آشنایی با مینیمالیسم در تبلیغات

مینیمالیسم در تبلیغات

آنچه در ادامه این مقاله خواهید خواند:

مینیمالیسم چیست؟

با گسترش بازارها، امروزه صنعت تبلیغات تقریبا همه جا مردم را درگیر خود می‌کند؛ از تبلیغات محیطی در خیابان‌ها بگیرید تا تبلیغات تلویزیونی و حتی تبلیغاتدر فضای مجازی که بسیار واضح است. اما تبلیغات پرمحتوا و پیچیده، دیگر اثر سابق را بر مشتریان ندارند و این موضوع مهم خود، شرکت‌های تبلیغاتی و صاحبان برند را با چالشی بسیار اساسی مواجه نموده است. به‌نظر می‌رسد که مینیمالیسم یا کمینه‌گرایی، راه‌حلی متفاوت و اثربخش برای روبه‌رویی با این چالش است. آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ، با درایت و کمک نیروی انسانی خلاق خود، با تغییرات جامعه همراه شده و برای مشتریان، تبلیغاتی اثربخش را طراحی، تولید و اجرا می‌کند.

بیشتر بخوانید: اقدامات لازم برای ایمیل مارکتینگ موفق

یکی از راه‌های مهمی که به دیده‌شدن برندتان کمک می‌کند، متفاوت بودن است. ما در آژانس تبلیغات آسابرندینگ، برای متفاوت بودن شما راهی را انتخاب می‌کنیم که برای شما نقطه‌ی قوت محسوب شود. مینیمالیسم یا کمینه‌گرایی سبکی است که با استفاده از ساده‌ترین و کمترین جزئیات و عناصر، اثری قوی و تأثیرگذار را برای تبلیغات خلق می‌کند. آثار مینیمال در نگاه اول ساده به‌نظر رسیده اما در واقع بسیار پیچیده هستند. این ممکن است در ذهن‌تان تناقضی را ایجاد کند اما حقیقت چیزی جز این خواهد بود؛ خلق اثری ساده برای بیان یک پیام پیچیده، کاری بسیار دشوار و نیازمند ذهنی قوی و خلاق است. هدف سبک مینیمالیسم، به تصویرکشیدن ایده‌های پیچیده در اوج سادگی است تا با کمک نمادها و استعاره‌ها، با مشتریان به خوبی ارتباط برقرار کند.

تاریخچه مینیمالیسم

سبک مینیمالیسم در دهه ۱۹۶۰ میلادی طی یک جنبش هنری آغاز شد. اگر چه تب و تاب آن در آثار هنری و مجسمه‌سازی بعد از چند دهه فرونشست اما در زمینه‌های خلاقیت و تبلیغات همچنان بسیار پرطرفدار است. اکثر اوقات ثابت شده است که طرح‌های مینیمال برای افراد به‌یادماندنی‌تر هستند زیرا توجه بینندگان را به یک تصویر یا نوشته کلیدی جلب می‌کنند. در این سبک از اشکال هندسی و خطوط ساده استفاده شده است اما جذاییست بسیار زیادی به خود می بیند. هرچه طرح ساده‌تر باشد، بیننده زمان کمتری را صرف توجه به جزئیات یک طرح می‌کند و تمام فکر وی روی همان طرح ساده و زیبا متمرکز می‌شود.

برای برخی این اصل آزاردهنده است که چگونه یک سبک با سادگی محض می‌تواند پیچیده‌ترین پیام‌ها را به خوبی به مخاطب منتقل کند. اما این یک حقیقت است که باید پذیرفت. جامعه این روزها به سمت ساده‌شدن می‌رود و سبک زندگی‌کردن نیز مینیمال شده است. در زیر مثال‌هایی زیبا و جالب از طرح‌های تبلیغاتی مینیمال جهان از بهترین آژانس‌های تبلیغاتی نظیر BBDO، DDB و غیره را می توانید ببینید:

مینیمالیست در تبلیغات
مینیمالیست در تبلیغات
مینیمالیست در تبلیغات
مینیمالیست در تبلیغات
مینیمالیست در تبلیغات
مینیمالیست در تبلیغات

حرفه ای تبلیغ کنید!

هر برند برای نفوذ در ذهن مخاطب هدف خود باید انعطاف‌پذیر باشد، سلیقه افراد جامعه را به خوبی بشناسد و متناسب با آن در راه درست تبلیغاتی قدم بگذارد. برای ماندگاری یک برند در ذهن مشتری و دیده‌شدن آن در بین رقبا، باید از شیوه‌ها و روش‌های نوین و متفاوت اما متناسب با جامعه هدف کمک گرفت. اما چه کسی می‌تواند شما را در این بخش به خوبی راهنمایی کند یا برای برندتان تبلیغاتی در سطح تبلیغات جهانی و اثربخش طراحی و تولید کند؟ شما نیاز به یک همراه دارید؛ کسی که از سلیقه، سبک زندگی، استایل و فرهنگ مردم در جامعه هدف شما اطلاع داشته باشد و در عین حال از تخصص و ابزارهای حرفه ای متناسب با این حوزه هم بهره مند باشد. ما در شرکت تبلیغات آسابرندینگ، با بیش از یک دهه تجربه در حوزه بازاریابی و تبلیغات، اینجا هستیم تا برای موفقیت برندتان شما را تا آخر همراهی کنیم. تیم مجرب خلاقیت و گرافیست شرکت تبلیغات آسابرندینگ، ایده‌های به‌یادماندنی را خلاقانه به تصویر می‌کشند تا برند شما متفاوت و دیدنی‌تر شود. با آسابرندینگ؛ برند شدن آسان است.

” سادگی، نهایت پیچیدگی است.” (لئوناردو داوینچی)

شرکت تبلیغاتی و آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ

همین الآن برای مشاوره کسب و کار و یا ارتباط با آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ اینجا را کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احتمالا مقالات زیر هم برای شما مفید باشد:

5راه برای کسب درآمد در اینستاگرام

۵راه برای کسب درآمد در اینستاگرام

۵راه برای کسب درآمد در اینستاگرام اینستاگرام تنها راه کسب درآمد آنلاین نیست. اگر در بازار ایده‌های تجاری جدید هستید ، می‌توانید: (۵راه برای کسب درآمد در اینستاگرام)با این حال، اگر تصمیم

ادامه مطلب