راهکارهای تبلیغات آسان و مجانی (۱۰۰ درصد رایگان)

تبلیغات رایگان آسا برندینگ

آنچه در ادامه این مقاله خواهید خواند:

راهکارهای تبلیغات آسان و مجانی (۱۰۰ درصد رایگان)

آیا می دانید که حتی خیلی از شرکت های بسیار بزرگ هم ترجیح می دهند از راهکارهای تبلیغاتی ارزان و مخصوصا مجانی برای رونق کسب و کارهاشون استفاده کنند؟!  ما وقتی که یک کسب و کار نسبتا کوچک با بودجه ای محدود داریم، واقعا برایمان مقدور نیست که میلیون ها تومان برای یک آگهی سی ثانیه ای در تلویزیون خرج کنیم. یا این که صدها هزارتومان برای تبلیغات ایمیلی بدهیم. ممکن است کمبود بودجه و عدم توانایی برای تبلیغ کسب و کار شما ما و کسب و کارمان را ناامید و حتی ورشکسته کند. در کمال تعجب، راه های رایگان بسیاری برای تبلیغات وجود دارند. با استفاده از روش های تبلیغاتی رایگان کسب و کار در استراتژی خود، می توانید برخی هزینه های غیر ضروری را حذف کنید و بودجه ی خود را برای تبلیغات طولانی تر در تعداد بیشتر ذخیره کنید. امیدواریم از این راهکارهای تبلیغاتی رایگان که تیم آسابرندینگ در اختیارتان می گذارد نهایت استفاده را ببرید.

تبلیغات رایگان کسب و کار

ما در این نوشته، برخی از روش های تبلیغات رایگان کسب و کار را صرف نظر از میزان بودجه ای که دارید به شما معرفی می کنیم. این ۱۳ روش به شما کمک می کنند که با کمترین هزینه، کسب و کار خود را به مردم معرفی کنید.

۱- استفاده از Google My Business

یکی از بهترین راه های ایجاد تبلیغات رایگان کسب و کار، استفاده از Google My Business است، که به کسب و کارها  این امکان را می دهد که حضور خود را در سرویس جست و جوی گوگل و Google Maps مدیریت کنند. البته این امکان، به علت تحریم های موجود، کشور ایران را پشتیبانی نمی کند. شما می توانید با استفاده از خود google map و افزودن مکان کسب و کارتان از مزایای آن برخوردار شوید. این ابزار می تواند رتبه ی شما در نتایج جست و جوی گوگل را نیز تقویت کند. رتبه ی بالاتر در نتایج جست و جو نشان می دهد که کسب وکار شما قابل اطمینان و مرتبط با موضوع جست و جو است و برای شما نوعی تبلیغات رایگان کسب و کار است. اگر در رتبه بندی جست و جوی گوگل بالاتر باشید، مصرف کنندگان شما را بیشتر از رقیبانتان انتخاب خواهند کرد.

در دنیای سریع و پیشرفته ی امروزی، راحتی کلید جذب مشتری است.کاری کنید که مشتریان بتوانند به آسانی شما را پیدا کنند…

۲- پاسخ به سوالات در سایت quora یا جواب کو

نوشتن مطلب در سایت های پرطرفداری مثل quora یا جواب کو، می تواند کسب و کار شما را به شمار زیادی از مخاطبان معرفی کند. طبق یک گزارش، برخی از افراد فعال در quora، ماهانه بیش از ۳۰ هزار بازدید از سایت خود پیدا می کنند. علاوه بر تعداد مخاطبان زیاد، کسب و کار شما می تواند سوالات مردم را پاسخ دهد، این کار به شما کمک می کند که با افراد با دانش و پتانسیل بالا ارتباط برقرار کنید و خود را در موضوعات مهمی که در زمینه ی کسب و کارتان هستند، به عنوان یک متخصص معرفی کنید.

۳- انتشار مطلب در لینکدین برای تبلیغات رایگان کسب و کار

لینکدین جایی برای برقراری ارتباط و ساخت شبکه ارتباطی با حرفه ای هاست، به همین دلیل است که محلی عالی برای انتشار مطالب مربوط به کسب و کار است. امکان ارسال نوشته در لینکدین به شما این امکان را می دهد که تخصص خود را در کسب و کار خود نشان دهید. کانکشن های شما و سایر اعضا در لینکدین با پست شما ارتباط برقرار می کنند و آن را به اشتراک می گذارند. این کار نوعی تبلیغات مجانی کسب و کار شما محسوب می شود. بیش از نیمی از ارتباطات بین شرکتی از طریق لینکدین ایجاد می شود. اگر محتوای خوب در این سایت منتشر نکنید، فرصت های زیادی را از دست خواهید داد.

۴ – ارسال پست مهمان در وبلاگ های دیگر

چندین مزیت مهم در گذاشتن پست تبلیغاتی در وبلاگ های شناخته شده وجود دارد. مثلا این که می توانید با مخاطبان آن وبلاگ ارتباط برقرار کنید، همچنین می توانید خود را تبدیل به رهبر فکری در زمینه ی کسب و کار خود کنید. همچنین تبلیغات رایگان کسب و کار در وبلاگ های محبوب، امکان ارتباط با مخاطبان مورد نظرتان را افزایش می دهد و اعتبار سایت شما را نیز بالا می برد. این کار گاهی حتی می تواند از پست گذاشتن در وبلاگ خودتان هم سود بیشتری داشته باشد. در کنار این ها، می توانید در همان پست لینکی به وب سایت خودتان قرار دهید. این لینک باز هم می تواند اعتبار وب سایت شما را بالاتر ببرد و  با ایجاد سئو بهتر برای سایت شما در جست و جوی گوگل، رتبه ی بالاتری داشته باشید.

۵- معرفی و تبلیغ وب سایت در انتهای ایمیل شخصی و تجاری

همراه با تمام ایمیل هایی که هر روز ارسال می کنید، حیف است که از مزیت پتانسیل تبلیغات رایگان کسب و کار خود در پایان ایمیل ها استفاده نکنید. پایان ایمیل ها همچنین فرصتی بسیار خوب برای تبلیغ یک حراج، مسابقه، رویداد و یا حتی پست جدید وبلاگ است. همچنین در پروفایل های خود در شبکه های اجتماعی مختلف مثل اینستاگرام و فیس بوک و توییتر، لینکی به صفحه ی وب سایت خود قرار دهید. به این صورت خودتان تبلیغات رایگان کسب و کار برای خود ایجاد کنید.

۶- ارسال خبرنامه الکترونیکی برای اعضا

خبرنامه الکترونیکی می تواند وسیله ای مفید برای تبلیغ محتوا، به اشتراک گذاری اخبار مربوط به کسب و کار و فرصتی مفید برای برقرار ارتباط با مشتری های احتمالی و مشتری های موجود باشد. بسیاری از ابزار های رایگان وجود دارند که به شما در طراحی و ارسال خبرنامه الکترونیکی کمک می کنند. با صرفه جویی مناسب در زمان، خبرنامه الکترونیکی می تواند فرصتی خیلی مناسب برای به اشتراک گذاری مطالب مفید با مشتریان احتمالی و مشتریان بالقوه و بالفعل کسب و کار باشد. همچنین می تواند برند شما را مفید و آموزنده معرفی کند و تبلیغات رایگان برای کسب و کار شما باشد. البته باید دقت کنید که خبرنامه شما برای مخاطبینتان مفید باشد و از ارسال اخبار و تبلیغات آزار دهنده خودداری کنید.

۷- پیشنهاد مصاحبه در پادکست های شرکت های دیگر

برای این که بفهمید چه نوع تبلیغاتی باید اولویت شما باشد، باید در جاهای مختلف تبلیغات انجام دهید تا کشف کنید که در کدام یک از این ها مخاطبان از محتوا استفاده ی بیشتری می کنند و بازخوردی بیشتری دارند. شاید برخی از مخاطبان شما گوش کردن به پادکست را بیشتر از خواندن مطلب دوست داشته باشند. برای ارتباط برقرار کردن با این افراد، با کسب و کار های دیگر ارتباط برقرار کنید و ایده هایی برای مصاحبه با آن ها داشته باشید.

۸- شبکه سازی در رویداد های حضوری

ارتباط با متخصصان دیگر در زمینه ی کسب و کار، در جلسه های حضوری، فرصتی عالی برای دیدار با مشتریان احتمالی در جایی است که آن ها هم دوست دارند در مورد این موضوع صحبت کنند. موضوعات جالبی که در این شبکه ها مطرح می شود به شما اطمینان می دهد که با مشتریان بالقوه با سطح توانایی های بالا ارتباط برقرار کرده اید. برای مثال، رویداد “بهترین استارت آپ های سال ۲۰۱۸” قطعا توسط شرکت کنندگانی که علاقه مند به تکنولوژی و استارت آپ هستند پر می شود. مخصوصا برای کسب و کار های کوچک که به دنبال برقراری اولین ارتباطات خود هستند، شبکه سازی راهی برای نشان دادن نامشان در میان افراد بیشتر، ملاقات با شرکای خوب، پیدا کردن فرصت برای رشد و تبلیغات رایگان کسب و کار است. به علاوه، این کار شما را در زمینه ی صنعت مربوط به خودتان به روز نگه می دارد.

۹- سخنرانی در سمینار های مختلف

مشابه شبکه سازی، سخنرانی در مورد موضوعی مربوط به کسب و کار راه دیگری برای نشان دادن تخصص در آن زمینه است. ارائه ی یک سخنرانی آموزشی و یا علمی و انگیزشی تحسین برانگیز و حساب شده، توجه ها را به شما و در نتیجه به کسب و کار شما جلب می کند و باعث می شود مردم بیشتر برند شما را بشناسند. همچنین ثابت می کند که کسب و کار شما می تواند با چالش های مشتریان مربوط به خود رو به رو شود. برای شروع، یک ایده در مورد موضوع داشته باشید و در رویداد ها و مجمع های مختلف داوطلب شرکت کردن شوید. اگر از صحبت کردن در جمع می ترسید، که البته خیلی از افراد می ترسند و جای نگرانی نیست، می توانید با تمرین بر این ترس غلبه کنید.

۱۰- ایجاد بروشور و یا تبلیغات کاغذی کوچک

گذاشتن بروشور و کاغذ تبلیغاتی کوچک در کتابخانه های محلی، کافی شاپ ها و فروشگاه ها یک راه منحصر به فرد برای تبلیغات رایگان کسب و کار از طریق مکان های فیزیکی است که مردم زمان زیادی را در آن جا سپری می کنند. شما به صورت رایگان می توانید این بروشور ها و تبلیغات کاغذی را در پاورپوینت ایجاد کنید. بر اساس این که کسب و کارتان در چه زمینه ای است، می توانید جاهایی را انتخاب کنید که مشتریان شما بیشتر در آن جا دیده می شوند. اگر یک شرکت درمانی دارید، برای مثال، می توانید در باشگاه های ورزشی و یا داروخانه ها و بیمارستان های اطراف خود بروشور و تبلیغات کاغذی قرار دهید.

۱۱- انتشار فیلم در یوتیوب یا آپارات

این شبکه ها، آمار بازدیدکننده بسیار بالایی دارند. اکثر این افراد، حتی مدیران، اول ویدیو را می بینند و بعد از آن به سراغ متن زیر ویدیو می روند. ایجاد فیلم جذاب و آموزنده در این شبکه ها یکی از بهترین راه ها برای معرفی برند و تبلیغات رایگان کسب و کار است. اگر این کار به درستی انجام شود، بیننده های زیادی را برای بازدید از وب سایت شما ترغیب خواهد کرد.

۱۲- استفاده از مزایای مشارکت با شرکت های دیگر

مشارکت با شرکت های دیگر فرصتی برای ارائه ی خدماتی است که خودتان ارائه نمی کنید. برای مثال یک شرکت طراحی سایت و یک تیم تولید محتوا می توانند با هم همکاری کنند. بنابراین وقتی مشتری نیاز به تولید محتوا برای وب سایت خود را داشت، شرکت طراحی سایت می تواند تولید محتوا توسط تیم همکار خود را به او پیشنهاد دهد. این کار رضایت مشتری را بیشتر می کند و همچنین فرصت های بی نظیری برای تبلیغات رایگان کسب و کار ایجاد می کند. وقتی که مشتریان شرکت همکار شما به خدماتی که شما ارائه می دهید نیاز داشته باشند، شریک شما آن ها را به شما متصل می کند.

۱۳- ایجاد مسابقه و یا دادن محصولات رایگان به عنوان اشانتیون

دادن محصول به عنوان اشانتیون و یا برگزاری مسابقه راهی آسان برای تشویق کردن مخاطبان برای چک کردن شبکه های اجتماعی و یا سایت شرکت شما و عضو شدن در آن است. به علاوه هدیه دادن محصولاتی مناسب مثل ماگ، تی شرت و یا شکلات سفارشی که برند شرکت شما روی آن ها ثبت شده باشد، راه خوبی برای گسترش برند شما است. مشتریان به این گونه محصولات علاقه دارند و کمی هزینه کردن در این زمینه می تواند خیلی مفید باشد. البته یادتون باشه که این هدیه رو هم میتونید به صورت مجانی و بدون هزینه از جاهای مختلفی یا به صورت مشترک با شرکت های دیگه تهیه و ایجاد کنید. یا مثلا می تونید به عنوان هدیه تبلیغ برنده رو توی پیج یا سایتتون بکنید.

شرکت تبلیغاتی و آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ

همین الآن برای مشاوره کسب و کار و یا ارتباط با آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ اینجا را کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احتمالا مقالات زیر هم برای شما مفید باشد: