیگر سیستم‌ عامل‌های اجتماعی، اینستاگرام اجازه ایجاد پیوند و لینک در پست‌ها را نمی‌دهد. اما نگران نباشید. شما می‌توانید از دو طریق برای ایجاد لینک و هدایت مخاطب به وبسایت خود بهره‌مند شوید:

راه اول ایجاد پیوند و لینک‌ها در صفحه بیوگرافی پیج است. بنابراین بهتر است به طور هوشمندانه از آن استفاده کنید تا مخاطب را به برجسته‌ترین صفحه بلاگ خود هدایت کنید.

راه دوم زمانی است که تعداد فالوورهای شما به ۱۰ هزار نفر می‌رسد. در این حالت، اینستاگرام امکان ایجاد لینک در استوری‌ها را برایتان ایجاد می‌کند و مخاطبان شما می‌توانند با کشیدن صفحه به بالا، به وبلاگ یا صفحات مدنظر شما متصل شوند.

۱۴. استفاده از ایموجی را از یاد نبرید

ایموجی‌ها زبان جدید اینترنت برای برقراری ارتباط با مخاطب هستند. سعی کنید در کپشن، کامنت و یا دایرکت‌های اینستاگرام از انواع ایموجی‌ها نیز استفاده کنید‌. این شکلک‌ها باعث ایجاد صمیمیت و حس خوب در مخاطب می‌شوند و به محبوبیت پیج شما کمک نماید.

۱۵. به فالوورها تخفیف دهید

تخفیف برای مخاطب همیشه جذاب است! سعی کنید هر چند وقت یکبار برای مناسب‌های مختلف مانند عید، تولد، رسیدن به عدد خاصی از تعداد فالوورها و … تخفیف‌های ویژه در نظر بگیرید. این تخفیف‌ها می‌توانند فالوورها را نسبت به کسب‌وکار شما علاقه‌مند و یا مخاطبان بیشتری را به سمت شما جذب کند.

برای اجرای مسابقه در اکانت تجاری خود می‌توانید به سه روش عمل کنید:

۱. لایک کردن، نوشتن کامنت و فالو کردن اولین روش برای برگزاری مسابقه است. به این ترتیب می‌توانید از میان مخاطبانی که این کارها را انجام می‌دهند قرعه‌کشی کرده و یک یا چند نفر را به عنوان برنده انتخاب کنید.

۲. از فالوورها بخواهید که یکی از دوستان خود را زیر یک پست خاص تگ کنند. شرط برنده شدن در این است است که فرد تگ شده صفحه شما را دنبال کند.

۳. از محتوای تولید شده توسط کاربر استفاده کنید. در این روش که به آن UGC هم می‌گویند، مخاطبان پست‌های منحصربه فردی تولید کرده و همراه با هشتگ مورد نظر شما در پیج خود می‌گذارند.

آمارها نشان می‌دهد که بهترین نوع مسابقه برای افزایش فروش در اینستاگرام مدل UGC است.

۱۶. از تقویم محتوایی استفاده کنید

داشتن یک تقویم محتوایی منسجم و کامل به شما کمک می‌کند که پیج تجاری‌تان را بهتر و با برنامه‌ریزی بیشتری پیش ببرید. می‌توانید استراتژی محتوایی خود را به طور دقیق‌تر و با جزییات بیشتری تهیه کنید. مناسبت‌های مختلف را فراموش نکنید و برای هر یک از آن‌ها برنامه ویژه‌ای بریزید. تقویم محتوایی به نظم بیشتر صفحه و فعالیت شما کمک می‌کند.

۱۷. خوش‌برخورد باشید

برخورد مناسب، صبورانه و با حوصله، مهم‌ترین ملاک برای افزایش فروش در اینستاگرام است‌. زمانی که مخاطبان تجربه خرید لذت‌بخشی از برند شما داشته باشند، مجددا به سوی شما بازخواهند گشت. این روند باعث می‌شود که رفته‌رفته به مخاطبان وفادار شما تبدیل شوند.

بنابراین سعی کنید در برخورد با مشتریان خوش‌رفتار باشید و با صبر و حوصله رفتار نمایید.

۱۸. از فالوور فیک استفاده نکنید (فالوور نخرید)

بسیاری از پیج‌ها و اکانت‌های تجاری، برای رسیدن به درآمد بیشتر، اقدام به خرید فالوور فیک می‌کنند. خرید فالوورهای دروغین اگرچه در کوتاه مدت می‌تواند تعداد فالوورهایتان را بالا ببرد و شما را به درآمد برساند. اما باید بدانید که از روی تعداد بازدیدها، لایک‌ها و کامنت‌های هر پست می‌توان فیک بودن فالوورها را تشخیص داد. خرید فالوور فیک باعث بی‌اعتمادی فالوررها و مخاطبانتان می‌شود و ارزش پیج شما را پایین می‌آورد.

۱۹. از کمپین‌های ریتارگتینگ اینستاگرام استفاده کنید

کمپین‌های ریتارگتینگ برخلاف سایر تبلیغات بنری عادی، فقط به مخاطبانی نشان داده می‌شود که حداقل یک بار به وبسایت یا پیج شما وارد شده باشند. این نوع کمپین تبلیغاتی به شما کمک می‌کند که تبلیغات خود را برای آن دسته از مخاطبان ارسال کنید که احتمالا محتوای صفحه شما را پسندیده اند و جزوی از علاقه‌مندی‌های آن‌هاست. کمپین ریتارگتینگ به افزایش فروش در اینستاگرام کمک زیادی کرده و مخاطبان هدف شما را به خوبی شناسایی می‌کند.

۲۰. محصولاتتان را همانطور که هستند نشان دهید

راستی‌آزمایی یکی از اصول اساسی و ترفندهای افزایش فروش در اینستاگرام است. اگر محصولی را به فروش می‌رسانید، سعی کنید آن را دقیقا به همان شکلی که هست نشان دهید. رنگ محصولات را به صورت طبیعی عکاسی کنید و از ایجاد هر گونه ادیت رنگی روی آن بپرهیزید. مخاطب، تنها زمانی به شما اعتماد می‌کند که عینا محصولی را که دیده، دریافت کند. بنابراین با مشتریان خود صادق باشید و هر چیزی را به همان شکلی که واقعا وجود دارد نمایش دهید.

۲۱. از محتوای تولید شده توسط کاربر UGCاستفاده کنید

پیش‌تر هم اشاره کردیم که محتواهای UGC کاربرد و تاثیرات بسیار بیشتری دارند. سعی کنید با ایجاد یک هشتگ مناسب و هماهنگ، از کاربران خود بخواهید که پستی درباره پیج شما درست کنند و هشتگ مورد نظر را روی آن بیاورند. این کار به دیگرانی که هنوز شما را نمی‌شناسند کمک می‌کند که نگاه عمیق‌تری نسبت به پیج کاری‌تان پیدا کنند. هیچ چیز به اندازه تبلیغ شدن از سوی مخاطبان نمی‌تواند تعداد فالوورها و مشتریان شما را افزایش دهد. بنابراین هر چند مدت یک بار، از محتوای تولید شده توسط کاربران استفاده نمایید.

سخن آخر

اینستاگرام یک پلتفرم پرطرفدار و البته اثرگذار در زمینه کسب‌وکار و بیزنس است. با استفاده از این برنامه می‌توانید تعامل بسیار مناسبی را با کاربران و مخاطبان هدف خود ایجاد کنید. اگر می‌خواهید افزایش فروش در اینستاگرام را در سطح بسیار بالایی تجربه کنید، ترفندهای بالا را به خوبی به کار بگیرید. دقت کنید که به ثمر رسیدن هر کاری، به خصوص در حوزه پیج بیزنس نیازمند صبر و حوصله و تلاش دائمی است. پس زود ناامید نشوید و با رعایت این نکات به تلاشتان ادامه دهید.

ارائه بهترین آموزش های اینستاگرام از جمله فروش حداکثری در اینستاگرام را در شرکت تبلیغاتی آسابرندینگ تجربه کنید. آسابرندینگ یک شرکت مشاوره تبلیغاتی و همچنین یک شرکت مشاوره اقتصادی در مشهد است.

ما در آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ با ارائه انواع مشاوره های مختلف تبلیغات و بازاریابی و همچنین تولید انواع محصولات مورد نیاز کسب و کارها از طراحی سایت گرفته تا ساخت تیزر و ویدئو و سایر روش های تبلیغات آنلاین و آفلاین آماده کمک به کسب و کار شما برای چند برابر شدن درآمد شما هستیم!

در پایان هم اگر هرگونه سوال کسب و کاری و استارتاپی داشتید، حتما از کارشناسان آسابرندینگ بپرسید. آموزش های آسابرندینگ رو در صفحه اینستاگرام آسابرندینگ و همچنین صفحه آپارات آسابرندینگ دنبال کنید.

با تشکر از آکادمی ایفوگرام

شرکت تبلیغاتی و آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ

همین الآن برای مشاوره کسب و کار و یا ارتباط با آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ اینجا را کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احتمالا مقالات زیر هم برای شما مفید باشد: